reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza


Witam,
dzieki ze pytasz Madeleine :)

Ciaza jednokosmowkowa,dwuowodniowa-dzieci beda jednojajowe.

We wnioskach mam konieczne monitorowanie usg co dwa tygodnie.
1 Maluszek: crl= 45mm akcja serca: 171u/min,
2 Maluszek: crl= 45mm akcja serca: 182u/min.
Na wizycie lekarz powiedzial,ze jest to ciaza wysokiego ryzyka i trzeba monitorowac tzw.przetaczanie krwi miedzy soba,jest to dosc powszechne zjawisko w tych ciazach,ale nie jest powiedziane,ze musi wystapic,dlatego lepiej monitorowac dzieciaczki zeby w pore moc zareagowac.Nie chce pisac czym to grozi.W skrajnych przypadkach wykonuje sie zabieg fetoskopii w Gdansku,ale sa to bardzo rzadkie przypadki.Teraz jest wszystko w porzadku i zeby tak zostalo trzeba obserwowac.Dlatego bede jezdzic na usg co 2 tygodnie do szpiitala w Wawie.
Za 2 tyg.jade prywatnie na zmierzenie przeziernosci karkowej i innych parametrow,a pozniej co 2tyg.do poradni w szpitalu.
Mam plytke z nagraniem usg;)
 
reklama
Witaj Dominika_89, ja byłam w tego samego typu ciąży i tak dla pocieszenia napiszę Ci, że przebiegła ona bez żadnych komplikacji. Jedynie w 13 tc miałam lekkie krwawienie niewiadomego pochodzenia. Też dużo czytałam o komplikacjach i ryzyku ale w pewnym momencie przestałam, bo i tak nie miałam wpływu na to jak będzie przebiegać ta ciąża. Prowadziłam po prostu oszczędny tryb życia, wybrałam szpital specjalizujący się w tego typu ciążach i stosowałam do zaleceń lekarzy. Szczerze mówiąc nigdy lepiej się nie czułam, jak wtedy w ciąży. Miałam oczywiście różne dolegliwości (zgaga, ból kręgosłupa czy pod koniec trudności w oddychaniu) ale i tak to było nic przy tej ciężkiej fizycznej pracy, która jest teraz przy maluszkach.
W przypadku wystąpienia zespołu TTTS zabieg zamknięcia nieprawidłowych naczyń wykonuje szpital na Pl.Starynkiewicza w Warszawie. A tak z ciekawości, czemu służy przy TTTS zabieg?
Myśl pozytywnie, wszystko będzie dobrze :).
 
Dominika moja ciaza również byla jednokosmowkowa dwuowodniowa, mialam cc 37t1d ciaza bez zadnych komplikacji dziewczyny duze i zdrowe. Nie przejmuj sie na zapas ;)
 
Dominika moja ciąża tez byla jednokosmowkowa rozwiązana w 31 tyg mega komplikacje przez caly czas chłopaki spędzili 40 dni w szpitalu choć nie mialam ttts (od samego poczatku mnie straszyli ) to mialam zle przepływy ale wszystko skończyło sie dobrze chłopaki rosną i rozrabiaja trzeba byc dobrej mysli
 
witam po chyba ponad miesięcznej nieobecności. Melduję się by napisac ze u nas wszystko ok. Nataka wyszła ze szpitala 16.10, a Karolcia 31.10. czyli ponad miesiac polezały bidulki. Natalka tyła, a Karolinka miała zapalenie płuc i odmę(dla przypomnienia) potem rozbijaną skrzeplinę na żyle wątrobowej po drenowaniu pępka. Ile ja się o nią starchu najadłam ile wypłakałam , ale juz jest ok. 20141001_141544.jpg20140927_143008.jpg Natalka po lewej i Karolinka po prawej( zdjecia jeszcze szpitalne wrzesniowe)
 

Załączniki

  • 20140927_143008.jpg
    20140927_143008.jpg
    20,3 KB · Wyświetleń: 105
  • 20141001_141544.jpg
    20141001_141544.jpg
    18,8 KB · Wyświetleń: 108
Nojo tych nerwów właśnie chciałabym uniknąć i tych problemów. Dlatego już sama nie wiem na jaki szpital się zdecydować. W którym tyg rodziłaś?
Cieszę się że u Ciebie i u dziewczynek już lepiej. Oby tak zostali.
 
annte rodziłam w 34 tc. Ze szpitalami nie odgadniesz, ja chciałam rodzic ewentualne wczesniaki w specjalistycznym klinicznym szpitalu dla bespieczenstwa, a przelezałam miesiac na patologi w polozniczym z malym oddzialem noworodkow i wczeniakow ( st ref III w obu) i urodziłam tam. Karolinke od razu prewiezli do DSK bo zabrakło im sprzętu. Opieka i mentalnosc pracownikow położniczego 1000 krotnie lepsza niz w tym specjlisycznym. Gdyby nie brak respiratora nie rozdzileili by dziewczynek i wszystko moze by sie ułożyło lepiej, moze szybciej, ale na pewno obie byly by przy sobie i przy mnie i cycu. Ale zeby móc widziec obie wyszłam z niego i dojezdzalam na dwa fronty. W poł karmiłam piersią i woziłam odciagniety pokarm, w Dsk nie pozwolili, bo "nie beda pilnowac mojej diety"... Z jednej strony dobrze ze urodziłąm tam bo moge karmic piersia a z drugiej zle bo je rozdzielono.
 
reklama
no dziewczyny widze ze nie jestem sama w tej jednokosmówkowej dwuowodniowej, tez zaczynamy usg co 2 tyg od 21.11, na razie 15 tydzien leci i wszystko w porządku :) tyjemy tzn brzuszek rośnie bo na wadze tylko mniej.
gratuluje już obecnym mamusiom :)
co myślicie o tym nowym wózku bebetto 42? któraś z Was go może posiada? :)
 
Do góry