reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dziewczyny wyjaśnijcie mi coś bo mamy tu mały spór na sali. Obecnie mam 28 i 6 dni ciąży. To znaczy że jutro kończę 28 czy 29 bo mamy tu dwie wersje. Część lekarzy też mówi raz tak raz inaczej. Wolałabym myśleć że jutro zaczynam 30 a nie kończę 28? Nic z tego nie rozumiem. :-(

28 tydz skonczony i 6 dni wiec jutro bedzie 29 skonczony a we wtorek 29 skonczony i 1 dzien z 30 tygodnia tak sie liczy prawidlowo... Dlstego niektorzy mowia 29 bo tyle skonczonych a inni 30 bo 30 rozpoczety :)
 
Ania, czyli jutro rozpoczynasz 30 tc :) A kończysz 29. Dokładnie tak jak mówi Paulettah. Ja z kolei mam problem z określeniem miesiąca. W którym jestem skoro obecnie jest 24 tc? Jakaś masakra z tym liczeniem i w sumie komu to potrzebne, ale rodzina pyta o miesiące, a ja nawet nie wiem

Witaj serdecznie Kachna! :))
 
Pytałam położnej. Sprawdziła mi w karcie i powiedziała że jutro kończę 29 tc. A teraz czuję się fatalnie. Brzuch mi się co chwilę spina. Dostałam właśnie kolejną kroplowke z magnezem. Dzieciaki od 2 godzin tak mnie biją że boli jeszcze bardziej. Płakać mi się chce z tego wszystkiego. :'(
 
Nie zniechęcaj się Aniu. Czasami też trzeba sobie popłakać, ale te wszystkie wyrzeczenia są warte naszych cudownych bliźniaków. Przesyłam moc ciepłych myśli!

Za chwilę mam wizytę i usg więc oczywiście też myśli są różne, ale wierzę, że będzie ok. Potem idę na pierwsze spotkanie w szkole rodzenia. Fajnie, że poznam inne mamy, brakuje mi trochę spotkań towarzyskich. Trochę się tylko martwię tym, że najciekawsze zajęcia z pielęgnacji noworodka są pod koniec szkoły, kiedy ja już odpadam, zapytam czy można zamienić tematy miejscami
 
Dziewczyny wyjaśnijcie mi coś bo mamy tu mały spór na sali. Obecnie mam 28 i 6 dni ciąży. To znaczy że jutro kończę 28 czy 29 bo mamy tu dwie wersje. Część lekarzy też mówi raz tak raz inaczej. Wolałabym myśleć że jutro zaczynam 30 a nie kończę 28? Nic z tego nie rozumiem. :-(

/u mnie w szpitalu tez tak liczyli ze 28 i 6 dni to leci 29 ty dzien i wpisywali w karte 29.
 
No tak. To jest wlasnie tak. Bo jak jest 28tc i 6 dni to jak moze byc raptem 30tc a gdzie 29 (ktos wyzej tak pisal).. to sie mowi "skonczone" tak jak np. Moje dziecko konczy dzis rok tzn ze przezylo juz rok na swiecie ale nie znaczy ze na drugi dzien ma 2 lata
 
Wczoraj plamienie mi się nasililo i pojechaliśmy na izbę przyjęć, lekarz stwierdził, że z dziećmi jest ok i kazał leżeć. Czy któraś z Was też plamila?
 
Na szczęście ominęło mnie to, ale mój doktor mówił, że w razie jakichkolwiek plamień od razu jechać do szpitala. A czy Ty plamisz przypadkiem w terminie, w którym mniej więcej byłaby miesiączka? Moja siostra miała "okres" przez pierwsze 4 miesiące ciąży
 
reklama
Nie jest to w terminie miesiączki chociaż boli mnie głowa tak jak miała bym właśnie dostać okres. Planmienie trwa juz 8 dni. Wczoraj rano sie ucieszylam bo juz bylo całkiem czysto aż do wieczora kiedy się nasililo. :( 2 lekarzy mnie badało i nie wiedzą co jest przyczyną
 
Do góry