reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczyny :)
Cały dzień tu zaglądałam i nic mi się nie wyświetlało, że są nowe posty, zero powiadomień aż tu nagle pojawiły się dwie nowe strony :)
Poszłam dzisiaj do ogrodu trochę porządku z kwiatami porobić bo jesień robi swoje i jest masa pracy ale za dużo nie zrobiłam. Kiedyś bym to ogarnęła w 3 godziny a teraz chyba cały tydzień będę tam sprzątać. Dobrze, że pogoda jest ładna to dam radę po troszeczku :)
Też się zastanawiałam czy rozpoznam skurcze. Czasem mnie coś pobolewa ale jak przestaje to szybko o tym zapominam. Mam nadzieję, ze skurcze dostaniemy dopiero jak dzieci będą gotowe do wyjścia na świat, nie wcześniej :)
 
reklama
Hej dziewczyny,ja dziś cały dzień zabiegany,lekarze,zakupy,odwiedziny. Po wizycie Ok,fajna pani doktor,moja szyjka 32mm i wszystko dobrze z dzieciaczkami,serduszka ładnie biją,z łożyskami w porządku,w czwartek mam jeszcze USG w klinice wiec wtedy będę wiedziała wagę i wszystkie inne szczegóły.
@Alina1987 ja tak samo z tymi bólami po bolach na dole i pod żebrami,ale to dlatego,ze dzieci coraz większe,pani doktor nie widziała żadnych skurczy,ale mi tez się brzuch często stawia i tez nie wiem kiedy to będą te skurcze a tez mówi,za jak dłużej to żeby jechać do szpitala,bo bliźniaki lubią wychodzić wcześniej a ja się boje,ale trochę mnie uspokoila ta wizyta i miejmy nadzieje,ze nasze maluszki posiedzą w brzuszkach jak najdłużej. @Oska305 dobrze,ze to jeszcze nie teraz,a te Sary to lobuziary,bo moja tez wariuje i się rozpycha a druga dziewczynka spokojniej;)
 
Hej dziewczynki,
Mam do Was pytanko, czy lekarz kazał Wam brać wit. D? Jeśli tak to w jakiej dawce na dobę?

Niedoboru nie mam, ale jestem blisko dolnej granicy. Gin kazał brać, ale czytam w necie różne sprzeczne opinie.
Póki co biorę tylko Femibion, a tam jest tylko 400 j.m.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
@gonia80 mi lekarz od razu po potwierdzeniu ciąży blizniaczej zalecił kupić suplement gdzie bedzie w składzie również Wit. D w odpowiedniej ilości i biorę suplement Pregna Plus, gdzie jest jej 2000 IU (50 mikrogramów) :-)
 
Fajnie ze Cie wypuscili, zawsze to przyjemniej lezec w domu niz w szpitalu :) Dbaj o siebie teraz zeby dzieciaczki posiedzialy jeszcze troszkę w brzuszku :)
A ja zobaczę jutro ile będzie miała moja szyjkę, waga maluchów i cała reszta. Troszkę się stresuje, ale musi być dobrze.
@Necia0 odezwij się jutro po wizycie i daj znać co tam wam wyszło :-)
 
@gonia80 mi lekarz od razu po potwierdzeniu ciąży blizniaczej zalecił kupić suplement gdzie bedzie w składzie również Wit. D w odpowiedniej ilości i biorę suplement Pregna Plus, gdzie jest jej 2000 IU (50 mikrogramów) :-)

Dzięki kochana, faktycznie dużą dawkę ma ta Pregna Plus.
A sprawdzałaś poziom witaminy D? Monitoruje to jakoś lekarz?



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki kochana, faktycznie dużą dawkę ma ta Pregna Plus.
A sprawdzałaś poziom witaminy D? Monitoruje to jakoś lekarz?

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
@gonia80 nie, nigdy nie zalecił mi sprawdzenia poziomu witaminy D, więc tego nie robilam, ale może też dlatego, że przed pójściem na L4 pracowałam przy komputerze, więc praktycznie większość dnia spędzałam w biurze co mogło mnie narażać na niedobory tej witaminy... Myślisz, że powinno to być zbadane na początku ciąży?
 
@gonia80 nie, nigdy nie zalecił mi sprawdzenia poziomu witaminy D, więc tego nie robilam, ale może też dlatego, że przed pójściem na L4 pracowałam przy komputerze, więc praktycznie większość dnia spędzałam w biurze co mogło mnie narażać na niedobory tej witaminy... Myślisz, że powinno to być zbadane na początku ciąży?

Nie mam pojęcia, ja dopiero teraz miałam zlecone to badanie (29 tydz.). Może dlatego, że zaczyna się taka pogoda bez słońca.
Wczoraj zapytałam drugiego lekarza- kazał brać 2000 IU. Tak więc zamieniam Femibion na Pregna Plus, który Ty bierzesz, bo tylko on ma taką dawkę.
Dziękuję Ci kochana :*


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też biorę Pregna plus. Na początku brałam tylko kwas foliowy ale teraz już drugi miesiąc jestem na Pregna plus. Do tego dwa żelaza: Tardyferon-Fol i Żelazek.
Pani w aptece była bardzo zdziwiona dlaczego takie duże dawki żelaza ale jak powiedziałam, że mam w brzuchu bliźniaki to zrozumiała :D
Endokrynolog przepisała mi też jod w tabletkach ale z racji tego, że w Pregna Plus jod też występuje to ginekolog nie kazała mi już tego drugiego jodu brać.
 
reklama
Cześć dziewczyny , jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu śledzę wasze forum i cieszę się, że jest miejsce gdzie można podzielić się podobnymi obserwacjami i obawami dotyczącymi ciąży bliźniaczej. Jestem obecnie w 3 ciąży dwujajowej , duosmówkowej w 20 tygodniu. Nie znam płci dzieci bo chcę mieć niespodziankę ;) Najważniejsze żeby były zdrowe. Mam już dwie córki 10 i 6 lat. Ta ciąża i jej dolegliwości jest całkiem inna od pojedynczych, więc pomimo doświadczenia przeżywam ją strasznie. Mam nadzieję że mogę do Was dołączyć? Pozdrawiam wszystkie przyszłe twinsowe mamy .
 
Do góry