reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Fusun- bardzo mi przykro :(

Dostałam wlasnie list ze szpitala, ze mam cukrzyce :zawstydzona/y:Jaka jestem zla to pojecia nie macie. Moze mialam ja od poczatku, ale w tym chorym kraju mierza to dopiero w 27 tc :-(Teraz mi wielce naprzysylali spotkan, az mi sie chce plakac.

Dziewczyny, nie pamiętam któa ma podobny problem, Emilek na pewno, ale chyba ktoś jeszcze- gdzie kupiłyście glukometry?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Paulineczka przykro mi, ale w Polsce też dopiero na tym etapie jest badanie na cukrzyce ciążową. A dużo masz przekroczony wynik? na pewno Emilek miała cukrzycę, jakoś nie kojarzę czy ktoś jeszcze. Nie przejmuj się to nic strasznego, trzeba tylko pilnować diety :)
 
Paulineczka ja jeszcze mam cukrzycę od dziś nawet insulinozależną :dry:

G;ukometr dostałam u diabetologa, ale wiem, że w aptece można kupić tak mój gin mówił
 
Fusun kochana, strasznie mi przykro, całym sercem jestem z Tobą.

Ja jestem po wizycie i Edytka prośba o zmianę terminu porodu na 17.04. :tak:. 16.04. idę do szpitala a następnego dnia cesarka więc święta spędzamy w szpitalu. To będzie 36 tc i lekarka stwierdziła, że dłużej już nie dam rady, bo szyjka krótka i miękka, a główka jednej z dziewczynek jest już naprawdę bardzo nisko.
Dziewczynki są malutkie, bo jedna waży 1 901g, a druga 1 639g ale wszystkie parametry są prawidłowe.
 
już się robi :)

1.Agniecha77716 kwiecień 14
2.Adb717 kwiecień 14
3.Paulinka_uk24 kwiecień 14
4.KasiaZG30 kwiecień 14
5.Kaśka902 maj 14
6.Nana7ma10 maj 14
7.KPe00715 maj 14
8.Iwizara20 maj 14
9.Dolores3231 maj 14
10.anula197816 czerwiec 14
11.Celina8618 czerwiec 14
12.Edytka8418 czerwiec 14
13.Paulineczka24 czerwiec 14
14.Dagos29 czerwiec 14
15.Anielka2 sierpień 14
16.Domi888 sierpień 14
17.Madison13 sierpień 14
18.Majeczka8415 sierpień 14
19.Sarenka89
19 sierpień 14
20.Alicja323 wrzesień 14
21.perelka060918 wrzesień 14
22.a_nka20 wrzesień 14

a ja jutro z rana mam wizytę, już się nie mogę doczekać :)
 
Witam popoludniowa pora.

Fusun - bardzo sie cieszę, ze sie odezwalas, często myśle o Was. To co przechodzisz jest okrutne. Nie potrafię sobie wyobrazić w jakim stanie psychicznym jestes teraz. Pewnie masz pod dziurki w nosie dobrych rad, ale korzystaj z psychologa u jego pomocy, tylko znajdz kogos kto Ci pasuje. Jestes w strasznego sytuacji, nie ma na to mocnych, a jeszcze duzo przed Toba. Kumulowanie tego w sobie nie jest bezpieczne dla Ciebie, ani zdrowe. Musisz sobie pozwolić na cierpienie i na podniesienie sie z tego pózniej co tez pewnie łatwe nie bedzie. Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki.

Agniecha - no mi to wyglada na poczatek i przygotowanie do porodu :) choć bywa, ze dziewczyny tak męczy 2-3 tygodnie.

Sarenka - z tego co pamietam to od ok 20tc macica moze sobie ćwiczyć, byle wlasnie nie za często. Choc u nas to tylko sam stres powoduje.

Cannot - jak Twoje pociechy?

U mnie wszystkie wiadomości z usg polowkowego bardzo dobre, wiec odetchnelam z ulga i poszłam na drugie juz różowe zakupy :)
Dziewczynki w 21t1d ważą prawie identycznie po 418g, takze sa w bardo fajniej normie. Straszny bałagan tam panuje, w zasadzie nic nie widzę na ekranie, z synkiem to był porządek i wszystko rozumiałam.
Jedna leży glowkowo, druga miednicowo i mieszają sobie kończyny :) Myślałam, ze jak sa dwie owodnie to sa jakos oddzielone, ale jednak to nie tak działa.

Za tydzien wizyta u mojej ginekolog to bede wiedziała jak tam szyjka.

Trzymajcie sie zdrowo i spokojnie!
 
Fusun..... Nawet nie wiem sama co mam napisać. Czytając twojego posta popłakałam się. Wyobrażam sobie jak musisz się czuć. Ja nie wiem czy bym sobie poradziła. Cały czas jestem myślami i modlitwą z tobą i twoją Lenką.
 
Madison przede mna rowniez polowkowe w poniedzialek, powiexz ile trwalo badanie ? Moj lekarz mowil ze nawet 2h mozemy sie meczyc. Super ze wszystko ok, a dzieki Tobie mam porownanie wagowe ;p wiec bede widziala czy nikt mnie nie oszukuje.

Nie wiem co tzn za czesto ... to moja pierwsza ciaza wiec wlasciwie nie wiem nic. Te twardnienia to skurcze czy tylko twardnienia ? Bo ja nie czuje skurczu tylko brzuch sie podnosi i robi sie taki bardziej hmm .. spiczasty ? Nie umiem znalezc okreslenia ;)
 
Madison- super ze przynosisz dobre wiesci z badan polowkowych:)
Wagowo ladnie:) kupuj kupuj, to zawsze sprawia przyjemnosc:)

A u mnie maluszki maja zwiekszone dawkowanie pokarmu:) Franio juz je po 12 ml na raz, a Antos z 2ml na 7ml:) i w nocy odlaczyli go od tlenu na probe i nawet sobie radzil ale meczyl sie to dali mu tlen znowu. I za 2-3 dni maja sprobowac znowu:)
Jutro do nich jade♥
 
reklama
A-nka- no wlasnie w aptece dostalam. Za darmo, tylko te paski musialam kupic.
Edytka- nie wiem czy duzo norme mam przekroczona, bo tutaj nikt nie daje zadnych wynikow do reki :szok: Po prostu przyszedl list z informacja, ze mam cukrzyce ciazowa i tyle. Wyniki USG to mam np w postaci zdjec w telefonie i nic wiecej. Opanowalam wlasnie glukometr i zmierzylam na czczo, wyszlo 73 czyli prawodlowo; nie jadlam dobrych kilka godzin, bo bylam na egzaminie, a pozniej jeszcze jezdzilam szukac tego ustrojstwa, moze ta przerwa tez ma wplyw :confused: Zjadlam no i za jakas godzine zmierze znowu.

Madison- super, ze wyniki dobre:tak:Mam tak samo jak na USG cos pokazuja, w ogole nie wiemgdzie co jest ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry