reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczyny!
Nie odzywalam się dawno bo dużo się dzieje;) moja mama drugi dzień myje mi okna w domu, a jeszcze jutro przyjedzie. Ja sobie szyję zasłony, choć zbyt wiele doświadczenia z maszyną nie mam, firanki mam jutro do odbioru, meble do pokoiku dziecięcego przyjadą też jutro. ciągle coś do pracy jest, a wieczorem to padam na pyszczek.
Tak, miałam dzisiaj wizytę. Maluszki rosną ładnie 2kg i 2.1 a jeszcze niecałe 4tygodnie do cc. :D a Ty @Aniutek89 kiedy masz wizytę?

Torba czeka spakowana, miałam już niedawno noc, kiedy byłam pewna, że poród się zaczyna, ale postapilam bardzo madrze, czyli wzięłam dodatkowe magnezy i nospy i poszłam spać z mysla, że albo będą mocniejsze i coraz bardziej regularne skurcze, które mnie obudza, albo przejdą. I przeszły:D:D

@luiza mój lekarz też lajtowy, ale powiedział mi, na co mam reagowac a co uznać za normalne i sprawdzalo sie to doskonale.

@gorzkosia7 ja też zawsze taka spieta bylam na wizytach, teraz już nie jestem;)

@E W E L I N A młoda lekarka tzn, że ambitna i dokładna:-) :) nic się nie martw, będzie dobrze.
Heh, moja mama też zaczyna okna, ale od poniedziałku. Ale super waga, niech rosną jak największe, to mamusia będzie spokojniejsza i dzieci bezpieczniejsze :-) no jeżeli takie skurcze zaczynasz mieć, to więcej odpoczywaj. Dobrze, że dałaś radę i dzieci jeszcze się nie spieszą :-) ja mam wizytę w poniedziałek, dlatego pamietałam, że Ty miałaś też mieć przede mną. Mam nadzieję, że moje brzdące też zdążyły trochę przybrać.
Gratuluję :-) to będziesz rodzynkiem wśród chłopów, niech Cię na rękach noszą :-D

Nie taki znow rodzynek bo córeczkę mam juz

I ja bym juz chciala byc na etapie pakowania walizki do szpitala, choc przy 2 dzieci jest co robic wiec czas leci jak szalony.
Aha, no to przewaga chłopców :-) zleci, nie obejrzysz się, a już się będziesz pakować :-)
Mam nadciśnienie ale spowodowane ciąża i tym że u mnie rodzice też się na nie leczą, więc jestem tym obciążona normalnie gdy nie byłam w ciąży było wszystko w normie.
Dostałam leki, więc myślę że zadziałają :-) ja od paru dni się pakuje i zawsze coś innego mam na głowie i tak zwlekam ale jutro na pewno się za to zabiore.
A napisz ile te Twoje maluszki ważą, bo jestem ciekawa ile przybrały :-) na pewno leki zadziałają i wszystko będzie dobrze.
Mnie rozłożyło przeziebienie i jestem na antybiotyku. Rekami i nogami broniłam się przed choróbskami, ale i tak złapałam... tydzień się kurowałam bez antybiotyku ale niestety się nie obyło i muszę brać. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na rozwój dzieci. Choć wiem, ze choróbsko mogło bardziej zaszkodzić, to obawa przed antybiotykami w ciąży i tak pozostaje.
 
reklama
Mnie rozłożyło przeziebienie i jestem na antybiotyku. Rekami i nogami broniłam się przed choróbskami, ale i tak złapałam... tydzień się kurowałam bez antybiotyku ale niestety się nie obyło i muszę brać.

Ja też ostatnio byłam na antybiotyku, bo dostałam bólu zęba. Okazało się, że mam niedrozny kanał i lekarstwo wymieniliśmy parę razy a ból w nocy okropny. Po a antybiotyku stan zapalny zniknął.

Czekamy na dobre wieści z poniedziałku jak maluszki rosną!
 
Witajcie!
Chyba pora się przywitać :)
Jestem w ciąży bliźniaczej, wczoraj trafiłam na IP z plamieniami. Plamienie nieznanego pochodzenia. Dostalam duphaston i mam leżeć. Na usg wyszło ze jeden z płodów jest mniejszy. Jeden ma 1.58cm ( 8t1d ) a drugi 1.24cm ( 7t3d). Lekarka nic nie sugerowała, ale ja oczywiście się martwię. Jestem w 8t2d.
Co myślicie na ten temat?
 
Witajcie!
Chyba pora się przywitać :)
Jestem w ciąży bliźniaczej, wczoraj trafiłam na IP z plamieniami. Plamienie nieznanego pochodzenia. Dostalam duphaston i mam leżeć. Na usg wyszło ze jeden z płodów jest mniejszy. Jeden ma 1.58cm ( 8t1d ) a drugi 1.24cm ( 7t3d). Lekarka nic nie sugerowała, ale ja oczywiście się martwię. Jestem w 8t2d.
Co myślicie na ten temat?
Hej Zuzik!
Myślę, że nie masz co się martwić, jeśli serduszka biją, bo maluszki mogą rosnąć różnie. Ja też miałam plamienia na tym etapie ciąży i byłam przekonana, że straciłam już swoje Skarby. Lekarz tłumaczył mi to tym, że dwojka maleństw musi uzupełnić macice, która jest.bardziej trojkatnego ksztaltu i przestrzeń między dziećmi musi się zluszczyc. Sprawdziło się to w moim przypadku, właśnie skończyliśmy 34tc, czego i Wam życzę. Buźki
 
Hej Zuzik!
Myślę, że nie masz co się martwić, jeśli serduszka biją, bo maluszki mogą rosnąć różnie. Ja też miałam plamienia na tym etapie ciąży i byłam przekonana, że straciłam już swoje Skarby. Lekarz tłumaczył mi to tym, że dwojka maleństw musi uzupełnić macice, która jest.bardziej trojkatnego ksztaltu i przestrzeń między dziećmi musi się zluszczyc. Sprawdziło się to w moim przypadku, właśnie skończyliśmy 34tc, czego i Wam życzę. Buźki
Dziękuję Ci za odpowiedź. To moja druga ciąża i wiem, że na każdym etapie mogą wystapic komplikacje. Ten co jest mniejszy ma tak jakby drugi pęcherzyk ale jest pusty. Ciąża dwuowodniowa. Wizytę u mojego gina mam dopiero 6 kwietnia...

A mam jeszcze takie pytanie, czy przy ciąży bliźniaczej test pappa wychodzi wiarygodny?
 
Ja też ostatnio byłam na antybiotyku, bo dostałam bólu zęba. Okazało się, że mam niedrozny kanał i lekarstwo wymieniliśmy parę razy a ból w nocy okropny. Po a antybiotyku stan zapalny zniknął.

Czekamy na dobre wieści z poniedziałku jak maluszki rosną!
To dobrze, że przeszło, ja na początku ciąży miałam stan zapalny i wiem, co to za ból. Dziękuję, dam znać :-)
Witajcie!
Chyba pora się przywitać :)
Jestem w ciąży bliźniaczej, wczoraj trafiłam na IP z plamieniami. Plamienie nieznanego pochodzenia. Dostalam duphaston i mam leżeć. Na usg wyszło ze jeden z płodów jest mniejszy. Jeden ma 1.58cm ( 8t1d ) a drugi 1.24cm ( 7t3d). Lekarka nic nie sugerowała, ale ja oczywiście się martwię. Jestem w 8t2d.
Co myślicie na ten temat?
Witaj, zuzik :-) nie martw się na zapas. Co prawda plamień nie miałam, ale Duphaston brałam do 6 msca. Chyba większość z nas miała to na podtrzymanie ciąży bliźniaczej. A różnica w wielkości może sie uregulować, nie jest taka duża, a możliwe są też błędy w pomiarze. Leż i odpoczywaj jak najwięcej. Początki są najgorsze i nic nie można, poza tym samopoczucie też nie dopisuje. Ale będzie lepiej. Kiedy masz następne usg?
 
To dobrze, że przeszło, ja na początku ciąży miałam stan zapalny i wiem, co to za ból. Dziękuję, dam znać :-)

Witaj, zuzik :-) nie martw się na zapas. Co prawda plamień nie miałam, ale Duphaston brałam do 6 msca. Chyba większość z nas miała to na podtrzymanie ciąży bliźniaczej. A różnica w wielkości może sie uregulować, nie jest taka duża, a możliwe są też błędy w pomiarze. Leż i odpoczywaj jak najwięcej. Początki są najgorsze i nic nie można, poza tym samopoczucie też nie dopisuje. Ale będzie lepiej. Kiedy masz następne usg?
Dziękuję za dobre słowa. Następne usg mam za 3 tygodnie u gina prowadzącego.
 
Dziękuję Ci za odpowiedź. To moja druga ciąża i wiem, że na każdym etapie mogą wystapic komplikacje. Ten co jest mniejszy ma tak jakby drugi pęcherzyk ale jest pusty. Ciąża dwuowodniowa. Wizytę u mojego gina mam dopiero 6 kwietnia...

A mam jeszcze takie pytanie, czy przy ciąży bliźniaczej test pappa wychodzi wiarygodny?
Podobno test Pappa jest niemiarodajny w ciąży bliźniaczej. U mnie wyszedł dobrze, więc się nie martwiłam. Samo Usg genetyczne daje ok 80 % pewności, więc sporo. Ten pęcherzyk to może to ciałko żółte, które sie wchłania? odpoczywaj do następnego usg i wszystko się okaże :-)
 
Niby tak, ale ja kupiłam używane razem z wózeczkiem, a w razie czego byłam juz nastawiona na kupno fotelików osobno. Nie wyobrażam sobie co sie może stać, jeżeli jest używany, chyba zaraz nic się nie stanie :hmm:

No przede wszystkim chodzi o to, że mógł brać udział w wypadku. Jak kupujesz od zupełnie obcej osoby to nie masz pewności, że fotelik jest bezwypadkowy. Tylko i wyłącznie o to chodzi :)
Dostanę od sąsiadki, po dwójce czy trójce dzieci, ale akurat to mi nie przeszkadza, tak długo jak wiem, że nie uczestniczył w wypadku.

@gorzkosia7 - oby leki zadziałały! Trzymam kciuki!!! I gratuluję chłopaków!!! :D

@zuzik85 witaj!!! Ja też dopiero na początku tej drogi :)
Moje w 9 tc miały rożnicę 0,4 mm i lekarz mówił, że to żadna różnica na tym etapie, także spokojnie! Błędy pomiaru trzeba wziąć pod uwagę no i samą niewielką wielkość zarodków - ciężko precyzyjnie zmierzyć coś tak malutkiego. Będzie dobrze!

Nie mogę znaleźć która z Was szyła firanki....?! Ja trochę się bawiłam maszyną, szyje od czasu do czas jakiś kocyk z minky i bawełny, poduszkę motylka, kostki sensoryczne dla niemowlaków. Nie ma nic prostszego niż uszycie kocyka z minky! Jakbyś chciała namiary na "dostawców", to pisz na pw. :)
Ja już nie mogę się doczekać kiedy płeć poznam. Jak odpalę maszynę to aż się kurzyć będzie!!! :D :D :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
A mam jeszcze takie pytanie, czy przy ciąży bliźniaczej test pappa wychodzi wiarygodny?

Mój niestety wyszedł źle dla jednego dziecka, ale nie poddalam się amnio. Muszę żyć w nieświadomości jeszcze kilka tygodni. Teraz bym tego testu nie robiła, słyszałam że jest niemiarodajny dla bliźniąt, niestety dopiero po fakcie.
 
Do góry