reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

ja tez chodze do charity ale glownie poogladac bo na moj rozmiar ciezko cos znalesc a placic za uzywana kurtke £13 czy bluzke 4,99 to dla mnie ciut duzo bo moge miec nowa ;)
wiec tylko czasem cos dzieciom kupuje no i zabawki przedewszystkim

dziewczyny nie daje rady siedze i rucze tak mnie wszystko swedzi ;(;( juz nawet stopy i rece mocze w lodowatej wodzie by miec ulge a na ramionach mam juz strupy...
 
reklama
Husky no nie rozumiem jak lekarz nie doradził Ci nic na swędzenie, nawet jeśli wyniki są dobre... postaraj się jakoś wytrzymać do rana i kupic tę maść co Ineska napisała,że jej dr polecił na swędzenie. Ja nie miałam nigdy takiego problemu, miałam takie jakby uczulenie na brzuchu niedawno, ale pomagał mi zwykły krem. Trzymaj się
 
jeszcze mnie nastraszyli bo czekajac na wyniki mialam ktg podpiete i julka ok tetno 130-150 a amelce albo zanikalo albo 70 ( jej najnizsze) lub 220 (najwyzsze jej) fakt czasem bylo tez 130-140 ale polozna powiedziala ze to pewbie dlatego bo mala sie ruszala i ruszala tym od ktg i ze pewnie noe wyczuwalo serduszka... wziela mnie na usg i stwierdzila ze serduszka bija wiec jest oki
 
ineska no długość szyjki mnie zaskoczyła totalnie no w przeciągu niecałych 3tyg z 2,7 zrobiła sie na 1,3 :(

Skurcze narazie odpukac zatrzymali teraz zaciskam nogi zeby wytrzymać do momentu az mniejsza przybierze do 2kg. Więc 3majcie kciuki!!!
ja w szpitalu nadal więc cieżko mi pisać z weflonem w ręce:/

czy któraś z rozpakowanych lub jeszcze nie rozpakowanych mam miała tak krótka szyjke? Bo zastanawiam sie ile udało sie wytrzymać do rozwiązania bo troche obawiam sie tej niskiej masy jednej z dziewczynek :(
 
Ostatnia edycja:
nnatalie04
1,5 kg i zaczęty 33tc to nie tak źle :) wydaje mi się że szyjka 1,3 to nie tak źle, tym bardziej że jesteś teraz w szpitalu i za wiele się nie ruszasz.
Lekarze podają Ci sterydy na przyrost masy maluszków?? wiem że u mnie jak jest duże zagrożenie porodem maluchy małe to podają, ale tylko jak jest taka konieczność. Może jak u Ciebie na razie czekają i obserwują to nie jest tak źle :)
 
nnatalie trzymam kciuki. a szyjka 1,3mm gdy lezysz i wstajesz tylko do lazienki to nie jest zle. mysle ze spokojnie cie przetrzymaja z 2 tyg jeszcze.
wlasnie sterydy dostajesz na plucka i mase?

na pocieszenie powiem ze kolezance z polski odeszly wody w pojedynczej ciazy w 30tc i itak przetrzymali ja jeszcze 2tyg na kroplowkach antyskorczowych a wody poprostu maily cyrkulacje- tworzyly sie i wyplywaly z niej. maluszek urodzil soe z waga 1740 i niedlugo ida do domu
 
no teraz mi się przypomniało jak przeczytałam o tych wodach... dziewczyny pamiętajcie o wymazie na GBS-a w PL czasem lekarze tego nie zlecają albo zlecają pod koniec ciąży po 36tc, a w ciąży bliźniaczej może juz byc za późno wiec warto się upomnieć bo po co profilaktyczne dostać antybiotyk podczas porodu jak się wyniku nie ma.
 
natalie ja miałam szyjkę ok 1 cm w 35 tc. Wtedy po badaniu też odpadł mi czop śluzowy. Pojawiały się też objawy porodowe ;-) Więc myślałam że do dwóch dni będzie po wszystkim a w efekcie na fenoterolu wytrzymałam jeszcze 2 tyg. dokładnie do 37 tc i 3 dni :tak: Po odstawieniu leków i "wstaniu" z kanapy to właściwie zaczęłąm rodzić. Powodzenia i oby jak najdłużej!:tak:

husky nie życzę utraty wagi ale niestety z bliźniętami a przynajmniej moimi i do tego 4 latkiem nie ma wiele czasu na jedzenie:baffled: Początkowo to nieraz około południa przypominałam sobie że oprócz jakiegoś ciastka w przelocie to nie zdążyłam zjeść śniadania. ;-)
 
Justynia i husku dostałam sterydy na rozwój płuc małych. No ja chciałabym wytrzymać tak długo az malenka bedzie miała 2kg bo mam daleko do szpitala i niechcialabym tej jednej tu zostawiać...


Pikka dzięki za te słowa:) jak lekarz mnie badał na przyjęciu to o szyjce powiedział ze nie jest zle. Więc oby jaknajdluzej teraz :)

oczywiscie teściowa mnie wkurzyla bo stwierdziła ze dłużej niż dwa tyg nie wytrzymam :| dostaje leki przeciw skurczowa a ostatnio miesiąc lezalam z szyjka 2,7i sie przez miesiąc nie zmniejszyła jak lezalam i tylko do łazienki chodziłam więc mam nadzieje ze teraz tez te 3-4tyg wytrzymam... No ale zobaczymy. Dwa tyg musze czekać na badanie następne więc czekam i zaciskam nogi:)
 
reklama
nnatalie ja przetrwalam na fenoterolu 4 tyg w tym tydzien w szpitalu ale przyznam szczerze ze nie wiem ile miala moja szyjka bo nikt mi nie mowil a i ja nie pytalam. wstawalam tez tylko do toalety i na jedzenie wiec nie martw sie mysle ze spokojnie przetrwasz te 2 tyg i malutka bedzie miala ponad 2 kg.glowa do gory choc wiem ze pobyt w szpitalu nie nastraja optymistycznie.
 
Do góry