reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Też się witam, u mnie "się zbiera" ale nie wiadomo na co, pogoda źle na mnie wpływa, jestem od kilku dni senna jak nie zrobię malej drzemki to chodze jak jakaś niedo....ana.
Muszę się wybrać do sklepu a sił mi brak, ale już niedługo a co u Was dziś słychać ciekawego?
 
spakowalam osobne torby. W torbie dla chlopakow mam pampersy, ubranka mam tak na 6 dni, pieluszki tetrowe ale na razie 2 a chyba trzeba 4, reczniczki 2 ale tez zastanawiam sie czy nie wziac 4 bo jak mokre beda to na zmiane. No i z kosmetykow musze spakowac cos. Poza tym wlozylam tam wklady poporodowe i majtki jednorazowe i wkladki laktacyjne no i nie wiem czy brac butelki 2 ale to mysle ze jak beda potrzebne to mi moj z przywiezie. A poza tym nie mam pojecia czy te rozki mam pakowac do torby, bo jak tak to musze zabrac jakas wieksza torbe bo mi sie nie zmieszcza. A moze jakas mama doswiadczona podpowie czy dobrze spakowalam torbe, bo ja tak na wyczucie to robilam, bo zielona w tym temacie jestem :)
a bodziaki z takimi napisami tez mi sie strasznie podobaja, ale mam tylko jeden taki bodziak niestety.


Witajcie dziewczynki:)
chlopcy zasneli i moge troszke nadrobic forum:)
jezeli chodzi o torbe do szpitala to ja mialam dwie, z tym ze druga z ubrankami dla chlopcow na wyjscie i dla mnie na wyjscie dowiozl maz w dniu wypisu. U nas w szpitalu nie chcieli ubranek dla chlopakow bo daja swoje.
W mojej torbie znalazly sie:
- podklady na lozko seni - te wieksze i faktycznie sa niezbedne
- podklady poporodowe bella 2 opakowania wystarcza- mi w sumie jedno a potem maz dowiozl mi zwykle always bo az tak sie nie lalo ze mnie
- majtki jednorazowe -nie polecam z canpolu tylko takie jakby z siateczki shorty chyba hartmana czy jakos tak -duzo wygodniejsze
- wkladki laktacyjne obowiazkowo - w 3 dobe nawal i mi przemakaly
- klapki pod prysznic - wspolne lazienki wiec nie chce myslec ile bakterii sie czai
- woda mineralna niegazowana 0,5l z takim dziubkiem:) mi po cesarce kazano pic 2 l dziennie a jak wyjeli cewnik to niestety ale z wielkim bolem musialam wstawac i do toalety- niestety po blizniakach obkurczanie macicy duzo bardziej boli niz przy jednym dziecku, kolezanki po cesarce z pojedynczej ciazy to na 2 dzien duzo lepiej radzily sobie niz ja...polozna powiedziala, ze po blizniakach macica jest olbrzymia stad ten bol
- kosmetyki, koszule nocne - pizamy odradzam bo gumka uciskala rane poza tym obchod co rano wiec i tak trzeba sie obnazyc:p - ja jedna koszule na dzien mialam bo ciagle mi wkladki przemakaly - mowia zeby miec 2/3 koszule
- ladowarke do telefonu!
- dokumenty - zabieraja karte ciazy w szpitalu- niestety nie wiedzialam i nie zrobilam sobie kopii:(

rzeczy dla dzieci - pampersy - mi chlopaki przez tydzien zuzyly ok 60 pampersow czyli poltorej paczki, 2 opakowania chusteczek nivea sensitive chyba najlepsze i masc alantan do pupy - w razie dokarmiania to dostaniecie mieszanke w butelce szpitalnej,ktora sobie wyparzaja wiec ja bym butelek nie brala

ps poproscie swoich ukochanych mezczyzn zeby przecwiczyli zapinanie fotelikow w samochodzie..moj stwierdzil, ze to napewno banal i dlugo drapal sie po glowie w 37 stopniowym upale z maluchami w srodku jak to cholerstwo przypiac:)


ps2 jezeli chodzi o opieke to generalnie po cesarce przysluguje mezowi do 2 tygodni ale...ale odliczaja pobyt w szpitalu wiec w moim przypadku 14 - 8 dni i zostalo mu 6 dni i nie jest to opieka nad zona a zdrowymi dziecmi. Bedac na patronazu w osrodku zdrowia maz dostal do 6 sierpnia na mnie, w sumie dlatego, ze po jednej stronie ciecia ropieje i napuchlo..wygladalo jakby szew puscil ale gdy polecialam do mojej lekarki to sie okazalo, ze poporostu infekcja i dostalam antybiotyk doustny, w sprayu plus jakies mazidla - niestety ulozenie tej rany nie pozwala na oddychanie i wietrzenie rany:( podobno wszystkie babki wracaja z infekcjami po cieciu przez te upaly
 
Ostatnia edycja:
Lona super ze napisalas co trzeba, ale napisz jeszcze o tych rozkach czy trzeba je zabrac juz od razu. Czyli z tego co piszesz to zwolnienie dla mojego by sie tez nalezalo mimo ze nie jestesmy malzenstwem?

U mnie tez jakos duszno i wogole kiepsko sie czuje, jakby mnie ktos pobil, jakas taka nietomna jestem. Do tego cos mnie drapie w gardle niestety. A brzuch mam jakis taki ciezki i twardy bo malchy sie wypinaja.
 
Lona wielkie dzieki,naprawde podalas cenne informacje!!!
powiedz jeszcze jesli mozesz jak u Ciebie jest z karmieniem,chlopaczki sa na piersi??i powiedz w czym przywiozłas maluchow ze szpitala(oczywiscie wiem ze w fotelikach samochodowych),ale czy w rozkach czy w kocykach?i ostatnie pytanie obiecuje w jakim rozmiarze maluchy sa? ciuszki na 56 sa ok?
pozdrowienia
 
Justella jak sie masz?? masz zamair karmic piersia?

hej Kasiona
mam sie w miare dobrze,nie ma co narzekac;)coraz bardziej sie martwie i stresuje szpitalem.nawet mi sie dzisiaj snilo ze sie urodzili wyobraź sobie 31 lipca czyli jakby jutro i to nie dwoch chlopcow tylko chlopczyk i dziewczynka.ta moja glowa juz fiksuje.chcialabym sprobowac ich karmic piersia-mysle nawet o kupnie tej poduszki do rownoczesnego karmienia.najwyzej bede ich dokarmiac jak pokarmu byloby malo.a ty jak bys wolała?jak ty sie czujesz,juz prawie na finiszu przeciez:)juz wszystko naszykowane?
 
reklama
Do góry