reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jak super, że tyle was się odezwało, od razu mi raźniej! Dołączę do was, chociaż bardzo się boję. My też spodziewamy się bliźniąt.. Dopiero początek ciąży 9+5. Na ostatniej wizycie były dwa serduszka, wszystko wyglądało dobrze, ale jestem w takim stresie. :( Żyje od wizyty do wizyty 🤦‍♀️
 
reklama
a my dziś mamy 6,5tygidnia i byliśmy na szczepieniu, dziewczyny urodziły się w 35t1d więc mamy za darmo szczepionkę 5w1. A są zdrowe jak rybki i szybko przyrastają Iza ur 2,2kg ma już 3,5 a Julia ur 2,7kg ma 4kg :) Zobacz załącznik 1058251
Gratuluję, ale są cudowne! 😍 Marzą mi się dwie dziewczynki bądź parka 😊❤️
Tylko u nas ciąża dwujajowa, więc musiałoby być duże szczęście, gdyby trafiły się dwie dziewczynki 😀
 
Gratuluję, ale są cudowne! 😍 Marzą mi się dwie dziewczynki bądź parka 😊
Tylko u nas ciąża dwujajowa, więc musiałoby być duże szczęście, gdyby trafiły się dwie dziewczynki 😀
Ja miałam 2 kosmówkową 2owodniową i są 2 różne dziewczynki, sąsiadka urodziła też 2 dziewczynki w czerwcu i też z ciąży 2k2o a zdaje się że będą identyczne na razie różnią się ciągle wagą, jedna jest bardziej pyzata ale z buzi są prawie takie same. CIiąża 2 kosmówkowa 2 owodniowa nie oznacza od razu że są 2jajowe, jest 3-10% szansy że zarodek podzielił się na bardzo wczesnym etapie i jednak dzieci będą identyczne. :)
 
A rehabilitacje macie ?
My profilaktycznie mimo, że na początku było wszystko ok o wyszliśmy w 5 dobie że szpitala i tak dostaliśmy skierowania do specjalistów - audiolog , neurolog, ośrodek rehabilitacji, okulista. No i w sumie dobrze, bo przynajmniej ktoś ciągle czuwa nad rozwojem.
Nie dostaliśmy takich wytycznych. Mamy tylko kardiologa bo jedna ma lekką niedomykalność i onkologa bo druga ma naczyniaka na plecach. Nic więcej. Nawet nie pomyślałam że powinni nas gdzieś jeszcze skierować.
 
Ja miałam 2 kosmówkową 2owodniową i są 2 różne dziewczynki, sąsiadka urodziła też 2 dziewczynki w czerwcu i też z ciąży 2k2o a zdaje się że będą identyczne na razie różnią się ciągle wagą, jedna jest bardziej pyzata ale z buzi są prawie takie same. CIiąża 2 kosmówkowa 2 owodniowa nie oznacza od razu że są 2jajowe, jest 3-10% szansy że zarodek podzielił się na bardzo wczesnym etapie i jednak dzieci będą identyczne. :)
U nas mam pewność, że zarodek się nie podzielił 😊
A mogę wiedzieć jak czułaś się na początku ciąży? Tzn odkąd się dowiedziałaś do 12 tc 😘
 
ciąża planowana, pierwsze podejście i test pozytywny :) na początku miałam plamienia i raz krwawienie, okazało się że miałam krwiaczek. Między 6 a 9 tygodniem mdliło mnie ale nie wymiotowałam ani razu, pomagała woda z imbirem, później czułam się świetnie i nie miałam żadnych dolegliwości do 6 miesiąca wtedy się posypałam i weszły zgaga, zaparcia, nadciśnienie. Nic nie mogłam jeść, schudłam 8 kilo , było ciężko. Ale każdy ma inaczej :)
 
W szpitalu też nie dostałam wytycznych, nawet pytałam o to, ale oni uznali, że te.moje dzieci to takie mało wcześniakowe i żadnych zaleceń.. cieszę się, że mam ogarnięta pediatre i od razu z marszu dostaliśmy skierowania, wcześniak to wcześniak. Mieliśmy sprawdzić wszystko. I dobrze bo w trakcie kontroli u fizjo wyszło, że jednak z napięciem u syna coś się dzieje i się Rehabilitujemy w sumie i córka i syn i ktoś nad nami czuwa j sprawdza ich rozwój. Fakt, ciężko jest bo specjalistów trzeba ogarniać kasa na to idzie bo z NFZ to szkoda gadać.. Ale jakoś czuje się pewniej, jestem na grupie dla wcześniaków i właśnie jak czytam, że wcześniaków niektórych nikt nigdzie nie kieruje to to dla mnie nieporozumienie.. bo zazwyczaj później są problemy i gorzej już z rocznym czy starszym wzięciem ćwiczyć.. tzn ja nie mówię że będą problemy u każdego, ale wydaje mi się, że warto, żeby specjaliści czuwali nad.rozwojem dziecka, bo wcześniak to wcześniak.. trzeba uważać i dbać podwójnie;) ale to moje zdanie i pediatry... każdy może mieć inne
Nie dostaliśmy takich wytycznych. Mamy tylko kardiologa bo jedna ma lekką niedomykalność i onkologa bo druga ma naczyniaka na plecach. Nic więcej. Nawet nie pomyślałam że powinni nas gdzieś jeszcze skierować.
 
ciąża planowana, pierwsze podejście i test pozytywny :) na początku miałam plamienia i raz krwawienie, okazało się że miałam krwiaczek. Między 6 a 9 tygodniem mdliło mnie ale nie wymiotowałam ani razu, pomagała woda z imbirem, później czułam się świetnie i nie miałam żadnych dolegliwości do 6 miesiąca wtedy się posypałam i weszły zgaga, zaparcia, nadciśnienie. Nic nie mogłam jeść, schudłam 8 kilo , było ciężko. Ale każdy ma inaczej :)
Ja z synkiem wymiotowałam z 3x i mdliło mnie troche, a z córeczka tragedia.. Wymiotowałam okropnie do 12 tygodnia.. Teraz też wymiotuję, ale nie tak strasznie jak z córeczką, czuję się trochę jak z synem i trochę jak z córką 😅 Ja do chwili obecnej schudłam 4 kg :( Ogólnie to dla mnie kiepski okres :/
 
reklama
Do góry