reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej:)
Bardzo Wam dziękuję za rady - zrobię jak mówicie:) Ja dziś jadę na kolejne badania morfologia itd..
Gienek - a czy coś zapowiadało lecącą siarę? I powiedz jak u Ciebie z płcią, bo pewnie gdzieś pisałaś, ale nie pamiętam:)
 
reklama
Lola- cześć:) w takim razie jutro masz intensywną środę, mam nadzieję,że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Ja mam badanie połówkowe 29 sierpnia,ale wcześniej 25 sierpnia mam badanie echo serca maluchów-domyślasz się,że też już się stresuje. Dostałam skierowanie ze względu na to nieszczęsne NT, które było wysokie u jednego z maluszków w okolicach 14 t.c. Po połówkowym też zacznę rozglądać się za różnymi rzeczami,bo macie rację czas szybko leci a za jakiś czas mogę czuć się tak fatalnie,że nie będę w stanie wyjść z domu.
tolieveistodie- cześć, super ,że napisałaś! Jak sobie radzisz z bliźniaczkami?W którym tygodniu się urodziły i jak mają na imię? Ja jestem z Warszawy, mieszkam na Mokotowie,więc jest duża szansa,że się do Ciebie zgłoszę:tak:
katka2012- u mnie jak na razie jest parka, cieszę się,że jest jedna cipcia i byłabym rozczarowana,gdyby za jakiś czas pojawił się u niej siusiak;-) A z siarą,to byłam bardzo zaskoczona,bo nic tego nie zapowiadało,zupełnie nic!!Piersi mam niewielkie, choć liczyłam,że mi ładnie urosną w ciąży, skoczyły zaledwie o rozmiar. Jak przyciśniesz sutek to powinno coś chyba polecieć-taki przezroczysto żółtawy płyn..
 
Witajcie dziewczyny,

na tydzień wyjechałam i korzystam z ostatnich dni ze słońcem. Dzisiaj zajrzałam na chwilę i widzę, że sporo dziewczyn:-)
toliveistodie - w 4 miesiące Twoje maluszki wyrosły z rozmiaru 62? Napisz mi proszę w którym szpitalu rodziłaś? Z jaką wagą i w którym tygodniu maluszki przyszły na świat?
Lola - ja mam badanie 27ego, trzymam kciuki za Twoje usg.

Gieniek - też jestem z Wawy, gdzie planujesz rodzić?:tak:

 
Gienek - ja mam dziś USG a dokładnie zaraz i dziś ten intensysny dzień :-) pisałam tamto w nocy i to już bym chyba wtorek wiec wyszło , ze w środę to wszystko mnie czeka :-) dam znać ... Jestem ciekawa jak wielka dziś będzie różnica miedzy dziećmi ? Mi już 4 razy potwierdzili , ze parka ale za każdym razem sie pytam i sie stresuje ze coś sie zmieniło :-) a już nie moze bo mam wszystko albo dziewczece albo chlopiece a nic uniwersalnego nie mam .
 
Lola216- w takim razie mocno zaciśnięte kciuki dzisiaj!!!! Czekam z niecierpliwością na relacje:tak: Ja też mam stresik, żeby nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o płeć..u mnie 2 lekarzy potwierdziło parkę.
Malena- Planuję rodzić w szpitalu im. Orłowskiego w pon. mam pierwsza wizytą z Panią dr, która jest tam ginekologiem położnikiem,więc wypytam o wszystko. Mam rekomendacje od koleżanek,że to bardzo dobry szpital, no i mają ten oddział dla ratowania maluchów. A ty gdzie chcesz rodzić?
 
Cześć dziewczyny
ja mam dziś wizyte ale teraz już każe mi przychodzić co tydzien a jest tak gorąco a ja zawsze mam wizyte o 15 nie wiem jak dam rade bo mi już coraz gorzej jest się ruszac i sama musze jechać a nogi tak mi puchną przy tych upałach a jak wy się czujecie.
Ja też już mam większośc ciszków popranych i poprasowanych chociaż prasować to muszę na siedząco bo długo nie mogę stać w miejscu bo bardzo boli mnie w bokach i pieką stopy.Zostało mi jedynie spakować torbę swoją i maluszków do szpitala.
 
Po wizycie wszystko ok. Różnica jest już polowe bo jemu już idzie w tkankę tluszczowa a ona jeszcze malutka wiec wolniej przybiera na tym etapie. Tak wiec tylko nie padnijcie - Lena 664g a Mati 1331g!! Mała jednak idzie wg wykresy cały czas prawidłowo . Dzieciaczki podczas USG bardzo sie wiercily a ja jednak ich aż tak nie czuje. Oczywiście cieszę sie, ze wszystko u nich ok a Jednak jestem przerażona bo jej rozmiar wskazuje na to , ze moze przy porodzie ważyć max 1,5 kg w najlepszym przypadku. Co oznacza , ze spędzi bardzo długi czas w szpitalu w inkubatorze a ja z matim wyjdę szybciej . Nikt do mnie na pare mies nie przyjedzie wiec będę musiała ja odwiedzać w szpitalu sama z małym i nie wiem jak to będzie . Na razie muszę sie cieszyć , ze oboje rosną i są zdrowe. Kolejne USG za
2 tyg i po każdym USG oni decydują kiedy będzie rozwiazanie bo moze być nawet szybciej niż w 37.
 
Witajcie dziewczyny,

na tydzień wyjechałam i korzystam z ostatnich dni ze słońcem. Dzisiaj zajrzałam na chwilę i widzę, że sporo dziewczyn:-)
toliveistodie - w 4 miesiące Twoje maluszki wyrosły z rozmiaru 62? Napisz mi proszę w którym szpitalu rodziłaś? Z jaką wagą i w którym tygodniu maluszki przyszły na świat?


Hej, jeszcze w niektóre 62 wchodzą, ale raczej na styk - dziewczyny są dość długie, wygodniej im w 68.
Rodziłam w Instytucie Matki i Dziecka, w każdej sali były bliźnięta, i na patologii na dole i na położnictwie na górze :) Dziewczyny zostały mi wyjęte z brzucha w 37 tygodniu ważyły 2350 i 2400. Obie 10 pkt :) Teraz to ponad 6-kilogramowe potwory :) O, proszę jaka rożnica :) DSCN2135.jpgDSCN1527-1.jpg
 
Hej mamuśki :) dawno się nie odzywałam, ale jakoś nie mialam mocy pisać, chociaż czytalam Wasze wypowiedzi. Witam też nowe osoby na forum :)
Ja dziś wróciłam od lekarza z Warszawy no i juz wiem, ze od poniedziałku idę do szpitala :( Więc troszkę czasu pewnie tam spędzę. Ale skoro lekarz mi kazał to co ja mogę dyskutować w koncu to dla dobra dzieci i mojego.Moje małe średnio mają po ok 1,5 kg. Dało się zrobić dokłądny pomiar jednemu chłopaczkowi to ma 1600deko a pozostała dwójka wypięła się do lekarza pupą :) Co do siary to u mnie też nic się nie pojawiło, ale podobno trzeba wierzyc ze ona się pojawi i tak będzie, zatem nie ma co się martwić, że nie bedzie dane nam karmić piersią.
LOLA zobaczysz jak niedługo szybko zacznie CI brzuszek rosnąć, więc mała też będzie przybierać na wadze, kto wie, może Cie zaskoczy i dociągnie do ponad 2kg. Tego Ci oczywiscie życzę :)
Gieniek, może w poniedziałek miniemy się gdzies na korytarzu :) A szpital dużo osób chwaliło.
 
reklama
Witam,

Toli- słodkie te Twoje księżniczki!!!!!!!!

Ja dzisiaj tak jak LOLA też miałam wizytę i wszystko OK, dzieci 1317gram i 1393gram, wszystko OK.

Przedemną wchodziła dziewczyna z baaaardzo wielkim brzuchem- też bliźniaki:-), gin powiedział,że to 35 tc i ma szanse donosić do 40tygodnia:szok: szacun za noszenie tego ciężaru i podziw,że jest na chodzie i wszystko OK- każdej z nas to życzę!!!!!!
U mnie na 90% cesarka, bo mała leży na dole miednicowo i raczej małe szanse na to by się obróciła, ale kto wie...
 
Do góry