reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Sylha- hehe to moje dzieciaczki to już wogole bedą miały przekichane w swoim wózku bo tam jest tylko opcja jedno pod drugim :-) ale niestety cos kosztem czegoś ... Ja po roku albo moze szybciej poprostu dokupie sobie jakaś mała spaceroweczke na szerokość i git a bynajmniej na codzień wózek malutki jak pojedynczy. Wszystkie maja jakieś plusy i minusy. A w tym BJ city select jest wiele wiecej ustawień siedzisk i moze być jedno nad drugim lub na przeciwko:-) z tego co czytałam opinie to o wiele łatwiej sie prowadzi taki niż np jeden za drugim ale z tych długich . Ponoć jak dzieci są większe to cieżko taki wózek podbić . Do autobusu tez nie jest tak łatwo wejść z takim bardzo długim czy szerokim . Wszystko trzeba pod siebie przemyśleć. Gdyby nie pare takich drobiazgów to tez bym kupiła na szerokość i na pewno kiedyś kupię ...

Ja tez zdecydowałam sie na cesarke. Szczególnie jak zobaczyłam kuzynke co tydz temu miała tu w Uk cesarke, wypuscili ja do domu po 36 godz a już 2 dni potem była na pierwszym spacerku z córeczka . Owszem boli ja trochę blizna ale to chyba i tak nic w porównaniu z naturalnym. Oczywiście to tez każdego indywidualna sprawa .
 
reklama
Marcikuk - wklejam moje zdjęcie z 26 tc po pierwszym wywaleniu brzucha przed był naprawdę niewielki:tak: 26 tc.jpg

 
dziewczyny! Gdyby ktoś nie wiedział, że macie więcej niż jedną dzidzię pod sercem to nie ma takiej opcji, żeby się domyslil - wyglądacie książkowo:):) Mam nadzieje, że ja też tak będę:) Może dziś się dowiem co i jak u mnie w trawie piszczy:)
 
Witajcie:)
moja córcia śpi, więc gotuję obiad i mam chwilkę na BB. Malena nie biorę żadnych wspomagaczy, nie ma skurczy ani niczego w tym stylu. Czasem tylko łapie mnie skurcz w łydce, w nocy, ale do przezycia. Jedynie od wczoraj mam zalecenie żelaza, bo gin uznał, że powinnam, więc się zaopatrzyłam.
Dzieciaczki nie są jakieś wielkie, bo orientacyjnie po 1630 g (obydwie dokładnie tyle samo), więc myslę, że największe się nie urodzą...ale z drugiej strony nigdy nic nie wiadomo, bo USG częściej się myli niż dokładnie wskaże, przecież to zależy tylko od tego, jak lekarz uchwyci obraz, a każdy milimetr ma tutaj znaczenie;-)więc się nie stresuję.

Oby do nastepnej wizyty 18 września - wtedy będzie wiadomo co i jak i podejmiemy ostatecznę decyzję co do rozwiązania.
Jaką opcję znieczulenia wybrałybyscie w CC? Ogólne, czy zewnątrzoponowe?
 
Malena u mnie jest na pewno synuś a drugie nie chce się ujawnić od początku było niespodzianką to raczej tak do końca zostanie (bo nie od razu wiedziałam że będzie dwójka) najważniejsze żeby były zdrowe, ale nie ukrywam bardzo cieszyłabym się jakbym miała parke ale na synusia to od początku się nastawiłam.Nie biorę fenka i jestem na zwolnieniu bo jak mam okazję to korzystam:-).Ja też jestem cały czas na chodzie chociaż jest mi już naprawdę ciężko plecy strasznie mnie bolą i też mam ucisk na lewe żebra ale co zrobić chatę też trzeba jakoś ogarnąć i coś ugotowac a siedziec też za długo nie mogę bo znowu bolą mnie stawy w biodrach i nie mogę wstać,muszę się ruszać a po drugie jak ma być dobrze to będzie.
Katka ja też mam wielki brzuchol i już staram się mało wychodzić bo wszyscy się na mnie gapią jak na jakiegoś stwora a ja z tych niskich i drobnych jestem to domyślasz się jak to może wyglądać.
 
Malena - no powiem ci ze roznica w brzusiu w przeciagu dwoch tygodni jest. Ale brzusio super. Powiem szczerze ze ja sie troche doczekac nie moge jak juz bede miala taki brzusio. Poki co wygladam na ociezala a nie ciezarna.
Aga - pewnie ze jak masz mozliwosc to korzystaj. Ja jeszcze 3 tygodnie. Dzisiaj sobie wolne zrobilam bo sie zle czuje a ogolnie nie jest zle.
Silvii - super sie trzymasz. No to jeszcze 3 tygodnie i coreczka bedzie miala siostrzyczii. Pewnie sie doczekac nie moze.
Co do porodow to ja chyba wolalabym cc na znieczuleniu zewnatrzoponowym wolalabym byc swiadoma. Moja siostra miala cc i jak ja budzili po to jej mowia ze ma corke a ona do nich jaka corke ja nie mam dzieci.
 
Toli- dzięki za propozycję, myślę,że na pewno się zgłoszę:tak: a ty zadowolona jesteś z tego wózeczka?Zauważasz jakieś minusy?
Lola- ten ABC Design nowy kosztuje 5500 zł ze wszystkim a Baby Jogger jest tańszy rzeczywiście i polecają go kobitki, które napisały książkę o bliźniakach:-) Pytałaś o imię dla córeczki to zdecydowaliśmy się na Laura, do chłopca na razie mówię Antoś,bo nic innego nie możemy wymyślić;-)
Malena- Gratulację wyglądasz super, nogi jak patyczki tylko brzuszek pokaźny i tak jest super:tak: Na twój wózeczek też się przyczajałam,ale jednak zdecydowałam,że chcę bardziej długi niż szeroki.

Jeśli chodzi o wersję głęboko-spacerową, to jedynym minusem są dość krótkie gondolki - teraz jest na styk, za miesiąc może być już ciasno, a planuję jeszcze 2 miechy jeździć na płasko.
Nie wiem jakie są minusy spacerówek - myślę że na pewno ciężar, bo rozkłada się wzdłuż i może być ciężko dźwignąć wózek pod krawężnik.
Ogromnym plusem jest to że mieszczę się w każde drzwi w sklepie, domu etc.
 
Lola - ja też tylko cesarka i z.zewnątrz-oponowe by być świadomą .
Katka - trzymam kciuki za pomyślną wizytę:tak:

Silvii28 - to pięknie kochana dotrwałaś i to bez wspomagaczy ale laleczki sa właśnie fajnej wagi, koleżanka której wody odeszły (notabene w centrum handlowym) i urodziła miesiąc temu w 34 tc to jej małe ważyły 2100g i 2300g więc w tym tkwi sukces donoszenia ale ja się tu rozpisuję a pierożki dzisiaj ruskie + ze śliwkami pochłonęłam....szkoda gadać-:)zawstydzona/y:

Aga - ja Cię doskonale rozumiem bo na mnie też się gapią mam tylko 10 cm mniej od Ciebie i też drobna i niska jestem (choć może na tym zdjęciu tego nie widać-) bo tam już mam brzuch słonicy!:-D Smaruję się ostro i liczę, na cud że rozstępy mnie ominą. Teoretycznie jeszcze miesiąc i możesz rodzić:tak: Ja też się nastawiałam i każdy mówił że będzie dwóch facetów a tu masz - księżniczka się jedna trafiła i facecik:-)

Marcikuk - Ciebie aż tak nie wywali bo wyższa jesteś i inaczej się to rozlokuje, więc spokojnie ale ja też pamiętam czekałam, żeby się brzuch pokazał a teraz każde wyjście to się mnie pytają kiedy rodzę :-D Dziewczyno odpuść już tę pracę - poleżysz sobie, zrelaksujesz się i tych zastojów mieć nie będziesz w nogach, poważnie zdrowie Twoje i maluszków najważniejsze!

 
Malena - gdybym tylko mogla to juz bym na wolnym siedziala. W UK macierzynski najwczesniej od 29 tyg mozna. Ja mam jeszcze urlop to odejde dwa tyg wczesniej. Niby moge isc na chorobowe ale mnie na nie nie stac. Za 60 £ tyg ciezko wyzyc. Zobaczymy jak nie dam rady to pojde chorowac ale te trzy tyg bym jeszcze chciala dociagnac
 
reklama
Hej dziewczyny i sorki ze sie wtrace

Na początku gratulacje pięknych brzusiow :)

Powiem wam ze jesli chodzi o możliwość odwrócenia sie to wszystko jest możliwe. Moje bajgle juz 2 mc przed były glowkowo i co... Godzine przed porodem drugi skubamiec pokazał gdzie nas ma i buch posladkowo. Naszczescie sn i tak sie udało :)

Co do wózków to jesli macie możliwość sprawdzenia danego wózka z " obciążeniem" to wam to duzo ułatwi sprawę. Ja mam jeden obok drugiego na dużych kołach i jest rewelacja. Fakt ze nie każdy sklepnie przyjmie z otwartymi drzwiami No ale cos za cos. Większość gdzie chodzę to parki więc wole zeby sie łatwo prowadził i tak wlasnie jest.

Życzę wam łatwych porodow i przede wszystkim bezproblemowych i zdrowiutkich dzieciaków :)
 
Do góry