reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Edytka wydaje mi sie, ze to sie jeszcze może zmienic. Na usg 2 tyg temu różnica miedzy moimi dziewczynami wynosiła 1% a po ostatnim juz 5 %. Równie dobrze mogą to być tez błędy w pomiarach.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Darunia lepiej udaj sie z tymi dolegliwosciami na IP, bo jezeli to cholestaza to trzeba monitorowac dzieci. Z tym nie ma żartów :-)
 
I stalo sie, w nocy wyladowalam na patologii ciazy, skurcze, szyjka jesr dluga nadal ma 3,74 ale jest niewielkie zewnetrzne rozwarcie, i tak sobie leze, maluchy 900 i 770, sniadanie sucha bulka z maslem lub ryz na mleku, pobudka 4,20, a ostatnie badanie bylo o 1 w nocy ;)
 
1.Dolores3215 maj 14
2.dagos
27 maj 14
3.edytka84
3 czerwiec 14
4.
Paulineczka24 czerwiec 14
5.darunia071211 lipiec 14
6.Gosia.8217 lipiec 14
7.santini
27 lipiec 14
8.Anielka2 sierpień 14
9.Domi888 sierpień 14
10.Madison13 sierpień 14
11.Majeczka8415 sierpień 14
12.Sarenka89
19 sierpień 14
13.Alicja323 wrzesień 14
14.Ineska19845 wrzesień 14
15.a_nka13 wrzesień 14
16.perelka060918 wrzesień 14
17.cat417 listopad 14
 
Sarenka, trzymaj się w tym szpitalu.

Swędzenie na razie przeszło. Miejmy nadzieję, że to był jakiś gorszy dzień. Obstawiam też, że to swędzenie było spowodowane moją bardzo suchą skórą, którą wczoraj bardzo nabalsamowałam. Powinnam codziennie to robić, ale niestety chęci brak. Mąż grozi już paluszkiem i mówi, że wizytę u lekarza mam przenieść na poniedziałek. Jeżeli będzie taka możliwość to oczywiście przeniosę. Wszystko okaże się pojutrze.
 
Sarenka - o kurcze, pisalas, ze chcesz do 37 dociaganac i tego sie trzymaj! :)

Dagos - nie do wiary, ze sie zamienili :) Przy jednej płci mozna by sie nie zorientować. Super, ze same dobre wiadomości. I pewnie, niech maluchy siedzą jak najdłużej i nabierają masy. Im większa masa tym wiecej siły do ssania mleka, dłuższe spanie miedzy jedzeniem, łatwiejsza opieka. Same plusy :)

Darunia - mi tez lepiej po tych kilku dniach brania magnezu :) Placebo czy nie, grunt, ze lepiej. Ja tez juz trzeci dzien grzecznie sie oszczedzam. Chyba troche za ambitny miałam plan na ta ciąże blizniacza :)

Perełka - gratuluje parki :) Ja chciałam parke, ale juz jestem bardzo ok z moimi dziewczynami i tonę w różowej wyprawce, co po synku jest niezła odmiana.
Dobrze, ze polowkowe ok. Z tym szpitalem to jakies skandal...
Co do wagi to ufaj lekarzowi. Mi ostatnio lekarka pokazała jak zmiana 1 mm w jednym tylko obwodzie zmieniła wagę u małej o kilkadziesiat gram (na łącznej wadze 850g).

Edytka - fajnie, ze Ty w takiej formie :)

Na moj rozum to o równomierny wzrost bliźniąt bardzo trudno. Zwłaszcza jesli to dwojajowe, bo to dwie ciąże w jednej macicy tak na prawdę, a czy rodzeństwo musi przyjść na świat z ta samo waga?

Poza tym jak czytałam - jedno ma najczęściej ciut gorsze warunki, jest gorzej ułożone, ścisniete itd.

Ja po ostatnich bólach grzecznie sie prowadzę, ale teraz Sarenka i podobny przypadek na forum rowniesniczym przestraszył mnie, ze moze cos z szyjka sie pozmienialo. U nas forumka miała wieczorem i rano bóle, a po południu w szpitalu stwierdzili 1cm rozwarcia.

Skad wiedziec, ze ten rodzaj bólu jest niebezpieczny i trzeba jechać na IP? Czuje sie w tym temacie jak pierworodka.
 
Madison u mnie to nie bol kazal jechac na ip tylko skurcze, dokladnie od 16 po 200 mg magnezu lezalam w domu przez 4 godziny, skurcze co 10 -15 minut regularne. Dlatego pojechalismy. Ja mam nadal szyjke dluga i mam nadzieje tak zostawid ;)
 
reklama
Sarenka i tak niezle, ze zostawili Cie w szpitalu na obserwacji. Ja w tamtym tygodniu miałam skurcze w nocy co 20 minut, lekarz na IP dał mi nospe i kazał jechac do domu. Powiedział, ze jakby sie cos działo, to zebym przyjechała rano.. Ale ja za mało odpoczywalam, cały czas pracuje :) od poniedziałku mam zamiar w końcu isc na zwolnienie i odpoczywać, chociaż ja mam chyba ADHD, bo mnie cały czas gdzies nosi!
mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie wszystko ok i szybko wrócisz do domu!
 
Do góry