reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Okazało się że to moje kilkudniowe wyjątkowo zle samopoczucie, bóle i skurcze to nic innego jak wssysanie pęcherzyka. Ważne, że drugie serduszko jest całe i zdrowe i pięknie bije.
Szkoda :( przykro ale na pewno będziesz mieć fajnego dzieciaczka i tak

Ja dziś jestem po usg i wg lekarzy wszystko ok. Nie wiem tylko czemu jest różnica w wadze bo mają po 328 g i 474 g - to dość duża rozbieżność, ale jak lekarze mówią, że wszystko ok, to chyba tak jest (2 tyg temu też była rozbieżność. Jeżeli chodzi o długość to bardzo podobni są. Inne parametry też ok i nie ma żadnych oznak ttts.

Poza tym zaczynam czuć dość wyraźne ruchy już. Dziś wyjątkowo często, może przez to, ze dużo chodzenia miałam. Normalnie chłopaki zazwyczaj ok 18 się uaktywniają.
 
Ostatnia edycja:
reklama
NieTupska taka różnica to żadna różnica. Bliźnięta nigdy nie będą jednakowej wagi. U nas raz jedno jest większe raz drugie. Do dwóch tyg między bliźniakami to nie biorą tego jako patologie...


Ja dziś dostałam magnez w kroplowce nie działał. Skurcze dalej były. Potem zastrzyk i tabletka i przeszło.

Chyba trochę to wyciszanie skurczów potrwa.

cd9bkw7ipg9p1hdb.png
 
magart, szkoda... dużo zdrówka dla Ciebie i Twojego maluszka, na pewno wszystko będzie dobrze! :)

Co do różnicy w wadze ja słyszałam, że do 30% jest w porządku, jeśli różnica jest drastycznie większa to wtedy może coś być nie tak, ale to dotyczyło raczej końcówki drugiego trymestru. Pamiętajmy też, że te pomiary są szacunkowe i mogą być obarczone błędami w obie strony.
 
Dokładnie tak jak papadena pisze ja miałam genetyczne usg w niedzielę a w poniedziałek kontrolę u swojego lekarza i waga różniła się o prawie 50g na każdym i to była niższa więc przez jeden dzień tyle by im nie ubyło :p

Ciekawe jak duże są moje bąble teraz wizyta dopiero 4.04 więc zobaczymy, wg ich ostatnich przyrostów wagi to sądzę że ok 1100g (28tc) , a do wizyty 1300g może już będzie :)
 
Magart bardzo mi przykro. Dużo zdrówka życzę dla Ciebie i Maleństwa.
Patuska Tobie także życzę wszystkiego dobrego. Uspokoi się wszystko na pewno. Nie ma innej możliwości.
Reszcie dziewczyn i sobie samej życzę tego, abyśmy dotrwały do 36 tygodnia tak jak Justa. Wtedy będziemy spokojne, no może spokojniejsze bo zawsze czymś będziemy się martwić jak to Matki Polki :) Jeszcze 10 tygodni u mnie.... za tydzień wizyta oby wszystko było ok
 
Niestety znowu jestem w szpitalu, na wizycie okazało się że mam częste skurcze które ja brałam za ruchy dzieci bo były niebolesne. Już nawet mieli mi zdejmować szew ale się wstrzymsli, leżę na porodowce ale mają mnie gdzieś przenieść. Karolina wazy 1300-1500 g bo co lekarz to inaczej mierzy Kacperek 1650-1700 g. Ściskam mocno nogi żeby chociaż jeszcze 4 tygodnie wytrzymać ale nie wiem czy damy radę.
 
reklama
Ojej kachna trzymam kciuki by się to wszystko jeszcze uspokoiło! Mów do tych swoich maluszków by się jeszcze tak nie spieszyły!!!
 
Do góry