reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Ja nie nie na każdej wizycie miałam badana szyjkę. Czasem sama się upominałam. Ale zaczełam z 6 centymetrami a w 38 tygodniu mialam 3 centymetry. Co do cesarki, nie nastawiajcie się jak do zła najgorszego. Ja miałam i na drugi dzień byłam w 100% mobilna. Jest to kwestia tego jak dany organizm zniesie, no i trzeba się szybko podnieść i zacząć ruszać, to podobno pomaga.
 
A czy przy założonym pessarze też trzeba często badać szyjke? Mi założyli go pod koniec lutego i od tamtej pory nikt nie sprawdzał :errr:

Co do cc to miałam już dwa i po pierwszym ledwo chodziłam przez pierwsze dni a po drugim to po 12h byłam sprawna. Niestety rozeszła mi się blizna po tygodniu, infekcja i 3 m-ce antybiotyki :frown:
 
Dziękuję dziewczyny. Ja mam badana ginekologicznie co wizytę ale usg szyjki miałam tylko raz wtedy miła 47 mm. Teraz będę się upominać przynajmniej co druga wizytę bo od początku mam co dwa tygodnie wizyty.
A wiecie jak wyglądają wizyty w poradni patologii ? Ja będę miała na polnej w poznaniu.

Sikorka będziemy mocno trzymać kciuki. Urodzisz juz o czasie będziesz miała maluszki blisko siebie. :) A to najlepsze lekarstwo. Jak juz mogłam go potrzymac to już nic mnie nie bolało :)
 
Ja miałam i mam od początku taka ważne ze się nie zmniejszyła jak byłam w 24 tyg.
Natalia jak tu dziewczyny mają po 60 to się zastanawiam czemu tak mało ja mam :/ no ale nic skoro nic się nie dzieje
 
ja też na ostatniej wizycie jak byłam w 15 tygodniu to miałam 40 mm i lekarz mówił że wszystko ok także to chyba norma, nie ma co się martwić :)
 
Podobno to nie ma większego znaczenia na którym boku, niby to stara szkoła z tym lewym bokiem. Ja śpię głównie na prawym bo dzidziuś z lewej bardzo nie lubi jak się na nim leży....

010ikw7ip2lmrcv3.png
Ooo, myslalam, ze ten lewy bok to niemalze swietosc i staram sie tak spac. Moje dzieci maja glowki po prawej stronie i bardzo protestuja jak na prawy bok sie obracam wiec zostaje mi lewy bok i na siedzaco :dry:

Mi szyjke dowcipnie badali dwa razy w ciagu calej ciazy, jakos w 28 i 30 tygodniu, za kazdym razem mialam 29mm. A tak to w czasie usg lekarz tylko sprawdzal czy dluga i zamknieta.

Natalia,
Witamy ;-)

M@linka14,
Dalej masz te plamienia? Kiedy nastepna wizyta?

A ja sie pochwale, ze nareszcie spakowalam torbe do szpitala, uuf. W przyszlym tygodniu wielkie pranie! A wlasnie, jak pierzecie dzieciece ciuszki to uzywacie jakis srodkow do zmiekczania? Mama przywiozla Dzisziusia i platki mydlane i tak sie zastanawiam...no i jak mam pralke z suszarka to nie trzeba prasowac podobno, co myslicie?
 
reklama
Do góry