reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja to już głupia czasami w tym wszystkim jestem ostatnio dzidza po lewej miała jakieś dwa dni takiego lenia że praktycznie wogole go nie czułam dobrze że mam detektor tętna płodu to sobie sprawdziłam a ten z prawej dawał do wiwatu...ale od wczoraj obaj są bardzo aktywni. W ciągu dnia ich czuje ale nie jakoś boleśnie najgorzej jest na wieczór wtedy jakby nie wiem co nich wstępowało hi hi :-D
Na internecie też człowiek czyta a potem się zastanawiam bo za gwaltowne ruchy źle za słabe też źle to kurka jakie to są te odpowiednie ruchy. Znowu potem pisze że ruchy dziecka nie powinny sprawiać nam bólu a za kilka zdań że ruchy dziecka mogą być bolesne i badz tu człowieku mądry :-D
Ja po prawej stronie, czyli od dziewczynki, tez czuję ruchy znacznie słabiej i rzadziej. Ale lekarz mówi że to przez łożysko z przodu a i że często te ruchy ciężko odróżnić, więc może mi się wydawać, że to chłopak kopie, a w rzeczywistości to ona daje popalić;)
 
reklama
Ja miałam tak kilka razy, że dziewczyna z prawej strony tak się jakoś dziwnie wierciła, że aż mi się niedobrze zrobiło, takie dziwne uczucie pod samą skórą, jakby "coś" miało zaraz się przez skórę przebić :D
Innym razem jak chce mi się lekko siku i któraś kopnie tak jakby w pęcherz to się zastanawiam czy nie popuściłam bo taki gwałtowny ucisk czuję :D
 
A co do tego crp, to wynik jest razem z morfologią czy to się jakoś osobno robi? Bo patrzę w swoje wyniki i nie mam czegoś takiego.
 
Byłam dziś u kardiologa, bo niestety moje serduszko od początku ciąży coś szwankuje za duże obciążenie...w lipcu miałam zakładany holter i wyszło sporo nieprawidłowości a zaczęło się od kołatania serca i bardzo wysokiego pulsu, ciśnienie miałam dobre. Teraz we wrześniu znowu założyłam holter i w związku z tym była moja dzisiejsza wizyta u pani doktor. Niestety nie poprawiło się a nawet pogorszyło troszkę oprócz tego zaniepokoiło pania doktor moje podwyższone ciśnienie. Niby dostałam jakieś leki na to serce ale boję się ich jeść bo w ulotce straszne rzeczy piszą :-( Ja jakoś dolegliwości sercowych nie odczuwam teraz ale holter pokazał co innego i wyraźnie pani doktor dziś słyszała w słuchawkach że serce nie równo pracuję... Na kolejną wizytę mam przyjść za miesiąc i dostanę od niej zaświadczenie o wskazaniu do CC. Bo serce mogłoby porodu naturalnego nie wytrzymać a co dopiero podwójnego.
 
Byłam dziś u kardiologa, bo niestety moje serduszko od początku ciąży coś szwankuje za duże obciążenie...w lipcu miałam zakładany holter i wyszło sporo nieprawidłowości a zaczęło się od kołatania serca i bardzo wysokiego pulsu, ciśnienie miałam dobre. Teraz we wrześniu znowu założyłam holter i w związku z tym była moja dzisiejsza wizyta u pani doktor. Niestety nie poprawiło się a nawet pogorszyło troszkę oprócz tego zaniepokoiło pania doktor moje podwyższone ciśnienie. Niby dostałam jakieś leki na to serce ale boję się ich jeść bo w ulotce straszne rzeczy piszą :-( Ja jakoś dolegliwości sercowych nie odczuwam teraz ale holter pokazał co innego i wyraźnie pani doktor dziś słyszała w słuchawkach że serce nie równo pracuję... Na kolejną wizytę mam przyjść za miesiąc i dostanę od niej zaświadczenie o wskazaniu do CC. Bo serce mogłoby porodu naturalnego nie wytrzymać a co dopiero podwójnego.
@tusiaczzek1988 najważniejsze, ze byłaś u kardiologa i jesteś pod opieką. wie, że jesteś w ciąży, więc nie przepisalby Ci chyba czegoś, co mogłoby zaszkodzić dzidziusiom. A jak masz wątpliwości, to może upewnij się swojego ginekologa.. wcześniej miałaś jakieś problemy z serduchem czy dopiero od czasu ciąży?
 
Byłam dziś u kardiologa, bo niestety moje serduszko od początku ciąży coś szwankuje za duże obciążenie...w lipcu miałam zakładany holter i wyszło sporo nieprawidłowości a zaczęło się od kołatania serca i bardzo wysokiego pulsu, ciśnienie miałam dobre. Teraz we wrześniu znowu założyłam holter i w związku z tym była moja dzisiejsza wizyta u pani doktor. Niestety nie poprawiło się a nawet pogorszyło troszkę oprócz tego zaniepokoiło pania doktor moje podwyższone ciśnienie. Niby dostałam jakieś leki na to serce ale boję się ich jeść bo w ulotce straszne rzeczy piszą :-( Ja jakoś dolegliwości sercowych nie odczuwam teraz ale holter pokazał co innego i wyraźnie pani doktor dziś słyszała w słuchawkach że serce nie równo pracuję... Na kolejną wizytę mam przyjść za miesiąc i dostanę od niej zaświadczenie o wskazaniu do CC. Bo serce mogłoby porodu naturalnego nie wytrzymać a co dopiero podwójnego.
Mi też się wydaje, że skoro kardiolog wie, że jesteś w ciąży to odpowiednie leki przepisała. Ale nie zaszkodzi się spytać swojego ginekologa co o nich myśli. Oby Tobie i dzieciom nic nie groziło z tego powodu. W ciąży organizm kobiety musi naprawdę wiele wytrzymać a w przypadku ciąży bliźniaczej to jest naprawdę duże obciążenie. Trzymam kciuki, żeby było OK.
 
@tusiaczzek1988 najważniejsze, ze byłaś u kardiologa i jesteś pod opieką. wie, że jesteś w ciąży, więc nie przepisalby Ci chyba czegoś, co mogłoby zaszkodzić dzidziusiom. A jak masz wątpliwości, to może upewnij się swojego ginekologa.. wcześniej miałaś jakieś problemy z serduchem czy dopiero od czasu ciąży?

Mi też się wydaje, że skoro kardiolog wie, że jesteś w ciąży to odpowiednie leki przepisała. Ale nie zaszkodzi się spytać swojego ginekologa co o nich myśli. Oby Tobie i dzieciom nic nie groziło z tego powodu. W ciąży organizm kobiety musi naprawdę wiele wytrzymać a w przypadku ciąży bliźniaczej to jest naprawdę duże obciążenie. Trzymam kciuki, żeby było OK.

Taki mam plan z braniem tych tabletek wstrzymam się do piątku.
W piątek na 8:00 mam wizytę u swojej pani doktor i zapytam co ona o tym sądzi.
 
Hej dziewczyny,ja dziś byłam u dermatologa,bo mnie wysypało na buzi trochę i dostałam krem i mam nadzieje pomoże trochę,potem zakupy w ikei i innych dziecięcych sklepach. Teraz leżę i mnie tak plecy bolą:( jutro wizyta u położnej,ale ja zasnąć nie mogę przez te plecy:eek: a moj mąż,ze ja to lubię spać rano,a ja śpię rano,bo cała noc się wiercę ehh i wtedy nad radem zasypiam tak.
Co do ruchów to u mnie najbardziej właśnie wieczorem kopia jak leżę, ale ostatnio to lubią bardziej się wypinać i przekręcać niż kopać,a zwłaszcza ta z prawej :oo: tak się wypnie ze moj brzuch taki napiety i ma jakies dziwne kształty hehe
Na internecie najlepiej nie czytać i ulotek od lekarstw tak samo @tusiaczzek1988,bo tylko się człowiek stresuje nie potrzebnie.
Miłej nocy
!:happy:
 
reklama
Hej dziewczyny,ja dziś byłam u dermatologa,bo mnie wysypało na buzi trochę i dostałam krem i mam nadzieje pomoże trochę,potem zakupy w ikei i innych dziecięcych sklepach. Teraz leżę i mnie tak plecy bolą:( jutro wizyta u położnej,ale ja zasnąć nie mogę przez te plecy:eek: a moj mąż,ze ja to lubię spać rano,a ja śpię rano,bo cała noc się wiercę ehh i wtedy nad radem zasypiam tak.
Co do ruchów to u mnie najbardziej właśnie wieczorem kopia jak leżę, ale ostatnio to lubią bardziej się wypinać i przekręcać niż kopać,a zwłaszcza ta z prawej :oo: tak się wypnie ze moj brzuch taki napiety i ma jakies dziwne kształty hehe
Na internecie najlepiej nie czytać i ulotek od lekarstw tak samo @tusiaczzek1988,bo tylko się człowiek stresuje nie potrzebnie.
Miłej nocy
!:happy:
Oj mnie tez ostatnio wysypuje na twarzy... A co do spania to tez nocny marek ze mnie. Dzis nie moglam zasnac w sypialni i po 1 w nocy poszlam na kanape do goscinnego i tam odrazu zasnelam i spalam do rana, nie wiem chyba inne lozko i jakos wygodniej chyba sie tam przeniose [emoji2]
Moje dZieciaczki tez sie bardzien wierca ostatnio niz kopia. Ale na pecherz cisną strasznie.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry