reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

dziewczyny a kiedy zaczęło być widać brzuszek? w mojej poprzedniej ciąży dopiero ok 20tygodnia, a teraz...hmm sama nie wiem... jak to było u Was?
 
reklama
U mnie 20 tc +3kg, brzuszek juz sie robi widoczny [emoji6] co do plci to lekarz w zeszlym tygodniu potwierdzil na 100 % ze bedzie parka.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Myślę, że każda z nas ma obawy. Moje Kropki na poczatku będą w jednym łóżeczku. Co do karmienia piersią to myślę, że wyjdzie w trakcie. Na nic się nie nastawiam. Ja chcę jak najwięcej radzić sobie sama z mężem. Moja mama mieszka dwa domy dalej i gdy jej to powiedzialam to trochę się obraziła, ale trudno. Wyrobimy sobie system i dopiero dopuszczę kogoś z zewnątrz, pod warunkiem, ze dostosują się do moich zasad. Damy radę. Nie my pierwsze i nie ostatnie [emoji4][emoji4]
Oska widze ze mamy te same mysli [emoji4] u mnie tesciowa i mama juz sa obrazone a gdzie dalej [emoji28] tez powiedzialam ze sami bedziemy sobie radzic i nie chce zeby bylo przesiadywanie u nas 24h. Powiedzialam im ze moga przyjechac wypic kawke i do domu a jak powiedzialam o swoich zasadach to tesciowa tego przezyc nie mogla...

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
moja teściowa twierdzi, że przez pierwsze 6 miesiecy musimy mieć non-stop dodatkową osobę do ppmocy, mnie ta wizja mocno dobija;/ teściowa jest ok ale wolę po swojemu robić.

jak byłam w pierwszej ciąży z córką to też nam wmawiała że sobie nie poradzimy, po czym przyjechała i przekonała się na własnej skórze, bo kompletnie nic nie musiała robić, więc zamiast dwóch tygodni siedziała jeden i wróciła do siebie - zniesmaczona że nie miała racji

mam nadzieje, ze teraz tez tak będzie i ze sobie poradzimy
 
a jak mówie jej teraz, że, "wątpie zeby aż tak bardzo pomoc była nam potrzebna" to się ciska że nie mam racji, (bo znajomej córka ma bliźniaki i ona potrzebwała pomocy..wieć ja tez napewno bede potrzebować), z resztą to samo mówi moja mama, z tym że mama jest za granicą więc nie ma jak przyjechać do mnie, z resztą z dwojga złego wolę teściową, moja mama by mnie zamęczyła już totalnie.
 
Hej.My dziś z mężem na zakupach cały dzień,a nic ciekawego nie kupiłam:/ nogi mnie bolą od chodzenia. Co do łóżeczka to nasze dziewczynki będą miały jedno na początek i mamy kosz Mojżesza tez żeby można któraś położyć jakby co. A później będą dwa łóżeczka. Co do pomocy to ja akurat nie mam nikogo tu w Szwecji wiec będziemy z mężem sami "dzialac" szkoda,no ja bym nie pogardzila Pomocą,ale niestety każda babcia w innym kraju i żadna nie przyjedzie do nas. Miłego dnia wszystkim.
 
ja mam 1kg na plusie ale się waha czasem mam wage w dół czasem w góre o ten kg. Waże dużo za dużo ogólnie wiec dla mnie im dlużej mam malutko tym lepiej.
Shamel - my narazie bedziemy mieć jedno łóżeczko, poczytałam na forach i że do 6mca spokojnie maluchy moga byc razem a w dzien pewnie jedno bedzie w wózku spać a drugie w łózeczku zeby sie nie budziły wzajemnie.
Karmienie planuje mieszanie bo nie mam zamiaru sie zażynac by tylko karmić kp. Córka od 2mca na noc dostawała butle i przynajmniej mogłam złapać te 5h snu.
Ja mam teściową obok ale raczej nie wyobrazam sobie zeby mi się tu pałętała i pomagała. Jedynie rano by zawieśc starszą do przedszkola
Myśle że jak ciąża zagrożona to ew jakieś spacerki.

Ja też jutro mam 2 prentalne mam nadzieje ze płeć też juz bedzie :)
 
reklama
Ja dzis 24 tyg i od początku przybyło mi 7 kg. Ale ja startowałam od 48 kg. Pierwsze ruchy poczułam, a nawet zobaczylam w 15 tyg i 1 dniu. Wszystko to jednak bardzo indywidualna sprawa. A juz w ciaży bliźniaczej to już nigdy nie wiadomo czego się spodziewać [emoji4]
 
Do góry