reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczyny
Malena- nie wiem ile ważą moje szkraby, za dwa tygodnie mam mieć robione usg na którym będą mierzone i ważone
po wtorkowej wizycie okazalo się że wszystko jest w porządku i nic się nie skraca i nie otwiera bardzo mi ulżyło
Marcikuk- nie chce się wymądrzać ale popieram Pikkę bo pokarm to też jest indywidualna sprawa ja przy pierwszej ciąży cały czas miałam dosłownie szare mleko ale karmiłam tylko piersią a karmiłam do półtora roku
 
reklama
to prawda ze te najmniejsze pampersy nie jest łatwo dostać, ja się trochę nachodziłam zanim znalazłam te "1". i ja mam te zielone new baby ale są jeszcze w takim jasnym opakowaniu chyba premium care.
a co do karmienia to powiem Wam taka ciekawostkę ze moja mama karmiła siostrę do 5 roku życia, wiem niedowiary:no: ale cóż tak ja przyzwyczaiła i ciężko było ja odstawić.
a kiedy pojawiła sie Wam tzw "siara"?? ja chyba jakoś w 4 msc chodziłam w mokrych koszulkach, a najgorzej było jak byłam chora w Wielkanoc to wtedy nie dało sie tego powstrzymać, nie wiem czy to przez wysoka temperaturę czy co, ale póki co mam spokój, czasem coś pocieknie jak przycisnę cyca w nocy ręką
 
Ostatnia edycja:
ja nadal w szpitalu. jutro niby wychodze tylko, z dzis z krwi wyszla mi leukocytoza i delikatnie podwyzszone crp i jutro mam miec jeszcze posiew z szyjki. mialyscie cos takiego?
 
No to dobrze jak nie ma czegos takiego jak zly pokarm. Ja wam wierze bo wy mamy mojej generacji jestescie a ostatnio jak sie nasluchalam tesciowej za ucghem i mojej mamy na skypie to mi sie plakac chcialo bo zgluplam totalnie. Jedna madrzejsza od drugiej. A w UK jeszcze inaczej mowia. Wiecie jakie tu podejscie maja. Doslzismy do wniosku z emkiem ze bedziemy sie sluchac poloznej naszej tutejszej a nie mamusiek, ktore mialy nieowlaki 30 lat temu i zadna dwoch naraz nie miala.
 
palu_nr1 a dużo masz podniesione to CRP? Bo przy normach powinno byc do 5, ale w ciąży dopuszczalne jest do 10. Ja robię to badanie od początku ciąży i moje CRP utrzymuje się zawsze między 6,5-7,6. Natomiast jak miałam bakterię na szyjce (stwierdzoną właśnie po pobraniu wymazu) to CRP skoczyło powyżej 10. Po antybiotyku spadło do 7,6. A co do leukocytozy to możliwe, że złapałaś jakąś infekcję lub bakterię, stąd też podwyższone CRP. Ale jesteś w szpitalu w dobrych rękach więc porządnie Cię przebadają.
Witam nowe mamuśki!
Dzisiaj kończę 30tc, jeszcze ok. 7 tygodni, rzeczywiście zleciało to nie wiem kiedy.
Nadal nie zdecydowałam się na żaden wózek. Mam z tym spory problem. Może mi coś doradzicie?
 
A ja tu nie mam wogole takich badań robionych...
Zgredzik - wózek to był Moj 1 zakup już dawno temu . Nie mogłam spać po nocach wyobrazajac sobie mnie z wielkim wózkiem . W końcu poczytalam wiele opini itd i wyszło z tego ze nie ma idealnego wózka blizniaczego bo każdy ma jakieś plusy bądź minusy.
Ja patrząc na moje upodobania czyli chciałam móc wejść z wózkiem do mieszkania oraz bez problemu korzystać z metra itd wybrałam jeden za drugim ale na pojedynczej ramie czyli mały. Ja mam I candy PEACH którego w Polsce nie ma ale jest jeszcze coś w tym stylu Baby Jogger city select.
Natomiast z wózków na szerokość mi sie bardzo ale to bardzo podobał i ma super opinie Baby Jogger City Mini (GT). Jest bardzo wąski ok 78cm szerokości , bardzo lekki ok 12 kg i bardzo łatwo sie go składa . Ja na pewno go kupię po roku jako drugi wózek albo nawet i szybciej. Naprawdę super sie go prowadzi jedna ręka .
Moze dziewczyny poleca Ci jakiś inny ...
 
babcie to bardzo dobry wynalazek ale nie zawsze trzeba słuchać ich rad ;-) dzieci swoje miały kilkdziesiąt lat temu i koniecznie chcą pomóc ;-) i później takie bzdury opowiadają i stresują niepotrzebnie. Moja mama z lepszych teori to uważa że jak dziecko zrobiło kupkę to głodne jest razu i każe mi cyca wystawiać :biggrin2: bo przecież brzuszek zrobił się pusty:-D:-D i tłumaczę jej że nie robi się kupki z żołądka ale nie dociera :cool: i w ogóle cały czas twierdzi ze jak dziecko płacze to głodne mimo że jadło np 30 minut temu;-)
 
Zgredzik a co to jest to CRP ? Rozumiem, że podwyższone wówczas gdy mamy jakąś bakterię?

Co do wózka bo pytałaś, a ja już daaawno temu zrobiłam przegląd z mężem i wypowiadałam się już na ten temat na forum. Taj jak Lola wspomniała idealnego nie ma, ale jest kilka modeli na które warto zwrócić uwagę. Na pewno City Select Duo do nich należy - łatwo się prowadzi, po złożeniu wchodzi nawet do mniejszego autka, minus gondole lekko na siebie nachodzą. Dla mnie porażką są te wózki jeden za drugim np. firmy peg perego nie ma szans na podbicie tego pod krawężnik nawet bez dzieci - sprawdzi się jedynie jak ktoś spaceruje po płycie lotniska,dużej i szerokiej - jak dla mnie totalny niewypał a rzekoma sportowa kierownica (kawal plastiku) zamontowany przy rączce do prowadzenia nieźle przeszkadza bo przy podbijaniu można to po prostu urwać jak się szybko złapie. Wózki z gondolo-fotelikami - kolejny niewypał ( firma Jane) ładne, efektowne i co z tego jak jedna gondola wazy tyle że ja jej sama nie jestem w stanie bez dziecka wypiąć a co dopiero z dzieckiem ale jak to często bywa z produktami 2w1 jak coś ma 100 zastosowań to najczęściej jest do du.... :tak: Jedyny dla mnie sensowny wózek pod każdym względem to holenderski easywalker - jest droższy od CitySelect ale mam wózek na 3 lata (od razu spacerowy) wszędzie tym wjadę, dzieci siedzą obok siebie, materiał z którego jest wykonany jest świetnej jakości, ma terenowe koła - pojedziesz nim po lesie i po plaży, rewelacja. Oczywiście cena może trochę odstraszać bo z adapterami do fotelików i moskitierą kosztuje ok PLN 5 tyś ale masz wózek na 3 lata z głowy, gondole pięknie się sprzedadzą na allegro po 9 miesiącach, mają b.dobrej jakości materacyki w środku, naprawdę ja osobiście niczego lepszego nie widziałam. No może bugaboo ale to już są kosmiczne koszty ok 6 - 7 tys.
Oczywiście to jest moja opinia, każdy może mieć inną ale w końcu o to chodzi żeby wybrać taki jaki danej mamie pasuje. Gdybym miała domek z ogródkiem i nie musiała się przemieszczać pewnie kupiłabym jakiś tańszy, szerszy byle miał koła terenowe, a tak to już decyzja zapadła.


 
reklama
Malena - dokładnie tez czytałam i słyszałam , ze jeden za drugim strasznie niewygodne szczególnie po pól roku jak już dzieci wiecej ważą . Ja mam niby jeden za drugim ale na pojedynczej ramie i wyglada jak pojedynczy i prowadzi sie jedna ręka . Jak będę chciała to wypinam siedzonko i idę z jednym dzieckiem na spacer. minus taki , ze gondole nachodza na siebie a w soacerowkach jedno jest pod drugim ale mam zamiar po roku go wymienić na szeroki. Na razie kierowałam sie moja wygoda:-)
Tez myślałam nad easywalker ale potem znalazłam baby jogger city mini gt, który jest tez na szerokość i o polowe tańszy i tez rewelacja . Moj tez był w cenie 6tys zł ale kupiłam
używany za 3,5 tys a te baby jogger kosztują ok 2,5-3 tys ze
wszystkim a same spacerowki chyba 1500zl.
Ogólnie ja jestem zakochana w wózkach bugaboo i tu w Uk jest pełno używanych za pól ceny. Niestety podwójne już na mnie nie robią takiego wrażenia i akurat mogłam po sklepie po jeździć bugaboo podwójnym i baby jogger na szerokość i powiem szczerze , ze łatwiej prowadziło mi sie BJ:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry