reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dzień dobry Dziewczyny :) czy któraś z Was miała taka sytuacje, ze do 10 tygodnia ciąży lekarz twierdził, ze ciąża jest pojedyncza, a dopiero na badaniu genetycznym/prenatalnym okazało się, że to bliźnięta? Ja jestem w 9 t 5 d ciąży, ale jeden lekarz się zastanawiał czy to nie ciąża bliźniacza ze względu na wysoka beta hcg, test wyszedł mi tydzień przed miesiączka, mimo ze cykle miałam 36 dniowe. Do tego od 5 tygodnia ciąży codziennie wymiotuje min dwa razy,mam ciagle mdłości, bóle brzucha, problemy żołądkowe, wyskoczył mi już troszkę brzuch.. sama nie wiem. Dziś byłam na usg u innej lekarki- powiedziała ze ciąża pojedyncza. Wstawiam zdjęcia usg.. zrobiła je tak na „odczepnego”.. niedokładnie. Widzicie na nim coś poza jednym dzidziusiem? Cały czas mam jakieś przeczycie ze tam musi być więcej niż jeden dzidziuś. Ledwo żyje
Tzn ja widze jedno, ale lekarzem nie jestem :)
 
reklama
A tu moje Bable :D za dwa tygodnie kolejne usg i juz doczekac sie nie moge:)
Chlopcy juz nie leza poprzecznie tylko glowkowo dzieki temu moja blizna po cc juz nie jest tak rozciagnieta z 1,7mm zmienila sie na 2,4mm i mam nadzieje, ze tak zostanie :)
Krystian wazy 938g, a Dawid 870, wiec mala roznica :)
20190409_090402.jpg
 
A tu moje Bable :D za dwa tygodnie kolejne usg i juz doczekac sie nie moge:)
Chlopcy juz nie leza poprzecznie tylko glowkowo dzieki temu moja blizna po cc juz nie jest tak rozciagnieta z 1,7mm zmienila sie na 2,4mm i mam nadzieje, ze tak zostanie :)
Krystian wazy 938g, a Dawid 870, wiec mala roznica :)Zobacz załącznik 960806
Jakie super zdjęcie..moi chłopcy nie chcą się w ogóle pokazać do zdjęcia. Ja mam wizytę dopiero za tydzień jestem ciekawa ile ważą.
 
Coraz gorzej :( jestem tu ponad miesiąc... psychicznie już wysiadam. Fizycznie tez... ciągle bóle, lezenie, stres, ta nieporadnosc... no niezbyt dobrze:(
Wierze ze jest Ci ciezko. Ja przez bole lezalam prawie cale dnie w domu (na szczęście) większość ciąży, ale pamietaj ze warto ten czas jakos przetrwac. Lepiej, gorzej, musisz dac rade. Czeka Cie wspaniala nagroda za to poswiecenie.
 
Dzień dobry Dziewczyny :) czy któraś z Was miała taka sytuacje, ze do 10 tygodnia ciąży lekarz twierdził, ze ciąża jest pojedyncza, a dopiero na badaniu genetycznym/prenatalnym okazało się, że to bliźnięta? Ja jestem w 9 t 5 d ciąży, ale jeden lekarz się zastanawiał czy to nie ciąża bliźniacza ze względu na wysoka beta hcg, test wyszedł mi tydzień przed miesiączka, mimo ze cykle miałam 36 dniowe. Do tego od 5 tygodnia ciąży codziennie wymiotuje min dwa razy,mam ciagle mdłości, bóle brzucha, problemy żołądkowe, wyskoczył mi już troszkę brzuch.. sama nie wiem. Dziś byłam na usg u innej lekarki- powiedziała ze ciąża pojedyncza. Wstawiam zdjęcia usg.. zrobiła je tak na „odczepnego”.. niedokładnie. Widzicie na nim coś poza jednym dzidziusiem? Cały czas mam jakieś przeczycie ze tam musi być więcej niż jeden dzidziuś. Ledwo żyje
U mnie na 1 usg lekarz potwierdzil ciaze, widzial jeden zarodek w 6tc. W 11tc dopatrzyl sie drugiego, sama też zauwazylam, bo oba lapaly sie pieknie jednocześnie na ekranie. Chociaż nikt w rodzinie nie mial blizniat, to ja czulam ze cos jest na rzeczy, bo czulam sie potwornie od samego poczatku. Bylo 10x gorzej niz w 1 ciazy.

Zycze powodzenia i gratuluje ciazy, jesli okaze sie blizniacza, to podwójne gratulacje :)
 
Nie wiem na jakim etapie tu pisałam.. Ale od 24tc przerobilam już porodowke ... Ale udało się! Od wtedy jestem non stop podpięta do fenoterolu w pompie i magnezu w kroplowce. Do tego duphaston Adalat leki na ciśnienie itp. Jutro 28tc. To cud. Wiem że będę miała wcześniaki... Ale póki co przeciagnelismy to o 4 tyg... dla mnie to ogromny sukces skoro 5 dni leżałem na porodowce. Lekarze sami w szoku że się udało. Na szczęście na tyle opanowali wszystko że szwu nie musieli ściągać więc mamy zabezpieczenie nadal.
Także od 8.03 do teraz A na 100% Do samego porodu będziemy w szpitalu
Trzymam kciuki aby wytrzymałiście w trojpaku jak najdłużej.
Każdy tydzień jest cenny.
Dostałaś już sterydy na płucka?
 
reklama
Witam :) Dawno się tutaj nie odzywałam. Aktualnie jestem w 21 tygodniu i 2 dni. Jak ten czas szybko leci :) Jutro jadę na badanie połówkowe i zobaczymy co tam się dzieje u dzieci. Tydzień temu maluszki miały 352 i 353 gramy. Wózek mamy już kupiony i trochę ubranek.
 
Do góry