reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

mamaEmilki , a no masz racje, jestem o wieeeellleeee spokojniejsza :tak: Ja mdlosci mialam przez jakies 2 tyg od rana do wieczora, ale takie znosne, raz tylko spotkanko twarza w twarz z kibelkiem jak na razie, wiec nie jest zle. A teraz prawie calkiem te mdlosci minely, rano tylko troszke je mam. I mam nadzieje ze juz nie wroca :tak:;-) Za to zmeczenie i humorki daja sie we znaki.
Tez juz sie pierwszych ruchow nie moge doczekac:-):-D
pozdrowionka!!
 
reklama
witam,
wateczek nam spada....
bylam na usg, przeziernosc dobra
natomiast jedno lozysko zachodzi na ujscie szyjki macicy

z ciekawostek lekarz od usg powiedzial, ze lozyska sie jeszcze polacza, ciekawe...
dzieciaczki szaleja w brzuszku, milo bylo popatrzec. Najlepsze ze jakos zapomnialam powiedziec lekarzowi ze to blizniaki i ten robi usg i tak w koncu sie mnie pyta ze czy to nie sa blizniaki he he
dzieciaczki sa ulozone jeden nad drugim, ciekawe kiedy sie przemieszcza, bo chyba tak nie bede rosly :szok:
z sampoczucia to mdlosci odeszly uffff

a co u was?
ja juz w spodnie ciazowe wskoczylam
 
Helloo! ;-) Nie mialam przez tydzien dostepu do neta, no ale nie bardzo mam tu co nadrabiac!:-:)sorry2:
Niczka piszesz ze w badaniu wyszlo ze jedno lozysko zachodzi na ujscie szyjki macicy, czy to nic groznego? Bo tak jakos powaznie to brzmi, ale mam nadzieje ze to nic takiego. Ja mam wizyte w ten czwartek ale bardzo mnie dreczy ze moj gin ostatnio powiedzial ze na nast wizycie juz mi nie bedzie robil usg, no ale to przeciez czas kiedy powinno sie robic badanie na ta cala przeziernosc, bo to bedzie 12,5 tc.... Jak myslicie, mam u niego "wywalczyc" to usg jakos? Bo przeciez to badanie jest chyba wazne no nie??? A poza tym jakos tak nagle przeszly mi naraz te wszystkie dolegliwosci ciazowe i tez sie zastanawiam czy wszystko w porzadku, bo ostatnio kompletnie sie nie czuje "na ciaze". Hmmm... Brzuszek urosl mi tylko troszeczke, dopinam sie jeszcze w dzinsy.
A jak Wy sie czujecie mamuski i co slychac??? Pozdrowionka
 
Mi tez sie zdarza zapomiec ze jestem w ciazy. To usg na przeziernosc to sie robi chyba miedzy 12-14 tygodnie no i jest wazne....dziwne...moze on sie nie zorientowal ze to akurat teraz bedzie. ja bym sie w kazdym razie zapytalam na wizycie.
Ja tez mam wizyte w czwartek:-)
Sama nie wiem jak to jest z tym zachodzacym lozyskiem:baffled:, narazie do pracy chodze i chcialabym jeszcze pochodzic
Co do objawow/dolegliwosci ciazowych to zdarzylo mi sie juz par razy ze pomylilam daty np.wizyt u lekarzy, a to mialam cos zaplanowana na 12 a myslalam ze na 21 (przeciez to zadna roznica he he) albo teraz na czwartkowo wizyte pomylilam adresy i dobrze ze przychodznia potwierdzalam bo bym sie wybrala... nie do tego oddzialu :zawstydzona/y::-D
A tak z ciekawostek to chyba ruchy dzieci juz poczulam kilka razy, ale sie wystraszylam:szok::-D bo to wlasnie w takim momencie co zapomnialam zem w ciazy he he
 
Hello!:-)
Ja dzis mialam wizyte i jestem happy bo wszystko jest dobrze :-):-):-)
Zrobil mi jednak to USG i tak wogole to jestem w szoku jak te moje maluchy urosly po tych 3 tyg "niewidzenia" ich :-)!!! No i ogolnie to co widzialam na USG powalilo mnie z nog... Jeden maluch obracal sie z boku na bok i nogami robil cos w stylu rowerka:-D Lekarz za nic nie mogl go zmierzyc i badania na przeziernosc tez przez to jego fikanie nie dalo sie zrobic... A drugi maluszek lezal spokojnie i po prostu zamurowalo mnie jak zobaczylam jak swoimi raczkami (na ktorych bardzo dokladnie bylo widac wszystkie paluszki) trze oczy, tak jakby spac mu sie chcialo, a potem chwycil sie tymi raczkami za twarz, jakby chcial sie zaslonic:-D Nawet lekarz sie smial z tego widoku:-).Jego dalo sie zmierzyc i wyszlo ze przeziernosc ma dobra:-). Maluchy maja po ok 6 cm od glowki do pupy.
Niczka ale masz fajnie ze czujesz juz ruchy!:tak: Mi tez czasem sie wydaje ze cos czuje, ale to jeszcze nie to, bo jakbym raz poczula, to pozniej juz bym czula dzien w dzien, a nie raz na pare dni. Wiec czekam dalej cierpliwie.:-)
Co tam u Was kobitki???? Pozdrowionka!
 
LiliAnn to super! moje na usg kopaly i machaly raczkami ale nie tak jak u ciebie. Super, widok niesamowity napewno!
Chora jestem, wkoncu wyslalam sie na zwolnienie kilkudniowe bo przeciez lez mozna miec zatkany nos. Syncio tez chory, niestety.
Najgorsze jest to ze stosowalam, krople do nosa, a w ciazy niewolno,tak lekarze mowia.
Poczytala troche na internecie no i sie okazuje ze byly takie co stosowaly nawet cala ciaze, bo alergie bo cos tam i wrecz za zgoda lekarza bo nie bylo innej opcji i nie zaszkodzilo to dzieciaczkom.
Sama nie wiem juz co mam zastosowac. Po cebuli i czosnku mam niesamowita zgage. Pije herbate w miodem i cytryna, no i kupilam imbir tylko nie wiem czy mam go wrzucac w plasterkach do herbaty czy scierac?
Ostatnio spotkalam na swoje drodze babeczke co majac jedno dziecko okolo 2 lat urodzila blizniaczki, no wiec sie troche pocieszylam ze dam rad. A poza tym okazalo sie, ze sporo osob ma 3 dzieci i tez daje rade.
Jestem na etapie zastanawiania sie nad szpitalem i zastanawiam sie jak sie nauczyc karmic piersia jednoczesnie, bo czytalam wypowiedz jednej mamyc blizniakow i wlasnie pisala ze karmiac jednoczesnie zyskiwala troche wolnego czasu potem+ ze bujala szkraby noga w fotelikach samochodowych bo tak mogla sobie ksiazke poczytac i w necie cos poszukac. Widac sie da. Oby tylko dzieciaczki byly zdrowe i zeby byly spokojne.
 
Niczka widze ze u Ciebie troche wiecej optymizmu! Tak trzymac!:tak::-) U mnie niestety za to na odwrot :blink: Jakis pesymizm mnie ogarnal i wiele wiele watpliwosci w stylu jak to bedzie z finansami z ktorymi teraz juz i tak jest nienajlepiej, no i jak ja sobie poradze z czworka dzieci... Ja zawsze chcialam miec trojeczke, ale o czworce to nawet bym nie pomyslala... A tu taka niespodzianka. No a poza tym moja Ola jak blizniaki sie urodza , bedzie miala dopiero niecale 1,5 roku! Kurcze jakiegos dola wogole lapie ostatnio, ale to chyba przez to przede wszystkim ze z mezem mam jakies "gorsze dni", jak nasze relacje sie poprawia (mam nadzieje ze w miare szybko to nastapi), to moze i myslenie mi przeskoczy na pozytywniejsze. Niczka powrotu do zdrowka zycze Tobie i synkowi. Ja niedawno tez stosowalam krople do nosa Disne mar i Euphorbium, w sumie to one sa dla dzieci i pomyslalam ze mi nie zaszkodza, ale jak tak napisalas ze nie wolno , to juz sama nie wiem. Nie no , na pewno nie zaszkodza!:tak::-)Co do tego imbiru to ja bym go w plasterkach wrzucala do herbaty. Wogole to w poprzedniej ciazy dostalam sok z imbiru, pomagal na mdlosci i na prawde dobrze smakowal sam lub w herbatce. Polecam:tak: Pozdrowionka papa
 
Gratukuje wszystkim :-):-)

Czesc Dziewczyny tak Was podczytalam od poczatku z ciekawosci bo Moja Szwagierka co mieszka 5 minut ode Mnie jest wlasnie w ciazy blizniaczej z chlopcami ale sa dwujajowi:tak:i to juz koncowka:-) w czwartek ma cesarke jest w 36tygodniu :tak:koniec 36:tak:Chlopaki sa zdrowi i duzi :tak:i jak bedziecie chcialy sie cos dowiedziec :tak:to chetnie Wam popisze :-):-p bo pewnie bardzo czesto bedziemy sie widzialy :tak::-) caly przebieg jej ciazy znam i ogolnie raczej dobrze sie czula :tak:to 1 ciaza:tak:


pozdrawiam
 
reklama
Cześć Bliźniakowe mamusie!
jak Wasze samopoczucie?
może któraś zechce poczytać:
www.rodziceonline.pl - poradnik dla Rodziców, którzy kochają, dbają i uczą -
Pozdrawiam serdecznie i mamom z mało optymistycznymi myślami - bliźnięta to piękna rzecz. Teraz to wiem, chociaż w ciąży byłam zmartwiona i przerażona. Uszy do góry i aby do wiosny!!!

Na przeziębienia w ciązy polecam syrop *spam*
 
Do góry