reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dzięki dziewczyny! Trochę się zdziwiłam, że lekarz nie podchodzi tak poważnie jak szpitalu do tych moich skurczów, ale stwierdził że jak nie ma to wpływu na szyjkę to nie ma co panikować. A jakbym się denerwowała to zaparzać herbatki uspakajające he, he. Byłam trochę zdziwiona wagą maluchów bo przez 3 tygodnie ich waga podwoiła się, a nawet więcej bo wtedy ważyli po 200 g.
Rachel - na razie nie mam imion bo w tym względzie trochę się różnimy z mężem, musimy wypracować kompromis, ale na to jeszcze czas.
 
reklama
kalmelova, to dziwne, ze ci płci nie zdradzl, no chyba, ze naprawdę się tak dzieciaki ułożyły, że nie dało rady ocenić.
Napierajka- uu, duże chłopaki, dobrze, niech rosną w siłe:-) Nie dziwne, ze cie wszystko boli jak one tak pakują:-)

Sluchajcie, czy w 20tc to codziennie czulyscie ruchy? Bo ja czasami mam taki dzień, ze czuje dzieciaki bardzo często. A dzisiaj na przykład jest taki spokoj, może ze 2 razy mi się ruszyły. Czy to normalne? Bo wiem, ze tak od któregoś tygodnia to powinno się liczyć ruchy, który powinny się pojawiać co godzine czy jakoś tak.

Co do komentarzy innych ludzi to powiem wam, ze pierwsze slysze od was, ze ludzie takie głupoty wygadują. Mi się nic takiego nie przytrafilo. Wrecz przeciwnie, sporo ludzi mówi, ze to super bo od razu za jednym zamachem z głowy. od razu dwójeczka. A te głupie docinki to mi się wydaję, ze biorą się z zazdrości i podłości, bo ludzi to zdzierżyć nie mogą jak ktoś ma coś inaczej niż w standardzie. Debile i tyle.
 
jjka z tymi ruchami dzieci to bardzo indywidualna sprawa. Ja też swoje córeczki zaczęłam czuć dosyć późno bo pod koniec 19tc a takie solidne kopniaki i ewidentną obecność maluszków czuję właściwie dopiero od kliku dni, więc myślę, że spokojnie masz jeszcze czas :-)
 
jjka mi polozna kazala liczyc ruchy od 28tc. ale ja nie licze bo male sie tak wierca ze niepotrzeba :-D
ja jak zaczelam czuc ruchy w 20tc to zazwyczaj o tej samej porze- ok 9 i 23 ale nie zawsze. wtedy jadlam slodkie, wlaczalam pozytywke do brzucha :-)
 
Cześć dziewczyny, ja po wizycie ... i tak:

z dobrych wieści to: maluszki super rosną, bardzo podobnie, oboje ok. 1650g, wszystkie pomiary prawidłowe, dr bardzo zadowolony. Pozwolił mi na kolejne dwa tygodnie leżenia w domu, oczywiście gdyby coś się działo to do szpitala. 6 września będzie moja ostatnia wizyta, potem szpital.

a ze złych wieści to: torbiel się powiększyła i ma teraz 19cm, może być tak że jest taka sam, ale,że jest ściśnięta i inny pomiar wychodzi. Mają ją usunąć w czasie cc, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem. Pobierają wtedy wycinek i jest badany w trakcie operacji, jeśli wynik jest dobry usuną tylko torbiel, jak zły ... to usuną mi wszystko. Pozatym mam nie traktować diety aż tak poważnie, bo chudne. Cukier może być do 140, a jeśli więcej też mam się nie przejmować, bo ważniejsze, abym nie niknęła w oczach, bo to i dla mnie i dla dzieci nie dobre. Tak więc zajechałam na obiad, glukozę zmierze po 2 godzinach. No a szyjka 1.5cm, ale dr powiedział,że w porządku. Także mam dwa tygodnie jeszcze spokoju w domku, a potem zobaczymy


mam jeszcze prośbę do "młodszych" ciężarówek - czy któraś z Was mogłaby przejąć opiekę nad listą?
 
gotadora cieszę się, że maluchy dzielnie i zdrowo rosną, i że z szyjką nie jest gorzej. Szkoda tylko, że nie ma samych dobrych wieści, ale na pewno wszystko będzie dobrze i pozbędziesz się tylko tego paskudztwa :)
Jeśli chodzi o listę to i tak jestem praktycznie uziemiona większość czasu przed komputerem, więc mogę się nią "zaopiekować"
 
gotadorota super ze maluszki rosna i ze mozesz narazie siedziec w domku ;)
co do cukru to nie moze przewyzszyc 160 wiec spokojnie jedz bys nie chudla.
Mam nadzieje ze torbiel sie zatrzyma- moja sie wchlonela ok 4mc.
Mam nadzieje tez ze wytna ci sama torbiel ale jesli nie to sie nie zalamuj- masz juz dwie pociechy i to jest najwazniejsze!!
 
dziękuje kobietki :-)

Kasiamama przekazuje Ci więc listę :-) cieszę się,że będzie w Twoich rękach :-)

1. Husky
10. wrzesień CC
2. Ver7601
29.wrzesień.13
3. Ineska uk
04.październik. 13 ( 18.09.13 CC )
4. Nnatalie04
05.październik. 13 ( 21 września )
5. Gotadora
23.padziernik. 13 ( 09 października )
6. Raczel
24.październik. 13
7. Flis
15.listopad. 13
8 Justynia
8.grudzień.13 (29.listopad. 13)
9. Paolka
29.listopad. 13
10. Kasiamama
30.grudzień. 13
11.Nik_i

12. Jjka
5. styczeń. 14
13. Jok
6.styczeń. 14
14. Karmelova
7.styczeń.14
15. Napierajka
8. styczeń.14 ( 20.grudnia.13)
16.Maya12
15.marca.14
 
gotadora, dobre wiadomosci o twoich dzieciaczkach, ciesze sie :-), a z torbiela bedzie wszystko ok, zobaczysz, usuna tylko torbiel. Maz w drodze do ciebie i brzucha? ugotowalas cos dobrego dla niego ;-). Sexi bielizna wlozona, zeby cie rano nie zaskoczyl ;-).
 
reklama
dziewczyny, mam jedno pytanie dot. waszych piersi...no i moich, tzn wczesniej maialm takie wilekie nabrzmiale, a teraz mam miekkie i takie male. Macie lub mialyscie tak? bo sie martwie czy bede miala pokarm.
 
Do góry