reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Sama mysl że mam bliźniaki jakoś juz mnie nie przeraża. Ciesze się bardzo tylko mam strach jak to bedzie po urodzeniu[emoji23]
No to nic już nie czytam w internecie bo niby tak wczesne USG czesto pokazuje 2 a nawet 3 pęcherzyki a potem zostaje tylko 1 , oczywiście mój lekarz też potwierdził że wszystko jeszcze może się zmienic
 
reklama
No to nic już nie czytam w internecie bo niby tak wczesne USG czesto pokazuje 2 a nawet 3 pęcherzyki a potem zostaje tylko 1 , oczywiście mój lekarz też potwierdził że wszystko jeszcze może się zmienic
Mój tez mowil żebym sie nie nastawiala na blizniaki bo moze jeden sie wchlonac. Poznałam pare dziewczyn ktore tez mialy dwa pęcherzyki i zostal jeden z serduszkiem. Wiec wszystko moze sie zdarzyć. Zobaczysz za 2 tyg. Ja teraz teraz tez się denerwuje bo do 12tc moze byc różnie a usg mam dopiero we wtorek i tez nie wiem czy nadal będzie dwójka.
 
Sama mysl że mam bliźniaki jakoś juz mnie nie przeraża. Ciesze się bardzo tylko mam strach jak to bedzie po urodzeniu[emoji23]
No to już nic nie czytam w ogóle necie bo ponoć bardzo często na tak wczesnym usg wychodzi że jest 2 lub 3 pęcherzyki a potem zostaje tylko jeden... W dodatku lekarzowi nie podoba się ułożenie plodu w macicy wg niego powinno być dużo niżej a w dodatku dopadło mnie tak fatalne przeziębienie które działa na niekorzyść więc w sumie wszystko może się wydarzyć ! Ponoć tak naprawdę ciąża bliźniacza dopiero od 12 tygodnia jest bezpieczna, ponoć do tego czasu różnie byw a...
 
No to już nic nie czytam w ogóle necie bo ponoć bardzo często na tak wczesnym usg wychodzi że jest 2 lub 3 pęcherzyki a potem zostaje tylko jeden... W dodatku lekarzowi nie podoba się ułożenie plodu w macicy wg niego powinno być dużo niżej a w dodatku dopadło mnie tak fatalne przeziębienie które działa na niekorzyść więc w sumie wszystko może się wydarzyć ! Ponoć tak naprawdę ciąża bliźniacza dopiero od 12 tygodnia jest bezpieczna, ponoć do tego czasu różnie byw a...
Ja też ma poczatku ciazy byłam chora... dziś 12tc ciekawe czy wszystko ok[emoji4]
 
W którym tygodniu robiłaś pierwsze USG? Mnie najbardziej martwi to że nie widać zarodków A lekarz już kazał mi się umawiać na USG prenatalne... ciekawa jestem co powie jak pójdę i będzie jedno serce :/ dodam że jeden pęcherzyk jest większy i wyraźnie widać to na usg

Ja robiłam pierwsze usg ok. 5 tc i były 2 pęcherzyki, z tym, że od początku jeden był mniejszy. Gin wyznaczyła wizytę za ok. 2 tyg., by sprawdzić, czy nadal są 2 (to były jednoznaczne ze stwierdzeniem, że nie zawsze utrzymują się dwa). Na szczęście były dwa i na ostatniej wizycie 9 października też były 2 piękne maluchy, brykające jak szalone :-) :):-D:rofl2: (odbiegając od tematu, już zaczynam świrować z powodu tak dużej przerwy między wizytami i mam coraz czarniejsze myśli...:baffled: a następna wizyta 8 listopada ).
Tak czy inaczej, pomiędzy maluchami od początku jest różnica, na ostatnim usg było 1,5 cm. Myślę, że z tego powodu nie ma co się martwić :happy2: trzymam kciuki, by wszystko było dobrze :tak:&&&
 
U mnie tez teraz juz miesiac bez usg to wariuje czy wszystko w porządku. Dopóki nie czuć ruchów to jest masakra. Bardzo się boje że coś nie tak. Niby mdlosci mam nadal ale to chyba nie jest wyznacznik tego czy maluchy mają się dobrze.
 
Ja byłam na pierwszej wizycie jakoś w 7tyg, za dwa tyg odbyła się następna i wtedy gin mi wpisał w karcie ciąży, że to bliźniaki:wink:

A z tymi wizytami to czy na początku czy później to zawsze będziecie się martwić....czy wszystko gra... czy oboje dobrze się rozwijają czy to nie za mało się ruszają, żeby za szybko nie urodzić i ogólnie. Jak to pisała wcześniej jedna z naszych koleżanek i wtedy to nas uspokajala;)
Ja również myślałam, że będę miała częstsze wizyty, a mam je co 4tyg i pomiędzy jak narazie dwie prenatalne, a jestem w 25tyg i następna znów za 4 tyg....ciekawe czy po 30 będę częściej chodzić do lekarza.
Ale dziewczyny dacie radę:tak: najważniejsze, aby dzieci były zdrowe:)
 
reklama
Ja byłam na pierwszej wizycie jakoś w 7tyg, za dwa tyg odbyła się następna i wtedy gin mi wpisał w karcie ciąży, że to bliźniaki:wink:

A z tymi wizytami to czy na początku czy później to zawsze będziecie się martwić....czy wszystko gra... czy oboje dobrze się rozwijają czy to nie za mało się ruszają, żeby za szybko nie urodzić i ogólnie. Jak to pisała wcześniej jedna z naszych koleżanek i wtedy to nas uspokajala;)
Ja również myślałam, że będę miała częstsze wizyty, a mam je co 4tyg i pomiędzy jak narazie dwie prenatalne, a jestem w 25tyg i następna znów za 4 tyg....ciekawe czy po 30 będę częściej chodzić do lekarza.
Ale dziewczyny dacie radę:tak: najważniejsze, aby dzieci były zdrowe:)
Tylko jak przetrwac przeżyć te 2 tygodnie ?? Mój gin odrazu w karcie bach że bliźniaki a jeszcze nawet zarodków nie widac...
 
Do góry