reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Gienek - nio tak dokladnie nie wiem do kiedy chca nas trzymac w trojpaku. Wiem napewno, ze nie dluzej niz 38tydzien. Moja pani doktor czeka az sie rozpocznie jakas akcja porodowa do tego czasu i wtedy lepiej macica sie obkurcza po cesarce. Tak wiec nie nastawiam sie na nic... w czwartek bedzie 37tydzien wiec moze byc potem w kazdej chwili.
Jestem w Lublinie, szpital do najpiekniejszych nie nalezy ale moja lekarka jest the best wiec czuje sie bezpiecznie.

jedyne na co musze narzekac to moja sasiadka - chrapie jak nie wiem co... cala noc ogladalam filmy bo sie nie dalo spac:no:
 
reklama
IMG_6307.jpg póki co tylko wersja robocza wysępiona od fotografa, ale nie mogłam sie opanować i musiałam Wam pokazać!!!!:-p:-p:-p,

Dzieciaki są cudowne, mały się obudzi to się rozgląda w koło a mała to taki przytulasek się robi i chcę właśnie zainwestować w chustę....

Magdzioha- oj współczuję nocki- niech emek Ci załatwi stopery do uszu ,

Super,że Malenka już w domciu,

To teraz, która w kolejce do rozpakowywania się?!?!?!?
 
No to się wczoraj wystraszałam, a lekarz w szpitalu lekko zbladł.Otóż pomalutku bo przecież nie biegnąc, przeszłam 400 m do apteki celem zakupu pojemników na mocz... słodko się kulając czuję, że ów mocz i pęcherz z każdym krokiem nie spełniają swojej roli.
Dochodząc do apteki cała bielizna mokra spodnie w absolutnie wyczuwalną mokrą plamą... żenujące
ale nic jak już doszłam to nie będę zawracać - mocz nie nie pobije- stoję w kolejce jakiś "beret" wymyśla, mi ciśnienie wzrasta mocz znowu wyleciał. Myślę "Ku... mać ",
Ok kupiłam.
Wracam do auta, a tu dalej się leje wiec już przestaje mnie to wkurzać tylko zaczynam się martwić!!!
Czy to oby nie wody płdowe - PANIKA - telefon do dr -
Ona: do szpitala - chodze ja blada, ona blada.
Pytania: który to tydzień coraz większe nasze zmartwienie ale przyszedł spokój!!!
Maluch całe i zdrowe, bijące serduszka, ilość wód ok, prawie po 700 gr.

No nie pamiętam kiedy tak się zdenerwowała przestraszyłam.
Spałam później pól dnia.
I nasuwa eis pytanie w jaki sposób rozróżnić wody płodowe od moczu ??
Trzeba brać pod uwagę to, że dużo pije i mój mocz jest przeźroczysty.
W poniedziałek wizyta u dr może dowiem czegoś
 
Dee dee- hmmm może wody Ci się sączyły, bo one się wymieniają.....ale ja też w dniu porodu miałam uczucie ciągłego sikania i niby jak sikałam to tak żółtawo-orzeźroczyście i właśnie było,że i siusiu i wody mi się sączyły, ale uczucie właśnie takie jakbyć musiała siusiu...

Marcysiowa- idź, ale jak najszybciej na zdjęcia, bo moje miały prawie 4tygodnie i już takie jak to fotografka ujęła: wiercidupki :-D po prostu chciała im porobić zdjęcia jako motylki, aniołki, ale nie chciały, bo ciągle nie spały i się strasznie wierciły, na śpiąco mają jedynie we swoich kombinezonach na wyjście, a szkoda, bo śpiące maluchy idzie różnie "poukładać"....no, ale jakieś tam mamy, jestem ciekawa reszty...i warto było wydać kasę, choć ja za półdarmo, bo z groupona sobie wykupiłam już w lipcu i emek najpierw marudził, że na golaska, ale jak mu dzisiaj wysłałam focię to cały happy iodbrze,że poszliśmy:-D :-D:-Dechhh te chłopy..
IMG_6422.jpgIMG_6170.jpg IMG_6393.jpgno a my się organizujemy od wczoraj jesteśmy sami tatuś wrócił do pracy i póki co jest super, maluchy grzeczne, w nocy przerobione już na 4h spania tak,że emek tylko raz w nocy wstaje dać Kacperkowi jeść a w ciągu dnia jedzą co 3 h. Kupiliśmy na razie jeden bujaczek fisher price i zrobił furorę:-) na razie leżą na zmianę, ale drugi przyjdzie w tym tygodniu:-), no i już mam stertę ciuszków za małych:baffled: i zaraz idziemy na spacerek,średnio godzina wietrzenia się potem potem jedzonko. Dalej mi się udaje wykarmić oboje:-) co zadziwia naszą położną i wielu wokół i powiem Wam,że laktacja rodzi się w głowie, bo tak jak mi jedna jedyna położna w szpitalu powiedziała: najważniejsze,że chcę reszta przyjdzie sama:-) i tak też się stało. Małego w ciągu dnia przykładam- oj niekiedy mi cyca szarpie jaki pies padlinę- taki głodomorek natomiast Amelce odciągam, bo ona to taki niejadek i przy cycu raczej śpi niż je.....ale najważniejsze dla mnie,że je moje mleczko , a nie państwowe jak to rzekł emek.....kolek póki co nie mamy -uffff, ale też pilnuję,żeby im się dobrze odbiło
 
Ostatnia edycja:
Onlyone- u mnie to samo, też mam ogromny brzuch a piersi nie drgnęły z miejsca, śmiesznie to wygląda:-)

Sylha- jakie piękne te zdjęcia, przecudowne!!!Takie słodkie te Twoje maluchy,że normalnie nie mogę-daj namiary na tego fotografa co robił fotki. Następna do rozpakowania Magdziocha a potem chyba JA (o ile nie pominęłam kogoś) i potem Onlyone. Jakoś do mnie to jeszcze nie dociera...

Magdziocha- Bardzo mocno trzymam kciuki za Was, a co do szpitala to tak to jest na tych salach...ja jak leżałam na patologii ciąży,to też nie dało się pospać,bo dziewczyny co chwilę wstawały w nocy na siusiu albo wzywały pielęgniarki albo one same zapalały światło i wchodziły,także wytrzymaj jeszcze troszkę-już niewiele Ci zostało:tak:


Dee Dee- o rany ja to aż się spociłam jak przeczytałam to co napisałaś, całe szczęście,że to tylko "mocz". Przypomnij w którym jesteś tygodniu ciąży?
 
sylha Alez Twoje maluchy maja wielkie oczy :) wygladaja jak male elfy - uwielbiam takie dzieciaczki. W ogole uwielbiam kazde, ale elfy szczegolnie ;)
dee dee ja tez sie tego boje. Juz czasami jak mnie ktorys z chlopakow kopnie, to se psikne, nosze caly Czas wkladki, a z domu to sie boje wychodzic...
Dzis cos mam slaby dzien, nie moglam nawet garow pomyc, bo jak stoje wiecej niz 10 min to slabo mi sie robi. Przysypiam co chwile, no I maluchy daja dzis czadu, kopia, kreca sie... Za tydzien w srode mam wizyte, mam nadzieje, ze sprawdza wszystko, moze to cukier?
Mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej. Trzymajcie sie dziewczyny! Buziaki
 
reklama
Witam, ja tu pierwszy raz piszę. Tak się wciskam ni z tego ni z owego ale mam takie pytanko. Mam bliźniaki dwie cudne córcie, od razu mówię, że wydatki masakra, mam też starszego synka, czy nie chciałaby któraś Pani kupić taniuśko fajnych ciuszków na dziewczynki od 0 do 6 miesięcy? Mam też fajne kombinezony zimowe na sam start:)
 
Do góry