reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

No takie gadanie jakbym miała na to jakiś wpływ, że to ciąża bliźniacza. Nigdy się nie leczyłam hormonalnie itp., po prostu mój tata jest z bliźniaków więc to chyba geny, że teraz padło na mnie?
Moja koleżanka z pracy mnie pocieszyła "oj do pracy to Ty już nie wrócisz, bo kto się podejmie opieki" kurcze może jakiś żłobek, albo przedszkole hehe Nie nastawiam się na bajkę, bo z 1 dzieckiem miałam czasem przeboje, ale dołowanie kobiety w pojedynczej ciąży jest niewskazane a co dopiero podwójnej ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
no u mnie jest zazwyczaj pytanie czy będzie dziewczynka, czy chłopiec, a gdy odpowiadam,ze i dziewczynka i chłopiec to zazwyczaj są eh i ah, jak to wspaniale. Często później słyszę,że to będzie kłopot z dwójką na raz, ale już się przyzwyczaiłam do takiego gadania i spływa po mnie jak po maśle. Najbardziej wkurzają mnie ludzie jak już wyjdę do sklepu, rzadko to się zdarza, no ale czasem się zdarza ... i wtedy ... mój wielki brzuch ... robi się NIEWIDZIALNY! nie wiem jak nie wstyd tym ludziom
 
rachel223
ja przerobiłam sobie przysłowie i wyszło mi "upierdliwość gorsza jak faszyzm" i dzwoniłam do żłobka co pn :) jak mała miała 6 m-c miałam miejsce :-p - 2 m-c opłaciłam tylko opłatę stała i zaczęła chodzić jak miała 8 m-c. teraz mam zamiar robić podobnie z całą 3, bo małą musiałam zabrać bo chorowała, a jak miała wrócić byłam już w ciąży :) a ekonomiczniej jest żłobek/przedszkole niż niania + dziecko lepiej się rozwija (takie moje zdanie).

gotadora
ty miałaś pokaźny brzuszek w 25tc z tego co pamiętam fote, a teraz aż strach się bać - a z tym zachowaniem w sklepach to u mnie nie lepiej, na głównej ulicy jest warzywniak z straganem przed (można samemu podać/wybrać pomidory itp.) stoje w kolejce z 4-5 osób (nikt nie mnie przepuścił - nie mam żalu) została 1 osoba, patrze że chyba mam za mało pomidorów odkładam 3 na ladę i cofam się 2 m!!! biorę jeszcze 2, wracam kolejka sama się przesunęła i nie mam gdzie stanąć - myślę nie będę sie wpychała na tą min., przychodzi moja kolej a babsztyl za mną coś tam prosi - myślałam że się zagotuję, wtrąciłam- kupiłam ale nie smak do ludzi pozostał :angry:
 
jjka z tym ze ostatnio jak mnie podlaczali pod ktd (34tc) to tez skurczy nie podlaczyli a same serducha...
jok spokojnie ja tez dopiero ruchy zaczelam czuc po 20tc ale mysle ze to dlatego ze przestalam pracowac i poprostu mialam czas by polezec i je poczuc ;-)
rachel znam to bo ja slysze ze wielorazowki przy blizniakach i karmienie piersia to nierealne. i ze jak na blizniaki to mam maly brzuch (przeciez nie bedzie ku**a 2 razy wiekszy bo blizniaki zazwyczaj maja mniej cm poprostu) no ale jabym byla w pojedynczej ciazy to na pojedyncza mialabym duzy :szok:
justynia to co tesciowa gada to masakra :no:

swoja droga u nas tez kazdy pyta czy to wpadka byla- obcy czy w pracy a ja mowie ze nie, ze planowane (i tak mysla ze jedno bylo planowane a drugie to zaskoczenie) ale ja nie bede sie tlumaczyla, rodzina wie, my wiemy ze male byly wyczekane, wystarane i ze bralismy pod uwage ciaze mnoga bo takie ryzyko wiaze sie ze stymulacja... i my bardzo sie cieszymy na podwojne szczescie a czasem slysze 'o wspolczuje...', 'w tak mlodym wieku i od razu dwojka...'
tak samo duzo osob pyta 'to co macie blizniaki w rodzinie' ja juz odpowiadam ze tak (mamy 3 pary blizniakow- jedne ode mnie dwujajowe i 2 od meza jnajprawdopodobniej jednojajowe bo identyczne) bo nie mam ochoty kazdemu napotkanemu tlumaczyc ze mielismy problemy z zajsciem w ciaze w wieku 20 lat i ze dostawalam juz na glowe ze nie moge miec dzieci....;/
 
Ja po prostu chciałam zajść znowu ciążę jak Jasiek będzie miał minimum 2 lata, chcieliśmy mieć z mężem drugie dziecko, więc będziemy mieli drugie i trzecie jednocześnie... Nie mieliśmy na to wpływu, tak się stało, my się cieszymy i cała historia a ludzie bardzo lubią wnikać w czyjeś życie.
 
Wczoraj byłam na USG i wszystko w porządku z dzieciaczkami. Bardzo byłam napalona na to że poznam płeć dzieciaczków, ale oczywiście mój gin mi powiedział że jeszcze za wczas. Byłam taka wściekła że para uszami mi wychodziła. Nie wierze,że on nie wie co się tam ukrywa. Co do komentarzy ludzi na temat ciąży bliźniaczej nie spotkałam się z jakimiś negatywami. wszyscy uważają że to fajne a koleżanki zazdroszczą że 2 i już z głowy mam.
 
karmelova dziwne ze lekarz nie powiedzial ci plci. kiedy masz kolejne usg?
mi w 15tc w pl na 3d potwierdzil jedna corcie, druga to byla od 15tc 'najprawdopodobniej corka', w 20 i 28 tc to samo ;D
 
Następne usg mam 10 września. Jakoś wytrzymam, ale tak się wkurzyłam na niego że już nawet nie mam ochoty do niego chodzić tylko, że nie za bardzo chce zmieniać gina w połowie ciąży.
 
reklama
Do góry