reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziś nad ranem się obudziłam zapłakana, cieszyłam się że w końcu się obudziłam a śniło mi się że tak mnie strasznie biodro bolało...i co się okazało jak otworzyłam oczy...że naprawdę tak strasznie mnie boli...
Mnie jako boli biodro na lewym boku ( bo na nim najczęściej leżę), podkładam sobie płaskiego jaska i trochę pomaga, boli ale zdecydowanie mniej
 
reklama
Dziś nad ranem się obudziłam zapłakana, cieszyłam się że w końcu się obudziłam a śniło mi się że tak mnie strasznie biodro bolało...i co się okazało jak otworzyłam oczy...że naprawdę tak strasznie mnie boli...
Oj znam ten ból... ja srednio co pol godziny zmieniam pozycję w nocy. Niestety nie podpowiem jak sobie poradzic, bo sama nie mam pojęcia.
 
Mam jeszcze pytanie do tych które są ponad 21 tygodni w ciąży, jakiej długości są Wasze szyjki w tej chwili? Bo tak się zastanawiam czy ta moja rzeczywiście jest za krótka i czy powinnam się martwić?
Mi lekarz jeszcze ani razu nie badał szyjki. Właśnie się zastanawiam czy to jest obowiązkowe jak mam dobrze umiejscowione łożyska i jestem w ciąży 2k2o czyli najbezpieczniejszej. Teraz mam wizytę 24 września, to mam sama się upomnieć o zbadanie szyjki? Ostatnio miałam pobieraną cytologię, a tak to lekarz mi tam nie zagląda :-) Tylko USG robi.
 
@Alina1987 ja też mam parkę i chyba łożysko synka na przedniej ścianie. Słabo czuję jego ruchy, a jak się rusza to bardzo się cieszę :-) Czytałam, że to normalne jak łożysko jest na przedniej ścianie. Zresztą lekarz podczas ostatniego badania stwierdził, że moje dzieci mają zupełnie inne temperamenty. Wiktorek leży grzecznie, podrapie się po policzku, a Hani nie da się zbadać tak się wierci i kokosi. Jak dziecko spokojne, to też je słabiej czuć. Moje dzieci mają różne temperamenty od 13 tygodnia :-) Myślałam, że to przejściowe, ale widocznie nie. Zapowiada się ciekawie.
 
A to mój brzuch w 21 tygodniu. Jest olbrzymi w porównaniu z Waszymi.  Aż mi skóra boli tak się rozciąga, a smaruje 2 razy dziennie
2017-09-02-21-54-25.jpg
 

Załączniki

  • 2017-09-02-21-54-25.jpg
    2017-09-02-21-54-25.jpg
    71,3 KB · Wyświetleń: 762
Ja juz po. Dziewczyny waza obie po 2360 g a dlugosc jedna 46 i 48. Wczoraj po cesarce dostalam je na moment aby dac im buziaczka i zabrali. Potem jak byl mąż to dostalam na sale na jakąś godz. I od tej pory nie widzialam z drugiej strony to nie mam sily na nic.
Gratulacje! Zdrowka dla Was[emoji5]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A to mój brzuch w 21 tygodniu. Jest olbrzymi w porównaniu z Waszymi.  Aż mi skóra boli tak się rozciąga, a smaruje 2 razy dziennie Zobacz załącznik 820957

O to mamy podobna wielkość brzuszków:) i też mnie cały swędzi aż od rozciągania.lekarz mówi że porównując do ciąży pojedynczej moja macica wygląda na 30 tydzień;)
U mnie dwojka na badaniach widać że rozrabia, tylko chyba przez to łożysko z przodu rzadko czuję Oliwkę.
A o szyjkę bym podpytala lekarza na kolejnej wizycie, też mam 2k2o a od drugiego trymestru na każdej wizycie mi ją bada. Na połówkowym też nie badali Ci szyjki?
 
O chyba też spróbuję wieczorem, bo od tygodnia nie mogę spać w nocy- mam to samo, Oliwka naciska mnie z prawej strony na wszystko i ruszyć się nie mogę, a Synuś kopie mnie z lewej jak szalony. Może Mozart przed snem trochę je uspokoi:)
Ja tez bede miala Oliwke a synus bedzie Filip [emoji4]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Alina1987 wydaje mi się, że lekarz pobrał tylko cytologię i nic nie badał na połówkowym. Teraz powiem, żeby mi zbadał dla świętego spokoju. Ciekawe jak to z nami będzie pod koniec terminu, ja już ledwo skarpetki zakładam :-)
@Oliwe gratulacje! Jak dojdziesz do siebie to wrzuć zdjęcia się pocieszyć :-)
 
Do góry