reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczyny! A powiedzcie mi, czy miala któraś ucisk na nerw, który powodował problem z chodzeniem? Zaczynam 19tydzień i od 1.5tygodnia jest coraz gorzej. Nie moge stanąć na prawej nodze. Już dzisiaj rozważam pożyczenie jakiejś kuli, czy jak sie to nazywa. Najśmieszniejsze jest to, że ból pojawia sie i znika. Najgorzej po schylaniu się, chyba uciskam wtedy któreś dzieciątka a ono nerw.
 
reklama
Hej dziewczyny! A powiedzcie mi, czy miala któraś ucisk na nerw, który powodował problem z chodzeniem? Zaczynam 19tydzień i od 1.5tygodnia jest coraz gorzej. Nie moge stanąć na prawej nodze. Już dzisiaj rozważam pożyczenie jakiejś kuli, czy jak sie to nazywa. Najśmieszniejsze jest to, że ból pojawia sie i znika. Najgorzej po schylaniu się, chyba uciskam wtedy któreś dzieciątka a ono nerw.
Hej, mi dość długo dokuczała rwa kulszowa- ból promieniujący na pośladek i jedną nogę, właśnie przez uciskanie dzieci. Może u Ciebie to też podobny ból? Nie mogłam wtedy ustać na nogach a tym bardziej chodzić. Po paru tygodniach na szczęście przeszło. Ale mi rwa doskwierała już przed ciążą więc wiedziałam już co to za ból.
 
Hej, mi dość długo dokuczała rwa kulszowa- ból promieniujący na pośladek i jedną nogę, właśnie przez uciskanie dzieci. Może u Ciebie to też podobny ból? Nie mogłam wtedy ustać na nogach a tym bardziej chodzić. Po paru tygodniach na szczęście przeszło. Ale mi rwa doskwierała już przed ciążą więc wiedziałam już co to za ból.
Hej, padlam wczoraj, ale pobudka nocna, bo dziecko chore. Rwy nigdy nie miałam, w pierwszej ciąży też miałam taki ucisk, tylko na końcowym etapie, kustykalam ale dało się żyć. Teraz wydaje mi się, że ból jest raz wiekszy, raz mniejszy a raz nie ma go wcale. Lekarz mi powiedział, że paracetamol mogę wziąć, ale trochę tego nie widzę, bo musiałabym lykac go przynajmniej raz dziennie. Nie jestem zwolenniczką przeciwbólowych, ale już sama nie wiem jak to rozwiązać. Może dzieciaczki się podniosą i ucisk będzie mniejszy?
 
Hej dziewczyny! A powiedzcie mi, czy miala któraś ucisk na nerw, który powodował problem z chodzeniem? Zaczynam 19tydzień i od 1.5tygodnia jest coraz gorzej. Nie moge stanąć na prawej nodze. Już dzisiaj rozważam pożyczenie jakiejś kuli, czy jak sie to nazywa. Najśmieszniejsze jest to, że ból pojawia sie i znika. Najgorzej po schylaniu się, chyba uciskam wtedy któreś dzieciątka a ono nerw.
Ja wlasnie od 20tygodnia mialam taki ucisk falowo czasem tak ze nie moge stanac na tej nodze a czasem boli ale mozna isc. Najgorzej jak poleze czy posiedze i mam gdzies przejsc bo podczs dluzszego chodzenia przechodzi. Tabletek nie bralam jakos daje rade i nie pociesze cie bo mam 36tc i dalej boli

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, padlam wczoraj, ale pobudka nocna, bo dziecko chore. Rwy nigdy nie miałam, w pierwszej ciąży też miałam taki ucisk, tylko na końcowym etapie, kustykalam ale dało się żyć. Teraz wydaje mi się, że ból jest raz wiekszy, raz mniejszy a raz nie ma go wcale. Lekarz mi powiedział, że paracetamol mogę wziąć, ale trochę tego nie widzę, bo musiałabym lykac go przynajmniej raz dziennie. Nie jestem zwolenniczką przeciwbólowych, ale już sama nie wiem jak to rozwiązać. Może dzieciaczki się podniosą i ucisk będzie mniejszy?
Ja żadnych tabletek przeciwbólowych nie brałam, po prostu się boję. Nawet na początku ciąży jak wymiotowałam i głowa mi pękała to leżałam z zaciśniętymi zębami i czekałam aż przejdzie samo.
Dzieci ciągle zmieniają położenie, więc może nastąpi poprawa jak się trochę przemieszczą. Oby tak było :)
 
Dziś mam ambitny plan spakować torby. Odwlekam to jak tylko mogę ale wczoraj serce mi mocno biło i ogólnie się dziwnie czułam, więc postanowiłam że to dziś.
A co tam u Was dziewczyny, jak samopoczucie?
 
Ja wlasnie od 20tygodnia mialam taki ucisk falowo czasem tak ze nie moge stanac na tej nodze a czasem boli ale mozna isc. Najgorzej jak poleze czy posiedze i mam gdzies przejsc bo podczs dluzszego chodzenia przechodzi. Tabletek nie bralam jakos daje rade i nie pociesze cie bo mam 36tc i dalej boli

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom

Dzięki Ariska, no nic zacisne ząbki i jakoś tyle co muszę to zrobię. Reszta LB (leżeć bykiem;-) od samego początku latwo nie było, ale dam radę. Fajnie masz, że już na finishu. Trzymaj się!

@Mea1989 też od przeciwbólowych staram się trzymać z daleka, ale nie zawsze się da. Czasami nie wiadomo co gorsze, silny ból czy tabletka? Wydaje mi się, że doraźne działanie nie powinno być szkodliwe.
 
Hej dziewczyny:) Już się balam, że wszystkie rodzicie bo nikt się wczoraj nie odzywał;)
@Mea1989 powodzenia w pakowaniu torby - oby udało zrealizować się ten plan na dziś :)
U mnie dobrze, leżę sobie w szpitalu i umieram z nudów, a z brzuszkiem jak na razie spokojnie - jak w pt skurcze się wyciszyły tak dalej jest spokój:D ale i tak lekarze mowia, że zostane już do końca. Czy u Was też tak pięknie pruszy śnieg?:oops:
A co do tabletek - przy silnym bólu bardziej szkodliwy jest stres jaki wywołuje on u dziecka niż wzięcie tabletki! Więc nie zawsze warto zaciskać zęby i się męczyć...
 
U nas śnieg nie pruszy, jutro niby ma padać[emoji4] @nemeyeth fajnie że u Was spokój, ja za godzinę wizyta i dobrze że dziś ją mam bo od rana strasznie boli mnie brzuch z lewej strony. Zobaczymy co lekarz powie. Miłego dnia trojpaczki [emoji6]

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@nemeyeth u nas ani grama śniegu ale jest bardzo zimno :)
@adunnnia90 powodzenia na wizycie, oby wszystko było dobrze :)

Dziewczyny jak duże macie torby? Jedną czy więcej? Uszykowałam jedną torbę i myślałam, że wszystko zmieszczę a zmieściłam tylko siebie a gdzie rzeczy dla dzieci? Strasznie dużo tego :baffled:
 
Do góry