reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

monika_83 z 1,5rocznym maluchem da się przeżyć:-)Gożej jak wszystkie trzy zaczną chodzić:szok:A z resztą jest nas tu kilka z takimi maluszkami więc razem damy radę,ja pierwsza jestem dobrym przykładem na to,że wszystko da się pogodzić:-)Ciąża na szczęście nie trwa wiecznie więc życzę wszystkim dużo wytrwałości:-)a to dowód tego,że wszystkie moje robaki są całe i zdrowe:-) DSCN3094.jpgDSCN3099.jpgDSCN3109.jpg
 

Załączniki

  • DSCN3094.jpg
    DSCN3094.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 63
  • DSCN3099.jpg
    DSCN3099.jpg
    19,1 KB · Wyświetleń: 49
  • DSCN3109.jpg
    DSCN3109.jpg
    30,6 KB · Wyświetleń: 54
Ostatnia edycja:
reklama
multimamasuper dzieciaczki :-)

Co do wielkości brzucha to jestem dosyć przy kości i do 5-6 m-ca niektórzy nie zauważali że jestem w ciąży a w bliźniaczej to już wcale. Teraz mi brzuch wywaliło i już nikt nie ma wątpliwości. Wczoraj w ramach zabicia czasu poszłam na zajęcia w szkole rodzenia i tak nie będę pewno rodzić sn ale jako osoba która nie miała żadnej styczności z dziećmi przynajmniej coś sie dowiem o karmieniu pielęgnacji itd
 
Julianna - cieszę się, że wszystko poszło ok u lekarza. Nie dziwię się że się denerowowałaś, skoro kiedyś takie nieszczęście Cię spotkało.
Multimamama - maluchy super, zazdroszczę Ci już takiej ekipy.
Jeżeli chodzi o brzuch to właśnie rano się zmierzyłam i chyba będę rekordzistką jeżeli chodzi o mój tydzień ciąży - mam 103 cm na wysokości pępka. Ale to dlatego że ja ogólnie duża jestem. Ale swoją drogą wiem, że brzuch mam spory i go mocno widać. Dzisiaj czytałam, że w 18 tygodniu ciąży macica ma wielkość małego melona. Przy bliźniakach to pewnie trochę więcej, ale jak na siebie patrzę to u mnie konkretny arbuz już by się zmieścił:-p
Nocne sikanie - tu zgadzam się z Napierajką, wcześniej latałam do łazienki kilka razy, teraz czasem nie wstaję wcale, albo tylko jeden raz. Ale to może też dlatego że nauczyłam się nie opijać dużo wodą na noc. Cały czas biorę luteinę podjęzykowo (na szczęście teraz już mniej - tylko jedna tabletka rano i jedna wieczorem) i to przez jej okropny smak musiałam dużo wody popijać jak ją w buzi miałam.
 
KasiaZG
USG prenatalne jest rutynowe w każdej ciąży w 12 tc i połówkowe koło 20tc.
Jeżeli masz skierowanie do specjalistycznej poradni genetycznej to będziesz miała dodatkowo badania z krwi, w ciążach pojedynczych kierują do takich poradni jak np. w rodzinie są przypadki chorób genetycznych, wychodzi nie prawidłowa przezierność lub mama jest trochę starsza :) i są ta rutynowe kontrole. Jeżeli chodzi o ciąże bliźniacze (tak było u mnie) z klucza się je obserwuje dokładniej pod tym kontem (bynajmniej u mnie w szpitalu). Więc nie masz co się przejmować :-)
Ja w 12 tc miałam USG + badanie z krwi i w 20tc już tylko USG.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja miałam USG pod kątem genetycznym w 13 tc bez badań z krwi, mój lekarz orzekł, że w ciążach pojedynczych ma to sens a bliźniaczych już nie bardzo bo bardzo trudno zinterpretować wyniki. Każde dziecko może wytwarzać różną ilość hormonów, a programy ponoć też nie są w tym dobre, więc ja nie robiłam.
milla76, a po co ty jeszcze bierzesz luteinę w tak zaawansowanej ciąży? W I trymestrze rozumiem, bo mogą być niedobory progesteronu, ale potem łożysko już produkuje, a jak są dwa to w bardzo dużej ilości. Ja byłam na lekach podtrzymujących do 13 tc, potem już nie (a ja nie produkowałam wcale własnego progesteronu po zabiegu).
 
Do góry