reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Elektryczny to na pewno oszczednosc czasu, wiem ze duzo mam kupuje na aliexpress czyli tym chinskim allegro. Maja tam duzo roznych rzeczy duzo taniej, tylko na paczke czeka sie okolo miesiaca. Jakoscia podobno w niczym sie nie roznia te produkty, ale ja doświadczenia nie mam, to tylko sugestia ;)
Pamietaj, że z laktacja roznie bywa, wtedy nie mialas wiele pokarmu, a teraz moze sie okazac ze dla dwojga wystarczy :)
O wozkach to ja wiem niewiele, zalezy jakich funkcji oczekujesz, co Ci sie podoba, ile chcesz wydac itd. My kupilismy uzywke jeden obok drugiego. Szalu nie ma, ale jest ok. Gondolki waziutkie, nie wiem jak sie beda miescic chlopaki w zimowych kombinezonach/spiworach, zobaczymy. Tu juz kilka razy byl poruszany temat wozka, nawet nie tak dawno, moze znajdziesz modele o ktorych dziewczyny pisaly :)

Moze i jest taniej ale takie rzeczy jak laktatot to lepiej kupic ze sprawdzonego zrodla. Nie wiadomo z czego jest wykonany, a czekac na przesylke miesiac i denerwowac sie czy wogole przyjdzie i w jakim stanie to tylko dodatkowe nerwy, ktorych lepiej sobie oszczedzic w tej nowej sytuacji.
Oszczedzac mozna ale nie zdrowiem dziecka.
 
reklama
Cześć dziewczyny :) jestem po badaniu prenatalnym...21t6d i jak twierdzi ginekolog to wszystko jest dobrze. Synek ma ok 450g, natomiast córcia 400g. Obmierzły ich wzdłuż i wszerz i sprawdził serduszka i całą resztę. Jak dobrze, że już po i wszystko gra. Jestem przeszczęśliwa:tak:
I też po mału sporządzam wyprawkę. Tylko będę musiała sobie tych mniejszych ubranek dokupić, bo dla chłopca mam po moich muszkieterach, a różowe dostanę od siostry;) i też przeszukuję olx zarówno w kwestii ubranek jak i wózka. Kombinezony już zakupiłam. A butelki, kremy itp. to z allegro raczej zamówię.
 
Moze i jest taniej ale takie rzeczy jak laktatot to lepiej kupic ze sprawdzonego zrodla. Nie wiadomo z czego jest wykonany, a czekac na przesylke miesiac i denerwowac sie czy wogole przyjdzie i w jakim stanie to tylko dodatkowe nerwy, ktorych lepiej sobie oszczedzic w tej nowej sytuacji.
Oszczedzac mozna ale nie zdrowiem dziecka.
No myślałam o Medeli, ale koszt powala z nóg. Ale i z alli taki rzeczy nie zamówiłabym. Tylko rożne drobiazgi. Trzeba jakoś alternatywę znaleźć.

Myślałam o wózku dorjan prestige butterfly twin. Ale używanym. Mieszkam w wiejskich okolicach i nie mam za bardzo gdzie z nim chodzić. Tylko musza być wpinane foteliki, bo nawet do lekarzy często będę jezdiła sama. A nosić dwa nosidełka w rekach i do tego torba jakoś mnie nie uśmiech się.

@mama płci męskiej , fajnie ze wszystko w porządku. Jak tam maluchy, buszują w brzuszku?
Ja w czwartek będę miała USG, może potwierdza ze dwie dziewczynki. Bo jedna dzidzia cały czas chowa się.
Ja ubranka które dostałam już piorę, wyciągną jeszcze po synku. Kosmetyki raczej kupie w aptece. Tylko nie wiem ile butelek na początek. A może tak @aniaplus pisała ze tym razem będzie pokarm. Ale za bardzo nie nastawiam się. Chyba po jednej na początek trzeba kupić.
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny :) jestem po badaniu prenatalnym...21t6d i jak twierdzi ginekolog to wszystko jest dobrze. Synek ma ok 450g, natomiast córcia 400g. Obmierzły ich wzdłuż i wszerz i sprawdził serduszka i całą resztę. Jak dobrze, że już po i wszystko gra. Jestem przeszczęśliwa:tak:
I też po mału sporządzam wyprawkę. Tylko będę musiała sobie tych mniejszych ubranek dokupić, bo dla chłopca mam po moich muszkieterach, a różowe dostanę od siostry;) i też przeszukuję olx zarówno w kwestii ubranek jak i wózka. Kombinezony już zakupiłam. A butelki, kremy itp. to z allegro raczej zamówię.
Gratuluję wizyty i zdrowej parki :)
 
No myślałam o Medeli, ale koszt powala z nóg. Ale i z alli taki rzeczy nie zamówiłabym. Tylko rożne drobiazgi. Trzeba jakoś alternatywę znaleźć.

Myślałam o wózku dorjan prestige butterfly twin. Ale używanym. Mieszkam w wiejskich okolicach i nie mam za bardzo gdzie z nim chodzić. Tylko musza być wpinane foteliki, bo nawet do lekarzy często będę jezdiła sama. A nosić dwa nosidełka w rekach i do tego torba jakoś mnie nie uśmiech się.

@mama płci męskiej , fajnie ze wszystko w porządku. Jak tam maluchy, buszują w brzuszku?
Ja w czwartek będę miała USG, może potwierdza ze dwie dziewczynki. Bo jedna dzidzia cały czas chowa się.
Ja ubranka które dostałam już piorę, wyciągną jeszcze po synku. Kosmetyki raczej kupie w aptece. Tylko nie wiem ile butelek na początek. A może tak @aniaplus pisała ze tym razem będzie pokarm. Ale za bardzo nie nastawiam się. Chyba po jednej na początek trzeba kupić.
Kup kup, lepiej miec niz szukac na cito
 
No myślałam o Medeli, ale koszt powala z nóg. Ale i z alli taki rzeczy nie zamówiłabym. Tylko rożne drobiazgi. Trzeba jakoś alternatywę znaleźć.

Myślałam o wózku dorjan prestige butterfly twin. Ale używanym. Mieszkam w wiejskich okolicach i nie mam za bardzo gdzie z nim chodzić. Tylko musza być wpinane foteliki, bo nawet do lekarzy często będę jezdiła sama. A nosić dwa nosidełka w rekach i do tego torba jakoś mnie nie uśmiech się.

@mama płci męskiej , fajnie ze wszystko w porządku. Jak tam maluchy, buszują w brzuszku?
Ja w czwartek będę miała USG, może potwierdza ze dwie dziewczynki. Bo jedna dzidzia cały czas chowa się.
Ja ubranka które dostałam już piorę, wyciągną jeszcze po synku. Kosmetyki raczej kupie w aptece. Tylko nie wiem ile butelek na początek. A może tak @aniaplus pisała ze tym razem będzie pokarm. Ale za bardzo nie nastawiam się. Chyba po jednej na początek trzeba kupić.
Ja używałam laktatora z canpola elektrycznego i porównywalna że szpitalna medela i dla.mnie Canpol wygrywał. Miałam.na jednego cyca na początek ale pożyczyłem drugi od znajomej i miałam dwa. Używałam jednocześnie fajna sprawa. Jest dość tani więc jak się nie przyda to nie szkoda kasy. U nas przez pierwszy miesiąc tylko laktator potem trochę karmiłam mieszanie Ale panny nie przepadały za mlekiem o szybko przeszliśmy na pokarmy stałe. Co.so butelek to u nas sprawdziły się tylko MAM Baby. Ja na początek miałam 6roznych firm do testowania i dopiero dokupiłam te które pasowaly laskom. W szpitalu uzyskaliśmy szpitalnych jedkorazowek.
A jeśli chodzi o wózek to dorjan jest ciężki jak armata więc jeśli będziesz to często wkładać i wyciągać z auta sama to nie polecam. My od początku postawiliśmy na typowa spacerówke dokupiłam do niej gondole i uzywamy tego samego wózka już.1.5roku. A jest to baby jogger city mini gt i jak.dla.mnie nie ma alternatywy na ten wózek lekki zwinny super się prowadzi Ale swoje kosztuje, chociaż zdecydowanie taniej jak dwa inne wozki.
 
@lolak No buszują mi w brzuchu, ale są jakoś tak ustawieni, że bardziej z jednej strony;) chłopczyk jak na razie jest główkowo, a pannica miednicowo.
A z tym mlekiem to racja...ja z pierwszym prawie nie miałam a na dodatek ciężko się ściągało. W następnych ciążach już dużo lepiej:rolleyes:
Również polecam laktator z canpola. Fajnie ściąga. Porównywalny do Medeli. Chyba pożyczę....jeden mi w zupełności wystarczy. Bo wątpię, że będę długo karmiła. Ale może tym razem będzie inaczej:rolleyes:
Butelki-Ja kupuję, bo mi z każdym dzieckiem sprawdziły się Lovi i biorę jedną małą i jedną dużą. :wink:
Kosmetyki też mam sprawdzone, a przez neta są tańsze. Bo zamawiam też z apteki internetowej. Np. tabletki ciążowe są 10zł droższe na paczce w aptece stacjonarnej:baffled: ale wiadomo nie wszystko;)
 
A jak tam z imionami...kiedy wybieraliście? Ja już mojego męża wypytuję, ale on twierdzi, że mamy jeszcze dużo czasu:sorry2: a sama jakoś nie mogę się zdecydować, bo to co ja zaproponuję to się jemu nie podoba i nie wiem:sad:
Chciałabym żeby były na tę samą literę, ale chyba tak nie będzie.
A jak u Was dziewczyny z kwestią imion? :rolleyes2:
 
reklama
A jak tam z imionami...kiedy wybieraliście? Ja już mojego męża wypytuję, ale on twierdzi, że mamy jeszcze dużo czasu:sorry2: a sama jakoś nie mogę się zdecydować, bo to co ja zaproponuję to się jemu nie podoba i nie wiem:sad:
Chciałabym żeby były na tę samą literę, ale chyba tak nie będzie.
A jak u Was dziewczyny z kwestią imion? :rolleyes2:
Ja tez jeszcze nie wiem. Nie mogę z moim dogadać się.

Również polecam laktator z canpola. Fajnie ściąga. Porównywalny do Medeli.
Dobrze wiedzieć. I nie kosztuję milion monet. Ja w pierwszej ciąży miałam ręczny i się nie sprawdził.
 
Do góry