reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Justa skróciła mi sie szyjka i rozwarcie, moja gin mowi ze chyba założą szew ale czekam. Moje waza 330 i 360g ;) jeden chłopak i drugiego tez nie widać bo jest trochę niżej i z tylu ;)

Sylka 87 super ze juz masz maluszki i ze takie grzeczne ja sie tego boje ze mi na zmianę beda płakać. A jak karmisz? Razem czy na zmianę?
 
reklama
DorotaMie jestem w 28 tygodniu więc jeszcze wcześnie. sIUGR to selektywne zahamowanie wzrostu. U mnie różnice w wodach płodowych między chłopakami są znaczne, był też moment kiedy wagowo odstawali od siebie. Jeśli masz ciążę dwukosmówkową nie musisz się obawiać tego typu komplikacji.
 
Cześć dziewczyny! Byłam ostatnio na badania prenatalnych i wykryli u jednego z dzieciaczków torbielki w głowie!:no: Niby często się wchłaniają ale jestem przerażona no i przezierność karkową ma 2,3.Robiłam test Pappa i czekam na wyniki.
 
Hej. Dawno nie pisałam. U mnie już też chyba zbliża się koniec. Od 6 dni jestem na fenoterolu. Jak tylko mi go odłączą to po kilku godzinach znowu wracają skurcze. Dr chce przeciągnąć kilka dni chociaż do 34 tc.
 
Witajcie :-)
Mam pytanie. Czy to prawda ,że jak zwiększę ilość białka w swojej diecie to pomoże zwiększyć wagę Maluszków???
 
Nie mam wiedzy na temat torbieli, natomiast przeziernosc karkowa mierzylam okolo 20 tc - bylo ok... Niestety nie pomoge tu :(. Aniu 3maj sie mocno i cieplo, masz juz ladny tydzien wiec nie martw sie w ogole!
MammaOla byc moze to prawda - w ogole w ciazy zapotrzebowanie na bialko wzrasta. Slyszalam tez, ze cukier tuczy maluchy, ale nie jest to dla nich zdrowe
 
Mizanka przeziernosc ponoc w normie do 2,5... a z torbielkami musisz uzbroic sie w cierpliwosc. Wiem ze latwiej powiedziec niz wykonac ale staraj sie myslec pozytywnie i nie nakrecac sie. A co lekarze mowili? Niemartw sie na zapas... ❤
 
Torbiele maja faktycznie tendencję do wchłaniania się, wiec nie denerwowałabym się na zapas.

Przezierność karkowa 2,4 to wynik mieszczący sie w normie. Test papa powinien wykazać nieprawidłowości, jesli w ogóle wystąpią.

Co do białka - tez o tym słyszałam i w ostatnich tygodniach ciąży starałam się jeść dużo nabiału, mięsa i jaj. Do dzis nie wiem, czy wpłynęło to na wagę maluchów, w 36+6 ważyły 2,39 i 2,78 :-D
 
reklama
antenka37 No właśnie lekarz powiedział że na razie nie mam się czym martwić.Torbielki wchłaniają się najczęściej do 29 tyg, no i jeszcze ta przezierność 2,3.Zobaczymy co wyniki testu pokażą.Dzięki za słowa otuchy:-D
 
Do góry