reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Jej dziewczyny, dziś ja miałam przyjemność badania krzywej cukrowej..ale na szczęście już po, przeżyłam:) tylko ludzie na przystanku dziwnie na mnie patrzyli jak po badaniu palaszowalam suche bułki jakbym jedzenia tydzień nie widziała ;)
 
I jak przebiegala ciąża?
Hej to była moja druga ciąża. Mam 5 letnią córkę jesCze. Już w pierwszej ciąży miałam cukrzycę i cholestaze także było wiadomo, że druga też będzie powikłana. Oczywiście informacja o ciąży bliźniaczej była totalnym zaskoczeniem. Ciąża 2k2o. Sama ciaza w sumie ok. Cukrzyca pojawiła się w 24tc, a od samego początku byłam na diecie watrobowej. Późno zaczęłam czuć ruchy bo dopiero w 23tc. Dzieciaki rosły zdrowo. Bolały mnie biodra czy miałam takie dziwne kłucie w.kroku ale szyjka.do samego cc miała ponad 4cm.
Sporo leżałam i.odpoczywałam o ile.tylko mogłam zwlaszcze, że ostatnie 4 tyg już byłam ogromna. Pomimo przytycia tylko 4kg w pasie miałam dzień przed cc 134cm ;)
Ze względu na te powiklania w 31tc miałam zapobiegawczo podane sterydy dla dzieci. W 34tc planowo zostałam polożona do szpitala bo wątroba się pogarszała. Docelowo miałam mieć cc pomiedzy 35, a 36tc jednak już dwa dni po przyjeciu okazało się, że wyniki kwasów zolciowych bardzo się pogorszyły więc od razu zabrano mnie na cc.
Dzieci Tymek 1970g i 7/8pkt oraz Zosia 1980g 6/8pkt. Dzieci oddychaly samodzielnie. Jeden dzień były w inkubatorach na dogrzaniu. Drugiego dnia przełożone już do łóżeczek na neonatolgii. Niestety nie mieli odruchu ssania i byli karmieni sondą. Sonde mieli zakladana tylko na moment karmienia. Powoli uczyli się jeść butelka i jak każdy posiłek.jedli już bez sondy to wyszliśmy do domu. Trwało to 16dni.
Oprocz tego trzy miesiące walczyliśmy z niedokrwistoscia u Tymka ale wystarczyło podowanie żelaza.
Jeśli macie jakieś pytania to.chętnie odpowiem tu czy na priv.


Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny. Co słychać? Ja robię pranie i leżakuje międzyczasie, pogoda kiepska,ale i tak nigdzie się nie wybieram. Chyba zrobię dziś ciasto :)
@kamiladon fajnie,ze mamy już tu mamę doświadczona,zawsze chętnie posłucham rad,bo to moja pierwsza ciąża i bliźniaki to temat nieznany jak dla mnie:p
Powiedz jak to było na początku z maleństwami w domu,miałaś pomoc męża czy jeszcze jakiś innych osób i jak to było w ogóle było,jak spały na początku? Wiem,każde dziecko inne,ale chętnie posłucham jak to było u ciebie. U mnie mąż będzie ze mną przez miesiąc a potem będę sama jak wróci do pracy martwię się jak to będzie,bo nie mam pojęcia jak to z takimi maleństwami będzie przebiegało
 
Hej dziewczyny. Co słychać? Ja robię pranie i leżakuje międzyczasie, pogoda kiepska,ale i tak nigdzie się nie wybieram. Chyba zrobię dziś ciasto :)
@kamiladon fajnie,ze mamy już tu mamę doświadczona,zawsze chętnie posłucham rad,bo to moja pierwsza ciąża i bliźniaki to temat nieznany jak dla mnie:p
Powiedz jak to było na początku z maleństwami w domu,miałaś pomoc męża czy jeszcze jakiś innych osób i jak to było w ogóle było,jak spały na początku? Wiem,każde dziecko inne,ale chętnie posłucham jak to było u ciebie. U mnie mąż będzie ze mną przez miesiąc a potem będę sama jak wróci do pracy martwię się jak to będzie,bo nie mam pojęcia jak to z takimi maleństwami będzie przebiegało
Ja dzis sobie posprztalam i teraz lezakuje. [emoji4] zaraz wezme sie za obiad i chyba tez cos upieke.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Marti nie chcę was straszyć :)
Moj mąż był tylko tydzień, często pomaga mi mama ale nie całe dnie. Ogólnie było ciężko ale to dlatego, że oboje mieli kolki . Do tego zaliczyliśmy zapalenie płuc w drugim miesiącu zycia i dwa tygodnie kolejne w szpitalu.
Ogolnie tych pierwszych miesięcy wolę nie pamiętać :)
Ale od samego poczatku.karmilam ich butelką na lezakach w jednym momencie. Jeśli jedno się budziło po 3h to.drugie też dostawało. Do spania w dzień też zmuszałam w jednym momencie aż w końcu się ustawili i do tej pory obie drzemki mają razem.
Ogólnie jeśli to.twoje pierwsze dzieci to nie będzie tak zle. Pamietaj tylko że.jesli w.nocy nie dadzą ci spać to śpij z nimi w dzień kiedy tylko możesz. To bardzo ważne.
Ogólnie po 4 miesiącu już było lepiej, a teraz już naprawdę spoko.


Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej to była moja druga ciąża. Mam 5 letnią córkę jesCze. Już w pierwszej ciąży miałam cukrzycę i cholestaze także było wiadomo, że druga też będzie powikłana. Oczywiście informacja o ciąży bliźniaczej była totalnym zaskoczeniem. Ciąża 2k2o. Sama ciaza w sumie ok. Cukrzyca pojawiła się w 24tc, a od samego początku byłam na diecie watrobowej. Późno zaczęłam czuć ruchy bo dopiero w 23tc. Dzieciaki rosły zdrowo. Bolały mnie biodra czy miałam takie dziwne kłucie w.kroku ale szyjka.do samego cc miała ponad 4cm.
Sporo leżałam i.odpoczywałam o ile.tylko mogłam zwlaszcze, że ostatnie 4 tyg już byłam ogromna. Pomimo przytycia tylko 4kg w pasie miałam dzień przed cc 134cm ;)
Ze względu na te powiklania w 31tc miałam zapobiegawczo podane sterydy dla dzieci. W 34tc planowo zostałam polożona do szpitala bo wątroba się pogarszała. Docelowo miałam mieć cc pomiedzy 35, a 36tc jednak już dwa dni po przyjeciu okazało się, że wyniki kwasów zolciowych bardzo się pogorszyły więc od razu zabrano mnie na cc.
Dzieci Tymek 1970g i 7/8pkt oraz Zosia 1980g 6/8pkt. Dzieci oddychaly samodzielnie. Jeden dzień były w inkubatorach na dogrzaniu. Drugiego dnia przełożone już do łóżeczek na neonatolgii. Niestety nie mieli odruchu ssania i byli karmieni sondą. Sonde mieli zakladana tylko na moment karmienia. Powoli uczyli się jeść butelka i jak każdy posiłek.jedli już bez sondy to wyszliśmy do domu. Trwało to 16dni.
Oprocz tego trzy miesiące walczyliśmy z niedokrwistoscia u Tymka ale wystarczyło podowanie żelaza.
Jeśli macie jakieś pytania to.chętnie odpowiem tu czy na priv.


Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Czyli generalnie do samego końca w domu, mam nadzieję że i u mnie się tak uda ;)
4 kg Tylko? Jak to możliwe? Przecież one same tyle ważyły? To ja mam juz 4,5 na plusie a jeszcze tyle przede mna... :/
Mieliście monitory oddechu? A jak to było później w domu? Udało Ci się pogodzić opiekę nad córeczką i blizniakami? Bo chyba tego boje się najbardziej:/ mam już dwoje i wiem że wszystko da się pogodzić, ale jednak każde potrzebuje innej uwagi... Kolezanka ostatnio nastawiła nas mega pozytywnie, która ma blizniaki i świetnie jest zorganizowana, a dzieci są tak grzeczne że aż miło się patrzy. Sama z mężem ogarnia 3 w sumie, oczywiście mąż dopiero po pracy a tak to jest sama w dzień. Ale zawsze warto posluchac roznych doswiadczen, bo jak wiadomo nie zawsze jest tylko kolorowo ;)
Ale muszę przyznać że jak patrzy się na Twoje zdjęcia, to buzia sama się raduje :)
 
Ja dziś też lezakuje, bo wczoraj chyba trochę przegięłam z chodzeniem. Najpierw 3 godz. W przychodni, potem dzieci odebrac, zakupy, obiad. No i masz babo placek, dziś odczuwam :/
 
reklama
Do góry