reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witajcie dziewczyny Karrrina i EWELINA fajnie że dołączyłyście do forum i coraz więcej nas w trojpaczku :) . Każda z nas przeżywała tu chwilę zwątpienia i strach jednak po to jest to forum żeby wzajemnie się wspierać. Bądźcie pozytywnej myśli :)
 
reklama
Witam,
Jestem tu nowa
Mam na imię Ewelina jestem w 19 tyg ciąży bliźniaczej. Jak wy sobie radzicie z tą wiadomością, że pod serduszkiem nosicie dwa małe szczęścia ja bardzo jestem szczęśliwa bo mój pierwszy synek zmarł po porodzie. Tak bardzo bym chciała żeby teraz było wszystko dobrze. Nie mam doświadczenia w macierzyństwie mam nadzieje, że sobie poradzę z moimi skarbami
@E W E L I N A witamy na naszym bliźniaczym forum :)
Przykro mi, że spotkalo Cię wcześniej takie nieszczęście, to musiało być bardzo trudne...
Ciesze się, że nosisz teraz pod sercem 2 malutkie istotki i jestem pewna, że tym razem wszystko będzie dobrze. Zobaczysz po wpisach na naszym forum, że ciąże bliźniacze nie zawsze bywają łatwe i są stresujące momenty, jednak potem, kiedy maluchy pojawiają się na świecie wszystkie trudy zostają wynagrodzone.
Ja tez nie mam zadnego doświadczenia w macierzyństwie, ale mam nadzieję, że instynkt zadziała i wszystko przyjdzie samo ;)
Dużo zdrówka dla Ciebie i maleństw :tak:
 
@ariska gratulacje. Fajnie, że już dochodzisz do siebie. Ja też miałam w planie po CC od razu kangurowac dzieci, karmić po 2 godzin, a po 7 wstać, ale podobno tak się nie da i to nie jest takie proste. A ja lubię mieć wszystko zaplanowane. Nie wiem ile czasu mam męża w szpitalu trzymać. Czy ma przyjechać podczas zabiegu czy jak.
 
Co tu tak cicho :) Dziewczyny szpitalne co u was jak się czujecie? Necia, Ariska, Ola jak sie czujecie, jak dzieciaki , kiedy do domku? Zaczęłam 30 tc i robię na necie zakupy. Pytanko mam bo do tej pory nie był mi potrzebny laktator elektryczny , mialam ręczny zwyczajny . Który polecacie ?
 
Dziewczyny dziećmi się zajmują, więc ciężko pewnie znaleźć im czas. Ja mam elektryczny, ale przy bliźniakach nie wiem czy będzie potrzebny :) może tylko przy nawale
 
Dziewczyny dziećmi się zajmują, więc ciężko pewnie znaleźć im czas. Ja mam elektryczny, ale przy bliźniakach nie wiem czy będzie potrzebny :) może tylko przy nawale
Ja właśnie myślałam o początkach, może być tak że maluchy nie będą chciały ssać . Ja na pewno nie dotrzymam do 37 tygodnia. Oby tylko nie wysypać się w starym roku. Mój lekarz boi się o bliznę po wcześniejszych cc. Sam mi sugerował żebym się nie nastawiała na jakieś długie chodzenie .Termin mam na 14 luty wg miesiączki ale to byłby wtedy 39 tc.
 
Co tu tak cicho :) Dziewczyny szpitalne co u was jak się czujecie? Necia, Ariska, Ola jak sie czujecie, jak dzieciaki , kiedy do domku? Zaczęłam 30 tc i robię na necie zakupy. Pytanko mam bo do tej pory nie był mi potrzebny laktator elektryczny , mialam ręczny zwyczajny . Który polecacie ?

Cześć dziewczynki, ja jeszcze w szpitalu. Jeśli wszystko będzie dobrze jest szansa że w przyszłym tygodniu wyjdziemy. Jestem troszkę zmęczona, ale wiadomo jak to w szpitalu. Jednak z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. I jestem przeszczesliwa bo synuś zaczął ssać cycunia i nawet ruszyła powolutku laktacja, a nie spodziewałam się że tak nam to pięknie pójdzie. U Zosi jeszcze brakuje tego odruchu, ale dzielnie się przykładamy, licząc że przyjdzie czas i na nią. Dziewczynki polecam zdecydowanie pieluszki 0, dla małej i te są za duże. Ubranka mam 50 i 44, dla córeczki nawet te najmniejsze sa za duze, po prostu sie w nich topi, dla synka 44 dobre ale 50 też za duże. Jeśli chodzi o laktator to ja mam elektryczny, bo wydaje mi się ze tak łatwiej, porównując ż ręcznym który kiedyś miałam.
 
Cześć dziewczynki, ja jeszcze w szpitalu. Jeśli wszystko będzie dobrze jest szansa że w przyszłym tygodniu wyjdziemy. Jestem troszkę zmęczona, ale wiadomo jak to w szpitalu. Jednak z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. I jestem przeszczesliwa bo synuś zaczął ssać cycunia i nawet ruszyła powolutku laktacja, a nie spodziewałam się że tak nam to pięknie pójdzie. U Zosi jeszcze brakuje tego odruchu, ale dzielnie się przykładamy, licząc że przyjdzie czas i na nią. Dziewczynki polecam zdecydowanie pieluszki 0, dla małej i te są za duże. Ubranka mam 50 i 44, dla córeczki nawet te najmniejsze sa za duze, po prostu sie w nich topi, dla synka 44 dobre ale 50 też za duże. Jeśli chodzi o laktator to ja mam elektryczny, bo wydaje mi się ze tak łatwiej, porównując ż ręcznym który kiedyś miałam.
Dzięki za odpowiedź Necia. Dzieci szybko urosną i te malutkie ubranka będziesz musiała wymieniać:) zamawiam laktator z mendeli ale używany, teraz wiem że może się przydać.
Wierzę że jesteś zmęczona kochana ale pamiętam jak to wszystko wynagradzają dzieciaczki. Oby było wszystko z Wami ok.Trzymaj się.
 
reklama
Hej dziewczyny :) Ja dziś byłam na poszukiwaniach położnej bo ginekolog kazała mi podać jej dane a ja nigdy u położnej nie byłam i jestem zielona w tych sprawach - nasza przychodnia nie ma położnej więc pojechałam z mężem do miasta i znalazłam bardzo sympatyczną panią, która dużo rzeczy mi wyjaśniła i zapisałam się do niej. Przy okazji dostałam od niej masę próbek i butelki dla dzieciaczków :)
Jako że jeszcze nie miałam ktg to zapisała mnie na następny piątek. Od razu mi lepiej :)
Zrobiłam jeszcze małe zakupy w Rossmannie i jak pokazałam kartę z aplikacji to dostałam gratis paczkę pieluszek pampers. Nawet nie wiedziałam, że jest taka akcja.
 
Do góry