reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ogolnie troche w Polsce jest panika jesli chodzi o ciaze ale mozliwe, ze dzieki temu Polska ma najmniejszy odsetek porodow przedczesnych w Europie.

Ja w Holandii ide kompletnie innym systemem prowadzenia ciazy wlasnie dlatego, ze jest to ciaza blizniacza.
Normalna ciaze w NL prowadzi lokalna polozna. Mnie od stwierdzenia ciazy blizniczej prowadzi szpital uniwersytecki. Nawet nie zwykly szpital do ktorego zawsze chodzilam do ginekologa bo wg nich nie maja ani specjalistow ani sprzetu aby prowadzic taka ciaze i odeslali mnie do uniwersyteckiego. Takze blizniacza to raczej nie to samo co pojedyncza.
Lekarze mi tam gadaja, ze moge normalnie pracowac ale widze po sobie, ze moje cialo mowi kompeletnie co innego i to jego sie slucham. Od 12tc pracuje na pol etatu. Dzisiaj zaczelam 16tc i jutro jest moj ostatni dzien w pracy i to tylko 3 godzinki.

Lezec nie leze ale na serio uwazam by potem nie pluc sobie w brode.

@ilena ogromne gratulacje [emoji8][emoji8]



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Może i racja,ja nie mówię,ze to jest zle,ale czy w jedna czy w druga stronę to przesada nie jest wskazana.
Ja tu w Szwecji jako ze ciąża bliźniacza to mam poprostu więcej usg w planie niż maja ciężarne z jednym dzidziusiem. Mnie wkurza,ze nie chodzi się tu do ginekologa dopóki coś się nie dzieje,ale ogólnie to jest mniej stresu i to najważniejsze. Opieka szpitalna i dla maluszka jest za to na nieporównywalnym wyższym poziomie niż np.w Polsce a to ważne, i mały odsetek np umieralności noworodków
 
reklama
I ja was dziewczyny popieram. Też dobrze się czułam całą ciążę,myślałam,że góry przeniose . Badania zawsze w porządku aż do teraz i 3 tyg w szpitalu i tak do końca. A koleżance Marti92 życzę jak najlepiej i oby zdania nie musiała zmieniać.

Tak poza tym strasznie mi brzuch twardnieje i krocze boli i byłam dziś na badaniu ginekologicznym. Szyjka skrocila mi się z 2,7 na 1,5 i małe rozdarcie. Lekarz pow ze źle nie jest ale jutro znowu będzie kontrolował. A co u Was?

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie mówię,ze nie trzeba uważać itd sama jestem w ciąży po raz pierwszy i to bliźniaczej wiec to jest wyzwanie,ale mi chodzi o to ,ze w PL to nawet dziewczyny z jednym w ciąży to jest trochę przesadzone a z dwoma to wiadomo,ze lepiej być pod opieka stała i słuchać lekarza i się oszczędzać, ale poprostu bez przesady,bo stres szkodzi właśnie bardzo a lepiej w spokoju donosić ciąże.
 
Marti92 oczywiście masz prawo do takiego zdania i nikt się z tobą kłócić nie będzie. Sama czułam się dobrze i pracowałam do 7 miesiąca. Powiem tak zrobisz jak uważasz, ale były tu dziewczyny tu miały podobne podejście do Twojego i rodziły w 33/34 tygodniu bo za mało się oszczędzały. Ciąża chorobą nie jest, ale ciąża bliźniacza to podwójne obciążenie.
Jak najbardziej! Oczywiście,ze to jest podwójne obciążenie i ja nie mówię,żeby nie uważać. Ja nie mówie,ze się nie oszczędzam,ale po prostu bez przesady,chodzi mi o te wszystkie właśnie "zalecenia" bezpodstawne żeby seksu nie uprawiać czy żeby leżakować jak nie ma żadnego zagrożenia,bo to jest przesada. Jak bym miała tak słuchać tego jak mi nic nie jest i się przejmować to dopiero można urodzić wcześniej ;)
 
Dzień dobry ;)ja się obudziłam i leżę jeszcze w łóżku. Nie wyspalam się dziś :-( :( dziewczynki mnie kopały a zwłaszcza jedna tak szalała i skakała w brzuszku :happy2:
O 10:30 idę na wizytę z położna wiec idę zaraz coś zjeść.
@gonia80 hej,witaj:yes: ja tez mam ciąże dwukosmowkowa dwuowodniowa 24 tydz ;)
Miłego dnia
 
Hej Marti92 :)

Ja o dziwo się wyspałam, bo ani razu dziś nie wstałam do wc [emoji38]
A śpię i tak podobno za długo, bo mam cukrzycę ciążową i już powinnam być po śniadaniu, a leżę [emoji846]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
A ja siedzę w pracy i powoli ogarniam wyprawke. Kupiłam już parę perełek dla moich maluszków, ale pewnie bardziej się na tym skupie we wrześniu. Muszę jeszcze popracować tydzień a później już i ja będę się wysypiać ;) albo i nie jak moja córka będzie miała na rano do szkoły...
 
reklama
Ja oprócz spraw higieniczno-kosmetycznych mam juz chyba wszystko. Czytałam duzo o emolientach i do kąpieli Maluszków kupię chyba Oilatum. Slyszałyście jakieś opinie?

@Gonia witamy wśród nas[emoji4]
 
Do góry