reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dokładnie, jest na to szansa co najmniej 30% :-) dzieje się tak wtedy, gdy zarodek bardzo szybko się podzieli, do 4 dnia od zapłodnienia. Wtedy każdy z dwóch zarodków zdąży sobie utworzyć swoje łożysko i swój worek owodniowy :-) jestem w szoku że lekarze takie bzdury opowiadają, lepiej samemu się doedukowac :-)
O kurcze naprawde ;-) ja nawet o tym nie wiedziałam myślałam, że jak 2k2o to tylko dwujajowe. To mnie dziewczyny zaskoczyłyście pozytywnie :-)
 
reklama
1520546773-8fc94ca4d8f807b6-aaaaaa.jpeg


Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Śliczności :-) bardzo do siebie podobne.
 
W ciąży bliźniaczej koniecznie min 2 badania pierwsze na wady genetyczne ale drugie też niezbędne to są wszystkie narządy rozwinięte i można dokładnie zbadać serce nerki żołądek itp. Test pappa w ciąży bliźniaczej może wyjść niejednoznaczny

Aniutek tak 5 marca. 3 miesiące skończyły a mają już 6kg Emilka i 5700 Natalka a urodzily się 2750 i 2340 wielkie baby są :)
Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

Pięknie przybierają :-) No to powiedz jak Ci idzie opieka. Sama sie nimi zajmujesz w większości czasu, czy potrzebujesz pomocy? Bardzo są zajmujące?

O kurcze naprawde ;-) ja nawet o tym nie wiedziałam myślałam, że jak 2k2o to tylko dwujajowe. To mnie dziewczyny zaskoczyłyście pozytywnie :-)

Dokładnie :-) mało tego, takie bliźniaki jednojajowe z ciąży 2k2o są do siebie najbardziej podobne, ale to taka ciekawostka :-) ostatnio w galerii widziałam dwie dziewczynki, koło 3 latek. Pewnie bliźniaczki dwujajowe, bo caaaałkiem różne. Szły sobie (oczywiście z rodzicami), trzymały się za ręce i dyskutowały ze sobą jak dorosłe. Były tak słodkie, że nie mogłam się na nie napatrzeć i gdyby nie mój mąż to pewnie bym za nimi pobiegła :-D
 
Jestem sama całymi dniami mąż po 17 jest dopiero. Karmie KP i mm to butle jedzą razem na 2 ręce albo popieram poduchy. W nocy śpią super od tygodnia 8h w ciągu bez wstawania, zjedzą koło 5 rano i jeszcze idą spać. Nie uczę noszenia jak do zasypiania w dzień czy w nocy odkładam i chodzę smoczek podawać. Czasem jak się rozedra obie naraz to nie wiesz w co ręce włożyć hehe. S po tym zapaleniu płuc mamy dużo kontroli to w marcu dużo jeżdżenia. Dziewczyny chodzą na rehabilitację bo mają Asymetrie i duże napięcie a i walczymy z anemia u jednej i drugiej. Ogólnie myślałam że będzie gorzej

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jestem sama całymi dniami mąż po 17 jest dopiero. Karmie KP i mm to butle jedzą razem na 2 ręce albo popieram poduchy. W nocy śpią super od tygodnia 8h w ciągu bez wstawania, zjedzą koło 5 rano i jeszcze idą spać. Nie uczę noszenia jak do zasypiania w dzień czy w nocy odkładam i chodzę smoczek podawać. Czasem jak się rozedra obie naraz to nie wiesz w co ręce włożyć hehe. S po tym zapaleniu płuc mamy dużo kontroli to w marcu dużo jeżdżenia. Dziewczyny chodzą na rehabilitację bo mają Asymetrie i duże napięcie a i walczymy z anemia u jednej i drugiej. Ogólnie myślałam że będzie gorzej

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja też myślę, że nie będzie tak źle. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Po prostu każdy musi swoje przejść :-) mój mąż jest bardziej przerażony opieką nad dwójką noworodków, za bardzo się nakręca :-)
Obyście szybko uporały sie z anemią i rehabilitacjami. Pamiętam to Wasze zapalenie płuc, musiałyście wrócić do szpitala na Sylwestra. To musiała być trauma dla całej rodzinki.
@Agulula111 a Ty zrobiłaś sobie te badania pod kątem cholestazy, czy Ci przeszło?
 
@Agulula111 a Ty zrobiłaś sobie te badania pod kątem cholestazy, czy Ci przeszło?

Hej, robilam badania na cholestaze, ale jestem zdrowa jak rybka. Na szczęście.
Za to położna mnie straszy, że już mogłabym rodzić, a jak wytrzymam jeszcze 2tygodnie to już będzie super... termin cc mam za 4tygodnie i jakoś nastawiam się, że dotrwamy w trojpaku do tego czasu.
Robię listy spraw, które chciałabym ogarnąć jeszcze zanim dzieciaki się urodza i powoli skreślam;) inaczej zero motywacji.
Piore juz większe rozmiary ubranek, bo wydaje mi się, że nie zaszkodzi mieć gotowe.

@ariska śliczne te Twoje Niunie:biggrin2: ukochaj je od ciotek;)
 
Witaj gorzkosia :-) miło powitać nowego trójpaczka :-) powodzenia na prenatalnych. Ja robiłam, bo też miałam refundowany, mam dobrego lekarza i mi załatwił :-) Sam Pappa chyba kosztuje coś koło 200 albo 250 zł. Dobrze było zobaczyć wyniki, że wszystko w porządku, ale samo usg genetyczne też daje jakąś tam pewność, chyba 80%

Edit:
Dziewczyny, robiłyście zakupy w aptece internetowej? Podobno taniej niż w stacjonarnych, ale konkurencja jest duża. Możecie jakąś polecić? Chciałabym zrobić jednorazowe zakupy kosmetyków i innych rzeczy dla dzieci :-)

Aptekę gemini polecam, tam robilam zamowienie i chyba jeszcze będę cos domawiac.
 
Hej, robilam badania na cholestaze, ale jestem zdrowa jak rybka. Na szczęście.
Za to położna mnie straszy, że już mogłabym rodzić, a jak wytrzymam jeszcze 2tygodnie to już będzie super... termin cc mam za 4tygodnie i jakoś nastawiam się, że dotrwamy w trojpaku do tego czasu.
Robię listy spraw, które chciałabym ogarnąć jeszcze zanim dzieciaki się urodza i powoli skreślam;) inaczej zero motywacji.
Piore juz większe rozmiary ubranek, bo wydaje mi się, że nie zaszkodzi mieć gotowe.

@ariska śliczne te Twoje Niunie:biggrin2: ukochaj je od ciotek;)

Ooo... to już tak blisko :rolleyes2: czemu położna przepowiada szybszy porod? Skraca Ci się szyjka czy co? Obyś dotrwała jak najdłużej :-* i dobrze że to nie cholestaza. Dzięki, też zdecydowałam się na gemini, mają w miarę konkurencyjne ceny i przejrzysty panel sklepu internetowego, dzięki czemu łatwo się kupuje :-)
Jak to pozamawiam to z wyprawki zostaną mi pojedyńcze rzeczy do kupienia,a od przyszłego tygodnia zaczynam porządki, zeby mieć miejsce na rzeczy dla dzieci jeszcze na starym mieszkaniu. Bo mam nadzieję, że jak najszybciej sie wyrobimy z remontem domku i długo nie będziemy musieli tu zostać :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry