reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witajcie, ja dzisiaj tylko na chwilkę. Nie wiem nawet czy uda mi się post do końca napisać :)
Dnia 20 lipca o godzinie 19:32 przyszła na świat Martusia, ważąc 3620g i mając 55cm, dwie minuty później świat powitała Emilka ważyła 3200 i miała 50cm. Dziewczynki są już z nami w domu, dzisiaj wróciliśmy.
Niestety, indukowanie porodu zawiodło, podchodziłam do wywoływania trzykrotnie, gdzie za trzecim razem lekarz powiedział, że niestety będzie cięcie, macica byłą za cienka i nie dawała rady się kurczyć, wody nie chciały odejść, a dłuższe noszenie ciąży mogłoby okazać się nieciekawe dla dzieci. Nie chcieli też przebijać pęcherza, bo nie wiedzieli jak zachowa się drugi. Także jestem obolała, ale szczęśliwa i zakochana po uszy w moich alienach. Do tego powiem, że Emilka wygląda dokładnie tak jak Jasio jak byli w tym samym wieku.

Przez moje potrójne podchodzenie do porodu dzieci zrobiły furorę na oddziałach :D Ale za jakieś dwa tygodnie oddział powita pewnie jednojajowe chłopaczki, a one dopiero narobią wielkiego wow :) bo na sali leżała ze mną mama takiej dwójeczki. Jak jest na tym forum, to ją pozdrawiam :)

Ogólnie jeszcze powiem, że śpię po 2-3h na dobę, hardcore :p


Gratuluje! Duży dziewczynki jak na bliźniaków.. Szybko wróciliście do domu.

Ja dziś jestem po wizicie. Chyba dopiero teraz do mnie dotarło, że na prawdę ma dwójkę w brzuszku. Mam ciąże 2o2k.
 
reklama
Dziś zaczęłam 14 tc. z jednym dzieckiem, drugie jest o dzień młodszy. Więc już zaczynamy drugi trymestr. Jak na razie wszystko jest ok :happy:. Mam nadzieje, że tak pozostanie. Dzieciaczki nie chcieli pokazać kim będą.A ja bardzo chciałabym już poznać pleć. Kolejną wizytę mam za dwa tygodnia, może wtedy.;) No i czekam kiedy poczuje pierwszy ruchy.
 
Dziś zaczęłam 14 tc. z jednym dzieckiem, drugie jest o dzień młodszy. Więc już zaczynamy drugi trymestr. Jak na razie wszystko jest ok :happy:. Mam nadzieje, że tak pozostanie. Dzieciaczki nie chcieli pokazać kim będą.A ja bardzo chciałabym już poznać pleć. Kolejną wizytę mam za dwa tygodnia, może wtedy.;) No i czekam kiedy poczuje pierwszy ruchy.
Jeden dzien to bardzo niewielka różnica. Miedzy moimi jest od poczatku tydzien roznicy. Czyli to bylo usg prenetalne teraz? Czy juz kolejne? Czesto je masz rozplanowane :p masz zaufanego lekarza prowadzacego ciaze, czy jakiegos losowego?
 
Tydzień to sporo. U mnie jedynie to termin porodu zmienil się o tydzień. Najpierw byl na 29.01, a teraz na 23.
Tak, to byli prenatalne. Na razie nie wiem jak często będę miała wizyty. Teraz za dwa tygodnia, bo mój lekarz będzie miał urlop później. Jest dobrym lekarzem, chodzę do niego już dużo lat.
 
Cześć dziewczyny. Mako sie udzielam,bo nie nadążam. Ciezko mi się pisze z tabletu aprzy kompie jak usiądę to po 5 min plecy mnie nawalaja. :(

@Luiza. GRATULACJE!!! Jakie duże dziewczyny! Niech zdrowo rosną!

@ania_ka87 - na Polnej bylas? Mam lekarza stamtąd, dlatego pytam.
 
Cześć dziewczyny. Mako sie udzielam,bo nie nadążam. Ciezko mi się pisze z tabletu aprzy kompie jak usiądę to po 5 min plecy mnie nawalaja. :(

@Luiza. GRATULACJE!!! Jakie duże dziewczyny! Niech zdrowo rosną!

@ania_ka87 - na Polnej bylas? Mam lekarza stamtąd, dlatego pytam.

w Poznaniu ? na Tęczowej ;)
mialam miec kontrole 8 sierpnia ale dostalam telefon ze pani doktor do konca miesiaca nie bedzie...:baffled: wiec nie wiem jak teraz bedzie i gdzie mnie jeszcze moj wysle :)
 
reklama
A ja dawni sie nie odzywalam,ale podczytuje systematycznie. Gratulacje dla wszystkich swiezo upieczonych mamus. [emoji4][emoji4][emoji4] u nas 30 tydzien, waga ok 1350 I jedna I druga panienka... w sumie wszystko ok tylko zgaga mnie zabija... kompletnie nie umiem spbie z nia poradzic[emoji17]
 
Do góry