reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dziewczyny które miały podawane sterydy na plucka , powiedzcie mi w jakiej formie się je podaje - kroplowka , zastrzyk? Czy są bolesne? Ja się tak właśnie zastanawiam bo wszędzie czytam że sterydy mniej więcej po tyg działają, a mi podają w poniedziałek i wtorek a w środę cc, nie za mało czasu?
 
A mi sterydów podawać nie będą. Widzę, że co szpital to inaczej, na KTG też mam nie jeździć
 
Ostatnia edycja:
A mi sterydów podawać nie będą. Widzę, że co szpital to inaczej, na KTG też mam nie jeździć

Cat4 z tego co pamiętam to prowadzisz ciążę na Pl. Starynkiewicza, tak? Mi tam też nie podawali sterydów i jak pytałam czy będą, to powiedzieli, że nie bo nie widzą zagrożenia porodem przedwczesnym. Na KTG też nie jeździłam. Miałam robione po przyjęciu do szpitala dzień przed cc. Będziesz rodzić na Starynkiewicza?
 
A wiesz jak mnie na naturalny namawiała lekarka? Myślałam, że ja walnę, jeszcze praktykantka była w gabinecie i mnie tak namawiała na sn. Kuźwa niech się gnojówa wypowiada jak chociaż jedno urodzi albo w ciąży z bliźniakami będzie. 26.10 mam się stawić do szpitala a 27.10 cc. Obym dotrwała, moje laski tak mi naciskają na szyjkę :( a mój syn i mąż nie zachowują się tak, żebym się nie musiała denerwować ;( powtarzam milion razy to samo i jak nie huknę to nie dociera...
 
Madziawse, sterydy podaje się domiesniowo w zastrzyku. Dwie dawki, druga po 24 lub 12h. Zależy jaka dawka. I wydaje mi się, że zaczynają działać szybciej. Ja miałam w 27 i 32tc
 
Mnie też lekarka namawiała ale po informacji, że przede mną w tym roku (ja rodziłam w kwietniu) sn rodziła bliźniaki jedna kobieta, to ją wyśmiałam. Zresztą całą ciążę byłam nastawiona na cc więc sn nie wchodziło w grę.
Cat to już będziesz miała donoszoną ciążę. Powodzenia.
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź, no cóż skoro mój lekarz któremu ufam twierdzi że sterydy są potrzebne to mu wierzę, mimo że poród będzie już po skończonym 37 tc ale widocznie dmuchaja na zimne.
 
reklama
Madzia, ale ja ledwo ledwo daje radę. Moje myszki strasznie się rozpychają i tak dają czadu, brzuch mam na maksa opięty ;( i tak uciskają mi na dół
 
Do góry