reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

czesc dziewczyny :) podczytuje was kilka juz dni, ale chcialabym dolaczyc do waszego grona :) bo temat jest mi bardzo bliski, staralismy sie z mezem o dziecko, a tydzien temu dowiedzielismy sie na Usg ze bedzie dwojka, szok. Blizniaki dwujajowe, jest to moja pierwsza ciaza, strasznie sie boje, jak to bedzie, czy damy rade psychicznie, finansowo. Jestem dopiero na poczarku ciazy bo dopiero 8 tydzien ale nie wiem, ciesze sie i zarowno sie boje. Moze od was dostane porady jak sie na to wszystko przygotowac?? Mdlosci mam straszne, malo co jem, musze lekarza popytac moze jakies tabletki na wymioty zapisze, boje sie gdziekolwiek wyjsc, bo nie wiem czy zdaze wrocic :) przeraza mnie tp wszystko, maz jest bardzo szczesliwy, wiem ze bedzie mi pomagal bo jego dzieci po prostu kochaja :) ale co ze mna?? Trzeba dom dostosowac do blizniat, wszystko podwojnie kupowac, nie wiem, boje sie ze psychicznie nie dam rady....:(
Witaj
Wszystko na spokojnie te parę miesięcy ciąży to dość czasu by się oswoić z myślą o bliźniakach i przygotować dom na ich powitanie... Co do mdłości to ja prawie nie miałam za to brak apetytu utrzymywał się dość długo i jedynie co mi wchodziło to owoce.

010ikw7ip2lmrcv3.png
 
reklama
Witaj tulipanka gratuluję bliźniaków!
Strach jest i bedzie- z czasem może mniejszy-ale w pojedynczych ciazach też się dziewczyny stresuja i boją tak więc na spokojnie. Dasz radę a jak masz jeszcze takie wsparcie od męża to wogole super!
Finansowo to na spokojnie możesz kupować po trochu co miesiąc lub odkładać pieniążki i na raz lub dwa wszystko kupić-ja dopiero w 23 tyg zaczęłam kupowac-i też nie będę miała wszystkiego nowego-tak więc koszta mogą spasć bardzo dużo.
Myśl pozytywnie a będzie dobrze:tak:

Dobranoc wszystkim :)
 
Witaj Tulipanku,
Gratuluje podwojnego szczescia ;-) finansowo to fakt, ze to jest masakra. My tez kupowalismy uzywany wozek, poduche do karmienia, lozeczko dostalismy etc. Pocieszam sie jedynie, ze zawsze chcialam miec dwojke dzieci i ze za jednym zamachem spelnie swoje marzenie ;-) bo nie wiem czy chcialabym znowu ciaze przechodzic, a jeszcze porodu nie doswiadczylam haha :-p a tak to w wieku 33 lat moge zamknac produkcje ;-)
 
Hej dziewczyny jak tam samopoczucie dziś???

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Heej :) u mnie bardzo dobrze :) słoneczko świeci to i humor lepszy [emoji14]
Ale zastanawiam się nad imionami.. mąż chce Mikołaja a mi się wydaje, że takie dziwne jak będziemy wołać Mikolaj i ze będzie się kojarzył że "swietym" [emoji14] a imienia dla dziewczynki to już wogole
..
 
Heej :) u mnie bardzo dobrze :) słoneczko świeci to i humor lepszy [emoji14]
Ale zastanawiam się nad imionami.. mąż chce Mikołaja a mi się wydaje, że takie dziwne jak będziemy wołać Mikolaj i ze będzie się kojarzył że "swietym" [emoji14] a imienia dla dziewczynki to już wogole
..
Masz jeszcze trochę czasu,także spokojnie z mężem dojdziecie do porozumienia :) ale Mikołaj ładnie :) albo na necie sobie popatrz za imionami,jest tego naprawdę sporo

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Heej :) u mnie bardzo dobrze :) słoneczko świeci to i humor lepszy [emoji14]
Ale zastanawiam się nad imionami.. mąż chce Mikołaja a mi się wydaje, że takie dziwne jak będziemy wołać Mikolaj i ze będzie się kojarzył że "swietym" [emoji14] a imienia dla dziewczynki to już wogole
..
Tez parki sie spodziewasz? ;-)
My robilismy liste imion, ktore nam sie podobaja, po jakims czasie wracalismy do niej i wykreslalismy jedna imiona i dodawalismy kolejne ;-) o dziwo dla chlopca szybko poszlo a z dziewczynka mielismy problem. Gdzies widzialam cytat, ze czlowiek nie zdaje sobie sprawy z tego ile osob nie lubi dopoki nie musi wybrac imiona dla dziecka :rofl:
 
reklama
A ja już dziś po wizycie w szpitalu... Wygląda na to że wszystko ok... Księżniczki ważą już prawie 1900g aż byłam w szoku... Tydzień temu lekarka twierdziła że 1500. Wiadomo kwestia pomiarów, dziś miałam wizytę u specjalisty od bliźniaków więc bardziej wierzę jego pomiarom... Pozatym czekam na te magiczne 2kg...
Z gorszych informacji powoli skraca mi się szyjka teraz ok 23mm, ale na tym etapie podobno nie ma się czym martwić.

010ikw7ip2lmrcv3.png
 
Do góry