reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Cześć dziewczyny!witam nowe mamy i gratuluję już rozpakowanym.Nie mam na nic czasu,dopiero układamy sobie rytm dnia i nocy(oj te noce).karmimy się cycem plus butla bo to małe głodomory,mleka mam w nadmiarze i mogą siedzieć i po godzinie przy cycu i nadal głodne więc się dokarmiamy.Rosną maluchy jak na wściekłe tylko w nocy im się czuwanie włącza a ja chodzę jak zombi.na dodatek mój starszy potworek też potrzebuje uwagi(Justynia882 będziesz miała wesoło bo też zostaniesz bez pomocy z zewnątrz,jak pisałaś wcześniej)jak sobie trochę to wszystko poukładamy to wstawię obiecane zdjęcia i napiszę szerszą relację.Przepraszam,że was zaniedbuję,postaram się poprawić:zawstydzona/y:Pozdrawiamy!!!
 
reklama
czesc multimama, juz mialam pisac do Ciebie, co sie dzieje u Was :-). Ogarniaj sytuacje, a potem jako doswiadczona mama napisz jak to ogarnelas, bo ja tez sama z brzdacami bede, emek tylko na poczatku, a potem jazda bez trzymanki :-).
 
dziewczyny, a co z wyprawka do szpitala? co zabieracie dla maluchow i dla siebie, bo ja bardzo dawno rodzilam i moge miec problem z tym co zabrac :-), tzn. ile pieluch, body, itp

Ineska ja kiedyś pokopiowałam co dziewczyny pisały i tak:

"dla dzieci: 10 kaftaników dla noworodka np. typu body;sześć par śpioszków lub 6 pajacyków; dwadzieścia pieluszek tetrowych i 2 paczki jednorazowych; cztery bawełniane czapeczki; cztery pary skarpetek; 2 kocyki lub rożki;2 ręczniki; mały jasiek przydatny przy karmieniu lub poduszka rogal do karmienia. Spakowałam i tak mniej niż piszą.... A dla siebie muszę mieć dodatkowo koszulkę na poród, 2 piżamy, majty, 2 biustniki, skarpetki, kapcie, klapki, podpaski, ręcznik pap., przybory toal.,ręcznikX2, wodę."

a tu lista wyprawkowa:

ciuszki:


1. pajac bawełniany - 12
2. pajac welurowy - 4
3. pajac polarowy - 2
4. śpiochy - 12
5. body z krótkim rękawem -10
6. body z długim - 8
7. bluzeczki - kaftaniki - ok 20
8. bluza ciepła z kapturem - 2
9. spodnie - 10
10. sukienki - 3
11. czapeczki - 12 (kilka dostaliśmy gratis to zakupów)
12. niedrapki 8 par
13. skarpetki - 16 par


Apteka



  • Spirytus 70% do pępka
  • Gaziki jałowe małe – 10 opakowań
  • Sól fizjologiczna - 20 ampułek
  • Sudocrem mały
  • Linomag zielony – 2 szt
  • Oilatum (do kąpania)
  • Herbatka na kolki
  • Majtki siatkowe – 2 paczki (albo 3)
  • Octenisept
  • Herbatka na laktację
  • Woda morska w sprayu


12. Podpaski poprodowe 3 paczki


Rossman albo inna drogeria



  • Chusteczki do pupy w zamykanym opakowaniu + zapas
  • Płatki kosmetyczne większe
  • Żel p/prysznic Biały Jeleń
  • Wkładki laktacyjne
  • Patyczki higieniczne dla dzieci
  • Oliwka dla niemowląt
  • Mydło biały jeleń albo płatki albo proszek dla niemowląt


Sklep



  • 2 kocyki grubsze + 2 cieńszy
  • 2 ręczniki z kapturkiem 100x100 i 2 80x100
  • 2x rożek - ładny
  • 4 prześcieradła bawełniane z gumką 60x120
  • 2 ceratki na materac
  • 2x ochraniacz na szczebelki
  • 10 pieluchy tetrowe kolorowe
  • 10 pieluchy flanelowe
  • 30 pieluch tetrowe białe
  • Frida do nosa
  • Termometr
  • Wanienka – duża + termometr do wanienki
  • Przewijak na łóżeczko
  • Butelki (4 – 2 duże, 2 małe)
  • 2 smoczki 0+
  • Szczotka do mycia butelek
  • 2x szczoteczka do włosów
  • 2x myjka (?)
  • Nożyczki do paznokci
  • laktator
 
Gotadora - myjki można sobie odpuścić :-) a to chyba moja lista wyprawkowa :-) Body jeszcze dokupowaliśmy bo było mało - co karmienie i przebieranie szedł sik i kupa akurat jak pieluchy nie było :-) więc z reguły szło 8 kompletów na łepka dziennie. Na początku ubieraliśmy maluchy w body i na to pajac. Ale to i tak zależy od temperatury. Teraz np chodzą w t-shirtach i pieluchach, a cała reszta rzeczy się kurzy :-) ewentualnie body z krótkim rękawem. Przy bliźniakch ważne jest żeby dało radę szybko ubrać - np na spacery bluza rozpinana na zamek ale najlepiej bez kaptura ;-)
 
Ineska_uk
u mnie w szpitalu potrzebujesz tyle co dla siebie przybory toaletowe + piżamy na przebranie (jak nie masz też poratują) -podkłady dają, ligninę też w ilościach dużych :)
dla malucha tylko pieluchy, krem, chusteczki + to co ubierzesz na wyjście :)

co do listy wyprawka co ciuszków cie nie odzywam bo mam więcej :p tylko nie wiem po co niedrapki ...

Apteka

  • Spirytus 70% do pępka (ja miałam zwykły taki który dawałam do ciasta ;p i było ok)
  • Gaziki jałowe małe – 10 opakowa (1 op. 10szt mi starczyło-potem waciki jak do demakijażu)
  • Sól fizjologiczna - 20 ampułek (nie miałam - mam teraz do inhalacji jak mała ma katar )
  • Sudocrem mały, (dają w wyprawce w szpitalu - i nie jest zalecany na codzień! jak nie ma odparzeń, od 1 dnia używałam z rossmana najtańszy 200ml -7zł)
  • Linomag zielony – 2 szt. (brak)
  • Oilatum (do kąpania) (drogie, malo wydajne - na bliźniaków kupiłam zamiennik z zaji a tak używałam jonsona)
  • Herbatka na kolki (jak będą miały kupić - nie na zapas na całą wyrzuciłam )
  • Majtki siatkowe – 2 paczki (albo 3)(jak dla nie nie potrzebne, w szpitalu trzeba być bez, a w domu zwykłe można)
  • Octenisept (nawet nie wiem co to)
  • Herbatka na laktację (używałam - rossman ma najlepszą cene - ale watro kupić jak bedzie potrzebna nie na zapas)
  • Woda morska w sprayu (do 1 r. nie używałam )
12. Podpaski poprodowe 3 paczki, potem ( 2 dni byłam na ligninie (szpital) 1 dzień na grubych bella, i 1 tydz na zwykłych cienkich bella (takich jak na okres)

Rossman albo inna drogeria

  • Chusteczki do pupy w zamykanym opakowaniu + zapas ( oj tego to idzie , opakowanie zbędnę tak szybko się zuzywają że nie potrzeba)
  • Płatki kosmetyczne większe (nie uzywalam wcale)
  • Żel p/prysznic Biały Jeleń(dla kogo? dla mnie to co wcześniej przed porodem )
  • Wkładki laktacyjne (popieram)
  • Patyczki higieniczne dla dzieci (do dziś dnia nie mam, uzywam takich jak dla nas)
  • Oliwka dla niemowląt(nie lubie, nie mam, uzywałam balsamu od 1 dnia, a jak leje się coś do wody nie trzeba balsamować)
  • Mydło biały jeleń albo płatki albo proszek dla niemowląt (ja używałam loveli przez 2 m-c (tyle ile w opakowaniu było) potem zwykły proszek + prasowałam 1 m-c)

Sklep


  • 2 kocyki grubsze + 2 cieńszy (popieram, ja mam 4 z ikei + 2 mieciutkie na spacery)
  • 2 ręczniki z kapturkiem 100x100 i 2 80x100 (jeżeli mialy by być specjalnie kupowane dla mnie bez sensu, bardzo krutko sie używa, potem do pół roku można kompielowy używać a teraz mam 100x150 IKEA 25zł/szt i w to bym zainwestowala jak już)
  • 2x rożek - ładny ( podobno nie można go stosować bo dziecko powinno miec szeroko nogia rożek ogranicza, miałam 2 ani razu nie użyte do bliźniaków nie planuje)
  • 4 prześcieradła bawełniane z gumką 60x120 (popieram)
  • 2 ceratki na materac ( u mnie zbędne)
  • 2x ochraniacz na szczebeelki (mialam używałam 2 m-c dekoracyjnie , jak mała zaczynała sie obracać rehabilitantka kazała nam zdjąć bo dziecko musi się chwitać szczebli i uczyć odległości- zbędny wydatek)
  • 10 pieluchy tetrowe kolorowe
  • 10 pieluchy flanelow ( 3 poz. łacznie 40 :szok: miałam 10 białych tetrowych, używałam do stanika + w tym 3 dla małej i stykło na 1 dziecko)
  • 30 pieluch tetrowe białe
  • Frida do nosa (do dziś dnia nie mam, jak ma katar mam gruszkę)
  • Termometr (popieram)
  • Wanienka – duża + termometr do wanienki (popieram dodałam bym gabkę pod pupe i plecy dziecko mniej się boi)
  • Przewijak na łóżeczko (ok)
  • Butelki (4 – 2 duże, 2 małe) (ok)
  • 2 smoczki 0+ (ok ja mam po 2 na glowe bo jak na spacerze spadnie trzeba mieć na wymiane)
  • Szczotka do mycia butelek (ok)
  • 2x szczoteczka do włosów (po roku użyłam raz grzebienia)
  • 2x myjka (?) (zbędna)
  • Nożyczki do paznokci (używałam obcinaczek po 1 tyg)
  • laktator ​(ok)
 
Justynia ja wole niedrapki niż obciąć maluszkom pazurki w szpitalu, zreszta nie bardzo pozwalają na obcięcie pazurkow w szpitalach. Chociaz nie powiem cazki do pazurkow wezmę w razie jakby któraś sie denerwowala w niedrapkach, ale wolałabym uniknąć obcinania pazurkow w szpitalu.

ja do szpitala zabieram tylko niedrapki, czapeczki i chusteczki do dupci dla małych. Pieluchy i ciuszki daja w szpitalu;) a jesli chodzi o ciuszki na wyjście to każe sobie potem przywieźć jak bede wiedziec jaka pogoda ma byc;)

Dziewczyny a kupujecie rogala do karmienia?? Jak tak jaki rozmiar bo ja nie wiem jaki rozmiar kupić tej Fasolki do karmienia
 
Justynia - ja np mam z 60 pieluch - używam ich na okrągło - teraz np maluchy leżą z gołymi pupami na pieluszkach, wycieramy nimi buzie, w wózku służą jako ochrona przed słońcem, a w nocy jako kołderka. Flanelki rozkładłam w łóżeczku na prześcierdełku i wymieniałam co kilka dni. W chłodniejsze dni też robiły za kołderki. Tetrówka zastępowała też gąbkę wanience - codziennie świeża nie miała żadnych zarazków. Ręczniki z kapturkiem dobrze nam służą - mamy 6. Moje maluchy jak były mniejsze z lubością robiły kupkę na świeżo wymieniony ręcznik :-)
 
U mnie Oilatum na początku sprawdziło się super. Butelka starczyła nam chyba na prawie 2 miesiące. A szpitalu dostaliśmy po buyelce Nivea do kąpieli - ale jest po 1 miesiącu. Używamy do teraz. Produkty Jonsona zawierają parabeny - ja jestem na nie. Do pupek po wypróbowaniu kilkunastu produktów używamy - PUPIKone. Linomag też jest natłuszczająco. Pudełko służy i chroni przed wyschnięciem - aczkolwiek na początku chusteczki szły jak woda. Płatków używam do przemywania oczek, buziek i dupek przegotowaną wodą - ze szczególnym uwzględnieniem Zuzika.
 
reklama
justynia, dzieki, widze, ze masz zdrowe podejscie do porodu i szpitala :-), wezme to co uznam za potrzebne, nie bede sie wyglupiac Widze, ze od mojego pierwszego i ostatniego porodu to sie nic nie zmienilo. A jak czegos zabraknie to M dowiezie albo dadza w szpitalu. W necie znalazlam checkliste do szpitala, bede sie trzymac jej i wlasnego uznania.

dzieki dziewczyny!!!!
 
Do góry