reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

No przede wszystkim chodzi o to, że mógł brać udział w wypadku. Jak kupujesz od zupełnie obcej osoby to nie masz pewności, że fotelik jest bezwypadkowy. Tylko i wyłącznie o to chodzi :)
Dostanę od sąsiadki, po dwójce czy trójce dzieci, ale akurat to mi nie przeszkadza, tak długo jak wiem, że nie uczestniczył w wypadku.

@gorzkosia7 - oby leki zadziałały! Trzymam kciuki!!! I gratuluję chłopaków!!! :D

@zuzik85 witaj!!! Ja też dopiero na początku tej drogi :)
Moje w 9 tc miały rożnicę 0,4 mm i lekarz mówił, że to żadna różnica na tym etapie, także spokojnie! Błędy pomiaru trzeba wziąć pod uwagę no i samą niewielką wielkość zarodków - ciężko precyzyjnie zmierzyć coś tak malutkiego. Będzie dobrze!

Nie mogę znaleźć która z Was szyła firanki....?! Ja trochę się bawiłam maszyną, szyje od czasu do czas jakiś kocyk z minky i bawełny, poduszkę motylka, kostki sensoryczne dla niemowlaków. Nie ma nic prostszego niż uszycie kocyka z minky! Jakbyś chciała namiary na "dostawców", to pisz na pw. :)
Ja już nie mogę się doczekać kiedy płeć poznam. Jak odpalę maszynę to aż się kurzyć będzie!!! :D :D :D
@Agulula111 szyje zamiast leżeć, pachnieć i czekać na poród :-D mam nadzieję, że te moje foteliki są bezwypadkowe. Ciężko uwierzyć, że miałyby uczestniczyć w wypadku :szok: raczej z wyglądu są nieuszkodzone i zadbane, więc nie będę się tym martwić :)
 
reklama
Heh, moja mama też zaczyna okna, ale od poniedziałku. Ale super waga, niech rosną jak największe, to mamusia będzie spokojniejsza i dzieci bezpieczniejsze :-) no jeżeli takie skurcze zaczynasz mieć, to więcej odpoczywaj. Dobrze, że dałaś radę i dzieci jeszcze się nie spieszą :-) ja mam wizytę w poniedziałek, dlatego pamietałam, że Ty miałaś też mieć przede mną. Mam nadzieję, że moje brzdące też zdążyły trochę przybrać.

Aha, no to przewaga chłopców :-) zleci, nie obejrzysz się, a już się będziesz pakować :-)

A napisz ile te Twoje maluszki ważą, bo jestem ciekawa ile przybrały :-) na pewno leki zadziałają i wszystko będzie dobrze.
Mnie rozłożyło przeziebienie i jestem na antybiotyku. Rekami i nogami broniłam się przed choróbskami, ale i tak złapałam... tydzień się kurowałam bez antybiotyku ale niestety się nie obyło i muszę brać. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na rozwój dzieci. Choć wiem, ze choróbsko mogło bardziej zaszkodzić, to obawa przed antybiotykami w ciąży i tak pozostaje.
Wczoraj miałam tylko wizyte u ginekologa usg mi nie robi lekarz prowadzący tylko lelarz, który specjalizuje się w ciażach mnogich i to są osobne wizyty. Teraz usg mam 28.03 dopiero :-/
 
Wczoraj miałam tylko wizyte u ginekologa usg mi nie robi lekarz prowadzący tylko lelarz, który specjalizuje się w ciażach mnogich i to są osobne wizyty. Teraz usg mam 28.03 dopiero :-/
Aaaa... to Ty masz oddzielnie prowadzącego i oddzielnie specjalistę, sprytnie :-) to jak wpadniesz 28 to z niecierpliwości chyba rozniesiesz ten gabinet :-D a jaki będziesz miała duży przyrost wagi przez ten czas, więc nie ma tego złego ;-)

Wczoraj przyszła mi paczka z gemini i jestem zadowolona. Dziękuję dziewczyny za polecenie ;-)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!
Chyba pora się przywitać :)
Jestem w ciąży bliźniaczej, wczoraj trafiłam na IP z plamieniami. Plamienie nieznanego pochodzenia. Dostalam duphaston i mam leżeć. Na usg wyszło ze jeden z płodów jest mniejszy. Jeden ma 1.58cm ( 8t1d ) a drugi 1.24cm ( 7t3d). Lekarka nic nie sugerowała, ale ja oczywiście się martwię. Jestem w 8t2d.
Co myślicie na ten temat?
Trzymam kciuki żeby wszystko było ok no i witam! Miałam dzisiaj akurat USG połówkowe i moja lekarka powiedziała, że różnica między płodzikami może być do 20% i to jest akceptowalne, także nie martw się, na pewno wyrównają wagę i wzrost.

No to się zaczynam chwalić:
Będę miała dwie córki :)
Ułożone są, jak to ona określiła? Podłużnie miednicowo, czyli są dupkami do dołu, są zwrócone do siebie twarzyczkami :) Jedną udało się uchwycić w 3D, ale nie drukowaliśmy. Ważą praktycznie tyle samo: 354g i 359g ile mają cm nie wiem, bo dzisiaj tego nie mierzyła. No i termin z USG zmienił się z 31 lipca na 3 sierpnia :D Jestem mega happy.
Dodam, że lekarka mi powiedziała, że dziewczyny są tak podobne wagowo, że jakby się sklonowały. Fajnie w ogóle wyglądała przegroda owodniowa, jakby falowała jakaś nitka. A i foteczki mam buziolków :) i muszelek. Jedna akurat otwarła dziubek, to wygląda dziwnie.
WP_20180316_11_26_57_Pro.jpg WP_20180316_11_27_47_Pro.jpg WP_20180316_11_28_19_Pro.jpg WP_20180316_11_28_45_Pro.jpg
 

Załączniki

  • WP_20180316_11_26_57_Pro.jpg
    WP_20180316_11_26_57_Pro.jpg
    467,6 KB · Wyświetleń: 121
  • WP_20180316_11_27_47_Pro.jpg
    WP_20180316_11_27_47_Pro.jpg
    175,1 KB · Wyświetleń: 123
  • WP_20180316_11_28_19_Pro.jpg
    WP_20180316_11_28_19_Pro.jpg
    255,7 KB · Wyświetleń: 124
  • WP_20180316_11_28_45_Pro.jpg
    WP_20180316_11_28_45_Pro.jpg
    318,9 KB · Wyświetleń: 113
Trzymam kciuki żeby wszystko było ok no i witam! Miałam dzisiaj akurat USG połówkowe i moja lekarka powiedziała, że różnica między płodzikami może być do 20% i to jest akceptowalne, także nie martw się, na pewno wyrównają wagę i wzrost.

No to się zaczynam chwalić:
Będę miała dwie córki :)
Ułożone są, jak to ona określiła? Podłużnie miednicowo, czyli są dupkami do dołu, są zwrócone do siebie twarzyczkami :) Jedną udało się uchwycić w 3D, ale nie drukowaliśmy. Ważą praktycznie tyle samo: 354g i 359g ile mają cm nie wiem, bo dzisiaj tego nie mierzyła. No i termin z USG zmienił się z 31 lipca na 3 sierpnia :D Jestem mega happy.
Dodam, że lekarka mi powiedziała, że dziewczyny są tak podobne wagowo, że jakby się sklonowały. Fajnie w ogóle wyglądała przegroda owodniowa, jakby falowała jakaś nitka. A i foteczki mam buziolków :) i muszelek. Jedna akurat otwarła dziubek, to wygląda dziwnie.
Zobacz załącznik 842708 Zobacz załącznik 842709 Zobacz załącznik 842710 Zobacz załącznik 842711
Gratuluje coreczek
 
@Aniutek89 - a Ty w którym tc jesteś? Walnij jakiś suwak, bo ciężko mi się orientować :laugh2::laugh2:

@E W E L I N A - no sprytnie! Dwóch speców nad Tobą czuwa i bobaskami.:happy2:
Proszę, oto suwaczek ❤ wstępnie mam mieć termin cc na sam koniec kwietnia
gann3e3kvq0ypbav.png

Trzymam kciuki żeby wszystko było ok no i witam! Miałam dzisiaj akurat USG połówkowe i moja lekarka powiedziała, że różnica między płodzikami może być do 20% i to jest akceptowalne, także nie martw się, na pewno wyrównają wagę i wzrost.

No to się zaczynam chwalić:
Będę miała dwie córki :)
Ułożone są, jak to ona określiła? Podłużnie miednicowo, czyli są dupkami do dołu, są zwrócone do siebie twarzyczkami :) Jedną udało się uchwycić w 3D, ale nie drukowaliśmy. Ważą praktycznie tyle samo: 354g i 359g ile mają cm nie wiem, bo dzisiaj tego nie mierzyła. No i termin z USG zmienił się z 31 lipca na 3 sierpnia :D Jestem mega happy.
Dodam, że lekarka mi powiedziała, że dziewczyny są tak podobne wagowo, że jakby się sklonowały. Fajnie w ogóle wyglądała przegroda owodniowa, jakby falowała jakaś nitka. A i foteczki mam buziolków :) i muszelek. Jedna akurat otwarła dziubek, to wygląda dziwnie.
Zobacz załącznik 842708 Zobacz załącznik 842709 Zobacz załącznik 842710 Zobacz załącznik 842711
No to witamy młode panie w babskim gronie! Gratulacje! Teraz już tylko będą podawać Ci wagę. Super, że miałaś okazję podejrzeć maleństwa w 3D. Faktycznie, widać jak jedna ma otwartą buzię na zdjęciu, świetna pamiątka. Ale muszelek za chiny nie widzę, ale za każdym razem mam problem, żeby zobaczyć na zdjęciach coś więcej niż główkę :-D
@Luiza. Gratulacje!!! Wszystkiego dobrego dla Was!

Troszkę mnie uspokajacie... [emoji8]
Nie denerwuj się, najważniejsze, że bliźnięta są dwuowodniowe, czyli najbezpieczniejsza opcja :-)
 
reklama
Do góry