reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

gastone- a Twoje skarby ile maja? Bylam wczoraj na usg, chociaz ze to 21 tyd i 5 dni to jeszcze nie dowiedzialam sie plci:( a tak strasznie marzy mi sie parka:)
 
reklama
Cześć dziewczyny. Dzisiaj wróciłsm ze szpitala z Kamiliem i Michałkiem. 29.03 sobota - to ten szczęśliwy dzień - rozwiązanie przez cc. Kamilek pierwszy waga 3070 a Michałek drugi waga 2250. Jutro postaram się wpaść na stronkę i coś więcej napisać. Teraz muszę spadać karmić.
GRATULACJE, piekna waga i czekamy na sprawozdanie z porodu :)

Trzymam kciuki :)

hej dziewczyny. Jestem tu nowa, no i tak jak Wy rowniez w ciazy blizniaczej:) jest to moja pierwsza ciaza i strasznie sie boje, to dopiero 21 tydzien a juz mi ciezko cokolwiek zrobic, szybko sie mecze, tez tak macie? Ile wasze maluszki w tym tyg wazyly? Bo moje po 500gram, nie wiem czy to nie za duzo? Pozdrawiam Was serdecznie :)
Witaj malusia, moje szkraby na polowkowym wazyly 512 i 471 gr.
No i niestety nie bedzie latwiej, czym dalej tym ciezej. Choc ja zauwazylam im sie wiecej ruszam i jestem aktywna tym mniej mi ciazy ciaza :)
Uffa dzis udalo mi sie pokonac ta cholerna glukoze :) wyniki za tydzien :)
 
nutella a co sie dowiedzialas na polowkowym?? ja bylam prywatnie i gosciu nic mi nie chcial powiedziec, pytam go czy wszystko z maluchami ok, on pow- na moje oko tak i tylko tyle sie dowiedzialam, pomierzyl maluchy nic sie nie odzywajac i na koniec 150zl zawolal, nawet plci sie nie dowiedzialam(pow ze sa za male).. mi lekarz kazal jak najwiecej lezec, gdyz w 16 tyg mialam silne krwawienie, kilka dni przelezalam w szpitalu.. do tej pory nie wiem co sie wtedy wydarzylo :(
 
malusia88 a nie dostalas na koniec jakiegos zaswiadczenia z chocby podstawowymi wynikami i krotkim opisem?

Ja dzis bylam na USG 4D (zwykle polowkowe juz mialam zrobione) i lekarz male bardzo dokladnie pomierzyl (duzo lepiej niz na moim polowkowym!), okreslil plec, dostalismy zdjecia i film na plycie. Poza tym bardzo dokladny opis z wykresami na kilka stron. Dodam ze lekarz byl bardzo mily i sam z siebie bardzo duzo opowiadal. Calosc tylko 170zl.

Po polowkowym powinnas miec mniej wiecej takie informacje:
  1. Stwierdzenie liczby płodów, ich położenia i czynności serca
  2. Biometria płodu:
    • BPD – wymiar dwuciemieniowy
    • HC – obwód główki
    • AC – obwód brzuszka
    • FL – długość kości udowej (ewentualnie orientacyjna masa płodu)
  3. Ocena budowy płodu:
    • czaszka – ciągłość, kształt
    • mózgowie – komory, sploty naczynówkowe, tylny dół czaszki, móżdżek
    • twarz – profil, oczodoły, kości nosa, ewentualna ocena podniebienia i wargi górnej
    • kręgosłup – ciągłość, symetryczność
    • klatka piersiowa, serce – wielkość, położenie, prawidłowy obraz czterech jam, częstość i miarowość
    • jama brzuszna – ciągłość ściany powłoki jamy brzusznej, żołądek (lokalizacja, wielkość, kształt), echogeniczność jelit
    • pęcherz moczowy
    • nerki – opis ewentualnych nieprawidłowości (szerokość UKM)
    • kończyny – ocena obecności koci udowych, ramiennych, przedramienia, podudzia, rąk i stóp, ruchomość kończyn
  4. Ocena łożyska lokalizacja:
    • struktura – stopień dojrzałości wg Grannuma (opis ewentualnych nieprawidłowości budowy, krwiaków pozałożyskowych)
  5. Ocena sznura pępowinowego:
    • liczba naczyń
    • opis ewentualnych nieprawidłowości
  6. Ocena objętości płynu owodniowego – w przypadku nieprawidłowości (AFI)
  7. Ewentualna ocena mięśniaków zmian patologicznych w przydatkach
  8. W uzasadnionych klinicznie przypadkach – ocena szyjki macicy (długość, kształt ujścia wewnętrznego) - badanie głowicą dopochwową.
 
Szkoda ze wczesniej o tym nie wiedzialam, ze tyle rzeczy powinnam sie dowiedziec:/ przepisze wszystko co mi dal na karteczce:
Polozenie plodu- poprzeczne(drugi tez lezy poprzecznie)
Ustawienie- FHR + , Ruchy +
BPD 55mm
AC 175mm
FL 39mm
Masa wg Sheparda 517g
Masa wg Hadlocka 512g
lozysko na scianie tylnej (druga dzidzia na scianie przedniej)
Ilosc plynu owodniowego prawidlowa

Tylko tyle sie dowiedzialam, do drugiej dzidzi taki sam opis dostalam.
 
Widzisz u Ciebie sa lepsi specjalisci.. Ja mieszkam w Łodzi i moim zdaniem bardzo slaba jest tutaj opieka. Plci mi nie podal bo pow ze jeszcze nic nie widac(cos dziwne), o plycie to sobie moge pomarzyc, dal tylko 2 foty gdzie nie widac calych maluchow tylko tyl glowek :( ehh, pieniadze wyrzucone w bloto
 
reklama
Do góry