reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Malena co do rozstępów,to życze ci żeby ci skóra wytrzymała do końca bez nich bo ja jeszcze dwa tygodnie temu nie miałam ale w poprzednim to normalnie masakra z dnia na dzień tak ich przybywało że masakra a smarowałam sie i specjalnym kremem i oliwką i nic to nie dało po prostu skóra przy dwójce nie dała rady wytrzymać takiego napięcia.
 
reklama
aga - zdaję sobie sprawę, że to byłby cud gdyby mnie rozstępy omineły póki co marzę o tym a zobaczymy jak to będzie finalnie. Jak będą to będą to się potem zastanawiać będę co z tym zrobić. W końcu są różne lasery itp sprawy które to troszkę mogą zawsze rozjasnić bo w ogole zniwelować to już nie wierze-)
Palu_ - ładnie ładnie się trzymasz kochana:-) I oby tak dalej, no 108 cm to też nie wiele jak ja jużmam stówkę a miesiąc po Tobie jestem terminowo.

Dziewczyny a polecacie szczegolnie jakieś pasy poporodowe? Wiem, że w naszym przypadku to konieczność.
AA i czy któraś słyszała coś pozytywnego o tych materacykach firmy Traumeland (niemieckiej która od 45 lat zajmuje się produkcją materacy dla niemowlat).

 
Malena - ja myslę, ze z tymi rozstępami to tez trochę kwestia genetyki. Jeden ma więcej kolagenu, drugi mniej:) Zapytaj mamę czy miała rozstępy:) Ale przy ciążach mnogich rzeczywiście cięzko jest tego uniknąć:(
Dziewczynki, powiedzcie mi proszę kiedy zazęlyscie przybierac na wadze? Ja trzymałam się do 13 tc z wagą sprzed ciazy az tu nagle w 3 tygodnie przybylo mi 2,5 kg:( a nie rzucam się jakoś specjalnie na jedzenie - może tylko mało ruchu mam, bo siedzę w domu:(
Wczoraj byłam na wizycie i znów nic nie wiem. Tak są ułożone, że lekarz nie jest pewien czy są 3kosmowkowe, 3 owodniowe czy 2 kosmowkowe 3 owodniowe.:( Ale niestety raczej się skłania w stronę opcji nr 2. Proszę o pomoc dziewczyny, które mają dziciaczki z jednego jaja - we wczesnym etapie ciazy był 1 czy 2 pec herzyki zoltkowe u Was?
Martwię się trochę o to..
Pozatym wszystko ok, mają po 9,5 cm, choc ciezko je zmierzyc, bo wierca sie jak szalone. Jedna ( ta z osobnego jaja) to dziewczynka, reszta raczej tez, ale to jest na 60 %, bo nie dało się podejrzec. Dostałam na tą moją marną hemoglobinę Tardyferon i mam zobaczyc za 2 tygodnie jakie będą wyniki. Mam nadzieję, że się poprawią.
To tyle o mnie życzę Wam udanego dnia!!!:)
 
katka - to gratuluje wizyty! :-) Jakie dzielne maluszki już tak ładnie urosły, dobrze, że się oszczędzasz i nie latasz dużo. Nic się nie martw, będzie dobrze. Zobacz jak Jaśmina długo dotrwała do 29 tc czy 30 tc i dopiero do szpitala poszła. Właśnie a masz jakieś info od niej? Pewnie już urodziła. Tardyferon i ja łykam ( b. dobrze się wchłania tylko pamiętaj 30 min przed posiłkiem) ja łykam 3 razy dziennie już i jestem w dolnej granicy czy nawet lekko pod nią ale anemii nie czuję no może trochę słabsza jestem.
Maluszki się ujawnia za 2 tygodnie u mnie tak było na usg genetycznym - zobaczysz:tak: Ja coś czuję u ciebie dwóch chłopców i dziewczynkę ale zobaczymy póki co intuicja mnie nie zawodziła:tak: Potem forumową wróżką będę jak się sprawdzi. A teraz relaks i w ogóle się nie przejmuj czy 3 owodniowe czy inaczej...poważnie.

 
Malena - dzięki z amiłe słowa. Masz rację nie wolno o tym rozmyślać.
Jasmina wczoraj miała się dobrze i nie zapowiadało się na poród, ale dziś już nie odpisuje na smsy, więc nie wiem... Mam nadzieję, że jeszcze wytrzyma z 2 tygodnie..We wtorek dostała sterydy, więc o tyle dobrze. Swoją drogą bardzo ładne imiona - szczególnie Kalina - myslelismy o tym:)
 
Tez mi się wydaje, ze rozstepy to raczej genetyka, a nie jakie kremy. Ja sobie robię do każdego balsamowania masaż rozciagajacy. Roluje, walkuje, podszczypuje skórę, żeby się rozciagala. Już prawie spakowalam obie torby. Dla mnie i dla bobaskow. Jutro dokoncze i niech czekają :)
 
Katka ja to od samego początku coś tam przybierałam na wadze ale to było różnie raz kg na 2tygodnie (bo do 27 tc chodziłam co 2tygodnie a teraz już co tydzień) ale i 2kg na 2t też się zdarzały a czasem było tak że nic nie przybrałam. Najważniejsze żeby były zdrowe u mnie bliźniaki miały być wszystko jedno owodniowe,kosmówkowe a okazało się że jednak nie są i licze na to że będzie parka.
 
Hej dziewczyny,
dostalam krótkie info od Jasminy - urodziła dzis. Nagle, bo zaczely jej sie skurcze. Powiedziała tylko, że dzieciaczki zdrowe, ale ona się zle czuje. Ale na pewno będzie dobrze! Jak będę coś wiecej wiedzieć to dam znać.
Aga - dzięki za wsparcie - może u nas też tak będzie. Oby, Oby:):) i Życzę o czywiście pięknej, zdrowej parki.
 
reklama
Katka- o Boże co za wiadomości . Najważniejsze , ze dzieciaczki zdrowe. Pogratuluj jej od nas. Czekamy na dalsze wiesci .
No to sie zaczęło ...
 
Do góry