reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Kapinka ja we wtorek miałam 8.5 kg. Ale to i tak za dużo... jak słyszę ze można się postarać i przytyć mniej np w ciąży bliźniaczej 6 kg to mnie telepie z nerwów. Ja nie wiem jak dziewczyny to robią bo ja naprawdę się staram. Tłumacze sobie ze to bardzo indywidualna sprawa ale mój max został osiagniety .. 8 kg miałam przytyć a dziś 25 + 0 i zamierzam wytrwac jeszcze przynajmniej 10 tyg. :)
 
reklama
Tycie to indywidualna sprawa... Niektóre w ciąży pojedynczej tyją 20 kg, bo taka ich natura. Nie możemy sobie wypominać tych kilogramów. Wiem, wiem, łatwo mówić, sama sobie wypominam moje 8kg w 21tc :) Woda zatrzymana w organizmie swoje waży, a gdzie tam same dzieciaczki, wody itd. Jeśli nie będziemy się obżerać "bo w ciąży przecież wolno", to będzie ok.
 
Ja w 23 tc mam na plusie 13 kg i jak zmieszczę się w 20 kg do końca to będzie mój sukces. W pojedyńczej przytyłam 18 kg. Kilogramami będę się przejmować po urodzeniu.
 
A ja 21 tydzień i 12 kg [emoji45]w pierwszej ciąży miałam plus 25 kg w drugiej 12 nie mam pojęcia od cZego to zależy. Masakra jakaś. Mam nadzieje ze wszystko będzie ok[emoji45]a jak się dziewczyny dziś czujecie? Ja tak średnio ale cały czas w ruchu. Na początku ciąży nie byłam w stanie prawie chodzić a we wtorek zrobiłam blisko 6 km na nogach także wydaje mi się że sporo. Ogólnie ruszam się dużo więcej a i tak przybieram...

 
Ja też staram się więcej ruszać ale nic na siłę. W którym miejscu najczęściej czujecie ruchy,bo ja mam wrażenie że dziewczyny ciągle bombardują mój pęcherz, a to za miłe uczucie nie jest.
 
Ja dopiero 15 tydzień i staram się żyć jak zawsze, ale już tak nie jest. Za duzo pochodzę lub się schylam i od razu boli mnie brzuch i takie kłucie na dole. A ciężko jest siedzieć non stop. Kiedy mogę się spodziewać pierwszych ruchów? Już nie mogę się doczekać [emoji7]
 
Ja po 18 tygodniu cos niecoś już odczuwałam, ale pewności nie miałam że to ruchy. Dopiero w 20 tc czułam i miałam pewność.
 
Ja dopiero 15 tydzień i staram się żyć jak zawsze, ale już tak nie jest. Za duzo pochodzę lub się schylam i od razu boli mnie brzuch i takie kłucie na dole. A ciężko jest siedzieć non stop. Kiedy mogę się spodziewać pierwszych ruchów? Już nie mogę się doczekać [emoji7]
Ja na początku nawet zakupów nie mogłam zrobić, bo momentalnie bolał mnie brzuch, aż dretwial. Dopiero od miesiąca lepiej się czuje a już 21 tydzień. Dodam, że co rano wymiotuje takimi kwasami z żołądka i zolcia co bywa mega męczące. Przez to, że lekarka skierowała mnie na kontrolę do szpitala na patologie ciąży i jezdążę pociągiem a potem kawałek na nogach to więcej się ruszam. Dzis np usiadłam sobie dopiero ok 19. Ale teraz jestem padnieta.

Co do ruchów ja strasznie się balam.a ruchy czuje tak od 19 tyg już tak mocno. Jeśli to twoja pierwsza ciąża to możesz jeszcze później ruchy poczuć. Nawet się nie obejrzysz a będziesz na półmetku.. .hehe ale się rozpisalam [emoji6]

 
Ja też staram się więcej ruszać ale nic na siłę. W którym miejscu najczęściej czujecie ruchy,bo ja mam wrażenie że dziewczyny ciągle bombardują mój pęcherz, a to za miłe uczucie nie jest.
U mnie dziewczyny są ułożone zazwyczaj miednicowo i zawsze czuje ruchy właśnie na samym dole brzucha. [emoji38]

 
reklama
Ja na początku nawet zakupów nie mogłam zrobić, bo momentalnie bolał mnie brzuch, aż dretwial. Dopiero od miesiąca lepiej się czuje a już 21 tydzień. Dodam, że co rano wymiotuje takimi kwasami z żołądka i zolcia co bywa mega męczące. Przez to, że lekarka skierowała mnie na kontrolę do szpitala na patologie ciąży i jezdążę pociągiem a potem kawałek na nogach to więcej się ruszam. Dzis np usiadłam sobie dopiero ok 19. Ale teraz jestem padnieta.

Co do ruchów ja strasznie się balam.a ruchy czuje tak od 19 tyg już tak mocno. Jeśli to twoja pierwsza ciąża to możesz jeszcze później ruchy poczuć. Nawet się nie obejrzysz a będziesz na półmetku.. .hehe ale się rozpisalam [emoji6]

Kapinko na te wymioty spróbuj sobie pić herbatę z imbirem albo napar z samego imbiru osłodzony miodem.
To moja pierwsza ciąża, która mam nadzieję szczęśliwie donosić. Poprzednio straciliśmy Synka w 14 tygodniu. Teraz tylko ciągle proszę Boga żeby nasza radość nie skończyła się przed czasem. Czy Wy też macie takie myśli? Czy to tylko ja świruję?
 
Do góry