reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

hej dziewczyny :-D

ale dyskusja się wywiązała!
Jak ja dowiedziałam się o bliźniakach to poczułam ulgę, że będzie cc, jednak już tu w szpitalu okazało się, że nie jest to taka "oczywista - oczywistość"!!!

Co dziewczyna to opinia: naoglądałam się tu dziewczyn ledwo chodzacych zarówno po SN lub CC, ale za to zadowolonych z uśmiechem na ustach, ale też takie, które biegały niemalże po korytarzu (bez znaczenia czy po SN czy po CC) a jak zapytałam jak się czują, to odpowiedź była, że fatalnie... więc to jak odczuwamy poród zależy od wielu zmiennych i też charakteru rodzącej! tak mi się przynajmniej wydaje...

Ogólnie ostatnio jest "nagonka" na SN i karmienie piersią, a wg mnie to sprawa indywidualna matki! Moim zdaniem, nie powinno się krytykować kobiet, kt. z różnych powodów nie chcą rodzić naturalnie i nie chcą lub nie moga karmić piersią...

Mężuś zostawił lapka, wiec jestem jeszcze przez chwilę :) Milutek Ty sie nie denerwuj, trzymajcie kciuki dziewczynki :)
 
reklama
Powiem Wam ze zaczynam się teraz ja zastanawiać czy nie mam za mało tych malutkich ciuszków:eek:

Małgon
- ja tu umieram z niecierpliwości żeby poznać Twoje Kruszynki:) :-)
 
Milutek my też nie możemy się doczekać jak będą wyglądały ich mordki :)
A ile masz tych malutkich ciuszków? bo ja nawet znalazła w torbie dwie pary body takie maciupkie na 44 (od kogoś dostałam) i przyszykowałam je na jutro do ubrania dla maluszków, ale w razie czego przygotowałam też na 50, jakby były urodziły się większe. Mojej koleżanki syn nosił 50-tki przez pierwszy miesiąc, a urodził się 3100 i 51cm, tylko słabo przybierał na wadze...
Może pokaż mężowi, gdzie może dokupić Ci mniejsze ciuszki i które Ci się podobają, to jak będziesz potrzebowala dla dziewczynek to mąż dokupi!
 
Ale się temat porodowy wywiązał :) to i ja napiszę swoje zdanie :)
Od początku chciałam cc, ale to ze ja chciałam to nic.. w szpitalu gdy leżałam lekarze nastawiali mnie na poród naturalny, pielęgniarki mówiły jakie to wspaniałe uczucie jak rodzi sie naturalnie i w ogóle. Ja mówiłam że może i wspaniale ale ja wolałabym cc i choc nie wiem jak przebiegałby naturalny to cc mimo różnych przygód po wspominam dobrze.
Ale to jak sie czujemy tak jak pisały dziewczyny wszystko zależy od organizmu i całej masy innych czynników, jednak wszystko jest do przezycia :)

Witam też Szuflade i gratuluję :) bliżniaki, trojaczki... podziwiam :)
 
Witajcie Mamunie!!!

Dawno nie pisałam bo miałyśmy małe problemy z macicą jestem na 6 tabl gynipralu i jest lepiej ale jeśli się pogorszy to do szpitala.
Dzisiaj małe były mierzone jedna 800 druga 900 g, no i potwierdzono że jedna ma dwunaczyniową pępowinkę.
Ale najbardziej martwie się tym twardnieniem brzuszka tak bym chciała już być bliżej zakończenia.
Serdecznie Was pozdrawiamy i trzymamy kciuki za finiszujące!!!


 
maga30 co Ci lekarz mówi na temat tej pępowiny? U mnie jedna córa taką miała i lekarz nie kazał się tym przejmować. Jak poszłam do szpitala to inny lekarz powiedział że może to nieść za sobą pewne wady. Pytam, bo okazało się że Maja ma wadę nerek tzw nerka podkowiasta. Niby nic strasznego ale zawsze...wada.
 
Tak najczęściej (jeśli są wady) to sa to wady nerek lub serduszka u Nas narazie jest ok ale malutka ma być pod częściej oglądana w usg i napewno bedzie miala badsania w tym kierunku po urodzeniu. Martwie sie troche ale lekarz mnie uspokaja, zobaczymy co dalej bedzie.

 
reklama
A ja nie chce juz rodzic wogole.zawsze chcialam cc a jak juz mialam to nigdy w zyciu drugi raz ale sn tez sobie nie wyobrazam.jednak nie ma co filozofowac,bo jakos dzieciaki na swiat wyjsc musza przeciez.a z bliznikami lepiej cc mimo wszystko.bo moze sie okazac ze i sn i cc za jednym porodem sie przerobi :)

A mi brzuch twardnial od chyba 18 tyg i bralam nospe i magnez a szyjka do ostatnich dni sie trzymala i dluga byla. Czyli reguly nie ma a po 25 tyg to juz non stop jak glaz mialam

Gratuluje trojaczkowej mamie oczekujacej i zycze duuuzo cierpliwosci a Szuflade podziwiam i przestane marudzic!!!:) szacun!!!
 
Do góry