reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

marcikuk - ja dopiero sam począteczek. wczoraj byłam na pierwszym USG. Już było widać bijące serducho większej fasolki. Druga była za mała, ale zdecydowanie była. Za 3 tygodnie dowiem się czy się rozwinie, czy wchłonie. Bardzo mi zależy na tej dwójce, bo już najmłodsza nie jestem, poza tym udalo nam się zajść tylko ze wspomaganiem.
Znalazłam w necie dr Pawła Piekarskiego, ale nie wiem czy to faktycznie taki spec, czy ma tylko dobry PR, bo zauważyłam, że na różnych stronach są powstawiane te same opinie kobiet i zastanawiam się czy to może być prawdziwe. Jakby któraś z Was miała wiedzę co do tego Pana, proszę podzielcie się.
 
reklama
pscolka - przy wczesniej ciazy i usg przez brzusio nie zawsze wszystko widac. Mnie w 5 tyg nie pokazalo nic (zaczelam krwawic wiec poszlam prywatnie) tydzien pozniej sytuacja sie powtorzyla i poszlam juz do szpitala. Tam zrobiono mi najpierw usg przez brzuch i bylo widac dwa pecherzyki ale nie bylo widac czy cos w nich jest, wiec zrobiono mi i dopochwowe i tam juz bylo widac dwa serducha chlopakow. Zycze powodzenia i nie stresuj sie. Nie mysl ze jedno sie wchlonie. Oba zostana i tyle :-)
 
Zgredzik 82 a nie duzo mam podwyzszone tylko tez bialko w moczu. Jutro bede miala wyniki wymazu, a w pt juz wyszlam do domu.
Tylko ten szpital tak mnie zestresowal, ze szok;] tyle lasek poronilo przez te pare dni 21-23 tc
od tego stresu to jakies skurcze juz mi sie zaczely, a wizyta dopiero za tydzien. moze uda mi sie jak najdluzej dotrzymac moje dzieciaczki.
skurcze mialam wczoraj i dzisiaj rano tak co 7min ale wzielam sobie nospe to mi przeszlo

tez mam baby joggera city select. wczoraj go zlozylismy i calkiem spoko sie go prowadzi:)
 
palu_nr1 wiem o czym mówisz. Kiedyś przed ciążą leżałam na ginekologii w szpitalu i przywieźli w nocy dziewczynę po poronieniu, ten obraz jej rozpaczy będę pamiętała do końca życia:-(. A jak twoje bobaski dużo już urosły?
Moje jakieś takie malutkie. Byłam na USG w piątek (tj w 30tc0d) i moje dziewczyny - jedna prawie 1300g, druga prawie 1400g. Ułożyły się obie główkami do dołu (w ciągu 2 tygodni obróciły się o 180 stopni). Tak więc lekarz mi powiedział, że jakby tak zostało to jest szansa na poród naturalny. W czwartek 23.08 mam III badanie genetyczne (prenatalne) u innego lekarza. Zobaczymy, może przy innym usg dziewczyny będą większe.
pscółka i spółka witamy! Nie martw się ja byłam na pierwszym usg było widac dwa pęcherzyki, ale jeden z nich był 1/3 wielkości drugiego i lekarz tez mówił żeby się nie nastawiac, bo może się wchłonąc. A później w tym mniejszym pęcherzyku było większy dzidziuś ;-)

Dziewczyny a co tu taka cisza. Chyba każda korzysta z ostatniego wakacyjnego słoneczka :-).
 
Dziewczyny jestem z powrotem! Wypoczęta i zadowolona,że choć na tydzień mogłam wyrwać się z miasta:)
Widzę,że tu u was już poważne temaciki, obkupione jesteście i wymieniacie się nazwami firm-mi to na razie niewiele mówi,ale zapewne za jakiś czas będę się cofać i odgrzebywać wasze opinie i wypowiedzi:tak:
Lola- powodzenia na kolejnym USG, z niecierpliwością czekam na relacje.
Marcikuk fajnie,że teściowie już pojechali i masz luzik, nie przybyłaś zbyt dużo na wadze-dobrze się trzymasz:-)
Pscolka i Spolka- ja jestem z Warszawy, nie znam lekarza dedykowanego szczególnie dla bliźniąt,ale z czystym sumieniem mogę polecić dr Krzysztofa Maja-pracuje na Inflanckiej lub dr Anetę Dudel pracuje w szpitalu Orłowskiego. A z jakiej dzielnicy jesteś? Gratuluję bliźniaków i trzymam mocno kciuki,żeby już na następnym USG biła serduszka u obu maluchów!
 
Hej dziewczyny:)
Gienek ma rację - same poważne tematy już:) a ja dopiero 15 tydzien zaczynam - czy już cos powinnam przygotowac?
Pscolka - witaj:) wktórym tygodniu jesteście?

Dziewczynki, czy Wam się pojawiała siara? A jeśli tak to kiedy? Ja nie mam, ale mam dziwne piersi - jakoś tak są "wysuszone" - schodzi mi troszkę skóra - nie wiem czy to normalne/?
 
katka - na siare to troche za wczesnie. A ze dziwne piersi - kochana rosna :) Smaruj sobie jakims balsamem mocno nawilzajacym to skora nie powinna byc sucha i brzusio tez sobie smaruj. U mnie siary brak ale strasznie wrażliwe sutki mam. Dzisiaj np na dworze ciepło a w sklepie jak weszłam na dział z lodówkami to od razu stanęły na baczność i zaczęły bolec. Śmiałam się do emka ze zaraz zacznę cieknąc :)
Co do przygotowywania rzeczy to jeszcze masz czas. Na twoim miejscu to tak po 20 tyg zacznij kompletować wyprawke a narazie sie rozgladaj. Nie czekaj do konca bo przy trojaczkach nie wiadomo do kiedy bedziesz na chodzie by wszystko poprac i poprasowac.
 
katka 2012- ja również się zastanawiam,czy już coś powinnam kupić i czuję się jakoś do tyłu,bo dziewczyny już obcykane w tematach a ja nic nie wiem;-) my niedługo też się wdrożymy!! Superaśnie,że już wiesz,że będą 2 dziewczynki, GRATULUJĘ to świetna wiadomość. Ja już mam siarę od 2 tygodni, czasami budzę się z plamami na koszulce-to chyba jak przycisnę niechcący piersi podczas snu lub pojawia się po seksie-słyszałam,że niektóre dziewczyny tak mają, że pomyślą tylko o sprawach intymnych i już z piersi wycieka;-)
 
Gienek- witaj po urlopie :-)
Ja zaczęłam kupować rzeczy dla dzieci jakoś po badaniu polowkowym jak byłam na urlopie w Polsce czyli ok 21-22 tc. I do tej pory codziennie coś szukam bądź kupuje i szczerze już mam dość bo końca nie widać. Niedługo zaczyna sie 30tc i chciałabym trochę przystopowac a jeszcze tyle rzeczy do zrobienia szczególnie pokój dziecięcy bo na razie tam jest graciarnia.
Jutro ktoś ma przyjść kupić nasze skórzane sofy wiec oby sie udało bo dopóki sie ich nie pozbede to nic nie mogę robić . Jutro tez mam gości a rano USG . Ciężki dzień mnie czeka.
A brzuch znowu zaczął mi twardniec i to dość mocno. Ale tu oczywiście pewnie powiedzą , ze wszystko jest ok a nawet nie zbadaja. I co z tego , ze USG co 2 tyg skoro nie wiem czy nic mi sie nie skraca :angry:
A Wy kiedy macie kolejne wizyty?

Jasmina i pozostałe dziewczyny a co tam u Was? Wszystko dobrze?
 
reklama
Cześć dziewczyny, gratuluję wam wszystkim podwójnego szczęścia.
Udzielałam się na tym forum do 5 miesięcy temu, a 4 miesiące temu urodziły się moje córki.
W tym momencie mam do sprzedania ciuszki w rozmiarach od 50 do 62 (dla dziewczynek i chłopców, sporo unisexów). Może jest tu jakaś mama bliźniacza z Warszawy, która ma ochotę przyjść i wybrać sobie wyprawkę? Mieszkam na Kabatach, można do mnie przyjść z koleżanką ,mężem, mamą zobaczyć jak mamy urządzony pokój bliźniaczek, porozmawiać - może będę mogła coś doradzić :)
Ja w ten sposób kupiłam swoją wyprawkę i mama już teraz rocznych bliźniąt jest dla mnie dużą pomocą :)
Zapewniam sporo gratisów, kawkę i ciasto :D
 
Do góry