reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jeżeli nie masz skurczy ani rozwarcia to myślę, że nie ma takiej potrzeby. Jeżeli poczujesz napięcia pod brzuchem to od razu jedź do szpitala, bo wtedy na pewno szyjka się skraca. A szyjka 1.7 to jest niezła przy bliźniakach w tym tygodniu. Ja nie mam wcale od tygodnia.

Spina sie caly czas, w srode kontrola.. chyba wezme torbe na wszelki wypadek.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny mam dylemat .. pewnie głupi bo najważniejsze dobro moje i dzieci .. ale każdy namawia mnie żeby rodzic w szpitalu oddalonym ode mnie ok 100km 3 stopniem i wogole mówią inny świat w porównaniu do naszego.. no ok.. ale się boje ze jak zacznie coś nie tak się dziać to i tak i tak wyląduje u nas bo zanim dojadę do tamtego to masakra.. zresztą mąż na tygodniowych wyjazdach a ja z bolacym brzuchem za kierownicą odpada.. ehh
 
Malinowa tez mam szpital w mojej miejscowosci i tu rodzilam 1 corke i w nim tez pracuję. Tu jet 1 stopien referencyjnosci. Blizniaki rodzilam 120km od domu w szpitalu gdzie jest 3 stopien. Twierdzilm ze najwazniejsze sa dzieci i jak bedzie trzeba sprzetu to lepiej zeby byli na miejscu a nie pozniej przewozeni 60 km dalej kazde z osobna. I niestety scenariusz ze sprzetem sie sprawdzil. Mnie odkleilo sie lozysko w szpitalu. W 29tc mialam sterydy na płuca ale mimo tyh sterydow tydzien byli pod cepapem a syn 2 dni nawet respiratorem (mial krwawienie z płuc w 2 dobie). Takze ja bez wahania wybieralabym 3 stopien. M moze nie byl u mnie codziennie ale to najwaznijsze nie bylo

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Spina sie caly czas, w srode kontrola.. chyba wezme torbe na wszelki wypadek.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Myślę, że jak szyjka skróci się Tobie do 0.5 cm to zostawia Cię w szpitalu i od razu sterydy podadza. Teraz jeszcze nie widzą zagrożenia. U mnie było od początku zagrożenie przedwczesnym porodem bo szyjki już nie ma i rozwarcie było na 0.5 cm. Zresztą nadal jest duże ryzyko, że w każdej chwili urodzę bo rozwarcie już 5 cm. W którym jesteś tygodniu dokładnie ? I ile Twoje ważą?
 
U mnie jest dokladnie 32+1, mlode waza po 1700. Jutro bede gadac z lekarzem...

Malinowa - ja tez jade do innego szpitala niz najblizszy. Moze umow sie z lekarzem z tamtego szpitala i jak bedzie sie robic nieciekawie to wczesniej poloza Cie na pato?


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki dziewczyny. Właśnie tak zrobię;) jutro niby mam.wizyte u swojego ale za tydzień czy 2 umowie się na wizytę do. Innego z tamtego szpitala
 
reklama
Malinowa tez mam szpital w mojej miejscowosci i tu rodzilam 1 corke i w nim tez pracuję. Tu jet 1 stopien referencyjnosci. Blizniaki rodzilam 120km od domu w szpitalu gdzie jest 3 stopien. Twierdzilm ze najwazniejsze sa dzieci i jak bedzie trzeba sprzetu to lepiej zeby byli na miejscu a nie pozniej przewozeni 60 km dalej kazde z osobna. I niestety scenariusz ze sprzetem sie sprawdzil. Mnie odkleilo sie lozysko w szpitalu. W 29tc mialam sterydy na płuca ale mimo tyh sterydow tydzien byli pod cepapem a syn 2 dni nawet respiratorem (mial krwawienie z płuc w 2 dobie). Takze ja bez wahania wybieralabym 3 stopien. M moze nie byl u mnie codziennie ale to najwaznijsze nie bylo

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale z dzieciakami wszystko dobrze się skończyło??

Myślę że nie będą mieli z tym problemu ze chce u nich rodzic...przecież za każdą pacjentke kasę dostają
 
Do góry