reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
nnatalie, a ja spac nie moge w dzien, w nocy, dopiero jak 3 w nocy strzeli to sie ciesze, bo w koncu usne i 8.30 pobudka.
Daj znac jak po wizycie :-).

pozdrawiam Was wszystkie
 
jok
Witam :) czym nas więcej tym weselej :)

dziś mam wizytę na 17 i zaczynam się denerwować niby nie ma czym, ale jakaś spięta chodzę.
Pytanie do dziewczyn z różnicą wagi u maluchów- kiedy zaczęła się ona tworzyć?? Bo u mnie dziewczynka cały czas jest większa o jakieś 10-15%.

Wczoraj poprałam dużą cześć ciuszków i dochodzę do wniosku, że jak jeszcze po odzyskuje ciuszki od znajomych (pożyczałam te po córce) to mogę sklep otwierać :) na jedną dostawę ciuchów mam- łącznie 0-12 m-c 5 dużych toreb z ikea + 2 do odzysku :p samych kombinezonów mam 8szt. od 56 do 72 po 2 szt
:baffled: chyba przesadziłam z zakupami...

 
Justynia u mnie praktycznie na pierwszym usg była już różnica, jeden dzidziuś był większy o dzień, później to było różnie. Największe różnice było widać pod koniec ciąży, jednak moja ginekolog nie widziała nic w tym niepokojącego, bo oby dwie córunie rosły, jednak że ostatecznie będzie nimi aż 900 gram to się nie spodziewałam.Dodam jeszcze, że każda miała swoje łożysko, więc nie było syndromu podkradania.
 
Ineska oczywiście ze dam znać !:) ale musisz do soboty poczekać ;)


Justynia u mnie kurcze w 25chyba jakoś okazało sie ze różnica zamiast 100g wynosi 300g miedzy małymi i teraz cały czas sie tak utrzymuje. Chociaz od początku jedna mała była mniejsza o tydzien z pomiarów... A niby dwujajowe więc żadna sobie nic nie podkrada.


Jok gratulacje!!! I witamy na forum;)


Dziewczyny ja zaczynam sie martwić bo wiem ze przed porodem organizm sie oczyszcza(biegunka). Typowej biegunki nie mam ale od niedzieli chodzę po 3razy do łazienki na posiedzenie i zaczynam sie martwić czy organizm nie zaczął sie oczyszczac przed porodem, bo nigdy tak nie miałam:/ a chciałabym wytrzymać do tego min 35tyg...
 
I jestem po wizycie :) maluchy maja po 597g i 603g wiec się wyrównały, (od samego początku była różnica mam nadzieję że już nie wróci) w badaniu wszystko ok - kolejna wizyta za 4 tyg. :szok: trochę mi długo ale co zrobić ... gin powiedział że jak będzie potrzeba mam się odezwać jak by się coś działo :) no i mam +10kg :D

nnatalie04
chyba z tym czyszczeniem organizmu to nie trwa tyle dni :) tylko ileś h. przed porodem ... u mnie np. 12h przed czyściło dołem, i 6h przed wymiotowałam. Nie słyszałam jeszcze aby kogoś parę dni męczyło. Może tak na upały reagujesz??
...
a i w szpitalu lekarz mi uświadomił że w terminologii medycznej biegunka rozpoczyna się od 5 razy w ciągu paru h. :) jak się martwisz jedz na IP powiedz ze masz biegunkę i skurcze nieregularne, sprawdzą na KTG czy coś jest + badanie i będziesz spokojniejsza... jak by coś się działo lepiej zatrzymać puki jest czas (nawet podać leki na rozwój płuc) , a jak nic się nie dzieję i tak wypiszą Cie do domu.
 
Ostatnia edycja:
Justynia super ze maluchy ładnie rosną:) mam nadzieje ze nie zrobi sie miedzy nimi duża różnica wagowa, ale w razie w to zapisz sobie ze pomaga bardzo dieta bialkowa i możesz kupić sobie medargin do picia(z sokiem) który pomaga prZyswajac białko(bez recepty).Ja oprócz tego dostanę zastrzyki clexane na rozrzedzenie krwi i małe przybierają równo na wadze i od miesiąca różnica 300g miedzy nimi sie nie zwiększa;) moja lekarka mówiła ze właśnie ta dieta i medargin duzo dają do przyrostu maluszkow bo one głownie dzięki białku rosną ;)
Co do wizyty na ip to u mnie w szpitalu nie zrobią Ci ktg bez zatrzymania w szpitalu.. Chciałam tak w niedziele jechać ale najpierw zadzwoniłam sie zapytać i jesli nie wyraze zgody na zostanie w szpitalu min 3dni to nie zrobią mi ktg dlatego pojechałam do teścia kuzynki...
Możliwe ze mała jak była poprzecznie ułożona blokowało coś a teraz jak sie przekrecila to uwolnila jelita i teraz czyści sie to co zalegalo w nich długo... Zjadłam kisiel zobaczymy czy pomoże;)


Ineska właśnie biorę zelazo biofer folic dokładnie ale juz 3opakowanie więc nie wiem czy tak długo musiałabym czekać na efekty? Możliwe ze to przez to... Bynajmniej duzo pije i zjadłam kisiel i mam nadzieje ze mi przejdzie ;)
 
dziewczyny, a co z wyprawka do szpitala? co zabieracie dla maluchow i dla siebie, bo ja bardzo dawno rodzilam i moge miec problem z tym co zabrac :-), tzn. ile pieluch, body, itp
 
reklama
ineska ja niestety nie pomogę bo mi daja wszystko w szpitalu do dzieciackow..najlepiej zadzwonic na oddział i sie zapytać bo coraz wiecej szpitali ubiera dzieci w swoje ciuszki albo daje pampersy...
 
Do góry