reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam wszystkie brzuszki podwójne:-), jak mi sie tęskni za tym stanem, a pomysleć, że jeszcze niedawno tak było mi cięzko hihi. Tak się wtrącę co do pieluch, ja kupiłam 20szt tetry, 10 szt flaneli. Kilka tetrowych pociełam na 4 części i popodszywałam, przydaja sie takie male tetry do wytarcia buziaka, podłożenia pod buźke w wózku, w foteliku, przy karmieniu itd. A flanelki też sie przydają, jak były te upały to moje bąble spały pod flanelkami, w nosidłach (gondolach) mam na dnie, kładę też je na łóżko i dopiero na to dzidziola, żeby nie uslinił narzuty. Nie lubie prac codziennie więc wolę wiedzieć, że mam jakiś zapas, a to prędzej czy później sie przyda.

Jesli chodzi o obcinanie pazurków to dopiero po skońcoznym miesiącu, wcześniej pazurki sa jak papier i łamia się, nie ma potzreby obcinania. Mi lepiej obcina sie nożyczkami z zaokrąglonymi końcami ale musza być takie cieniutkie bo mam tez grube i to jest niewypał. Cążkami jakos mi trudniej ale moja kumpela tylko cążkami ciacha więc wyjdzie w praniu czym będzie Wam wygodniej.

Głaski dla brzuszków - tęsknię za swoim bardzo:-), mimo, że nie raz narzekałam na moich lokatorów, że dawali w kość. Trzymajcie się dzielnie!!!
 
reklama
niuleczka - tak patrze na twoj suwak i oczom nie wierze ze to juz dwa miesiace po porodzie jestes??? Nie pomylilas sie ;-) ? Chyba gdzies mi umknelo kilka tygodni.
Pieluchy zakupione sztuk 20. rozki sa - sliczniutkie, a procz tego mase spiochow, czapeczek itp. Ja nie musze nic kupowac bo we wszytsko mnie rodzinka zaopatrza. Siostra juz dziarga na drutach sweterki. Paczka zostanie wyslana w listopadzie.
Jutro wracam do pracy :wściekła/y: a tak mi sie nie chce. Po dwoch tygodniach przerwy odkrylam ze nie mieszcze sie w moj kubraczek z pracy. Dobrze ze juz mam wieksze w szafce. Pstatnio w nich wygladalam jeszcze jak batman forever jutro juz bedzie pewnie ok. Zobaczymy.
I ja z kolejnym pytankiem do was. Czy kupowalyscie "dojarke" znaczy sciagacz do mleka??? Zastanawiam sie czy mam kupowac przed czy po porodzie. Bo ja nie wiem czy:
a) bede miala pokarm
b) pokarm bedzie dobrej jakosci
c) jak bedzie to jak dwojka sie dossa to nie wiem czy cos zostanie do sciagniecia
d) czy przy dwojce dzieic bede miala czas na ściąganie???
Ostatnio mam tysiac mysli na minute. Bylam spokojna bo mam moja miala na dwa miesiace przyleciec dostala zgode na urlop zakupila bilety a teraz jej powiedziano ze jak chce leciec to ma sie zwolnic. No i w koncu przyleci ale na 3 tygodnie tylko :szok: pozniej zostane sama i to w okresie świątecznym bo emek wtedy tez urlopu nie odstanie. Jestem zla :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Marcikuk- ja jestem w podobnej sytuacji bo rodzinka przyleci na 3-4 tyg i potem całymi dniami będę sama bo mąż do 17 w pracy .
Powiem Ci , ze mnie już panika ogarnęła i strasznie wszystko przeżywam a szczególnie to , ze sie nie wyrobie ze wszystkim. Zastanawiam sie czy mogę już prac ciuszki , pieluchy , rozki itd czy to za szybko ??? Co myślicie ?
Marcikuk ja już sobie zakupilam na ebay laktator Medela Swing - ma bardzo dobre opinie . Malena z tego co pamietam kupiła już tez medele mini electric plus . Ja kupiłam za 60L niby nowa ale z otwartym kartonem i dlatego za pól ceny bo normalnie 120 L. Moja koleżanka kupiła ta mini ale używana na ebay i przez rok ściągala pokarm. Ja z góry sie nastawiam na karmienie pól na pól bo nie mam zamiaru siedzieć i karmić cały dzień i krepowac sie wyjść do znajomych czy na spacer. Oczywiście zobaczymy czy będę miec pokarm.
Ja tez mam 10kg na plusie . Na razie rozstepow nowych brak ... Oby tak dalej :-)
 
Dziewczyny,ale idziecie.Tylko chwile tu nie zagladałam,a tu już tyle postów i kilka nowym Mamusiek:-) W wolnej chwili postaram sie nadrobić Wasze posty,ale znaleźć dłuższą wolną chwilę nie jest łatwo:tak:Powiem Wam,że brakuje mi czasem mojego brzuszka,chociaż ciąża była trudna.Dziewczyny które akurat tu ze mną grasowały wiedzą.
Życzę Wam,żebyście jak najdłużej nosiły swoje brzuszki.Ja sie cieszę,że chociaż do tego
35 dociągnełam,chociaż lekarze nie dawali mi raczej złudzeń.Teraz mam tylko nadzieję,że moje maluszki będą zdrowo się rozwijały.
Dbajcie o siebie :-):tak:
 
Ostatnia edycja:
Ja do pazurków kupiłam taki mały zestawik który zawiera nożyczki zaokrąglone, cążki i pilniczek ale pilniczek to od razu sobie wzięłam :-D a na opakowaniu jest napisane żeby obcinać dziecku paznokcie jak śpi żeby się nie ruszyło. a co do pieluszek to póki co kupiłam 15 tetrowym, jak braknie to mam sklep pod nosem to wyślę mojego żeby dokupił ;-) a dziewczyny jakich pampersów pierwszych ozywałyście? bo kupiłam jedno opakowanie jedynek pampersa i jedno dwójek i się zastanawiam czy te jedynki wogole mi będą potrzebne
 
marcikuk nie ma czegoś takiego jak pokarm złej jakości!!!! zawsze jest dobry, to bujda na resorach. Nie martw się na zapas, będzie pokarm i będzie ok:tak: powiem Ci że więcej czasu stracisz na ściąganie niż na nakarmienie ich piersią. Więc jak już chcesz karmić swoim pokarmem to wbrew pozorom łatwiej normalnie;-) przynajmniej dla mnie. A laktator sie przyda, bo przecież wyjsc tez trzeba;-) najlepsza medela, ja mam mini electric i jestem bardzo zadowolona.

lola prać, prać...najwyższy czas:tak: jeszcze uprasować trzeba wiec trochę Ci zejdzie;-)
 
Krakuska- ja kupiłam Pampersa 1 pieluchy ale te new born czyli do 2,5 kg -2 paczki. Zależy kiedy urodzisz i z jaka waga. Moja koleżanka co urodziła w 34tc to dzieci miały po 2 kg to nawet w tych new born plywaly. Huggisy wiele osób odradza.

Pikka- ok to w weekend biorę sie za pranie i prasowanie . Teraz komoda sie Wietrzy bo dopiero złożona :-) mnie zastanawia jeszcze to czy jak bym karmiła piersią w domu ale tez bym chciała na wyjsciach butelka czy jak gdzieś wyjedziemy to czy nie będzie problemu ze dziecko nie będzie chciało potem piersi bo wybierze butelkę ? Ja na razie kupiłam butelki medeli bo one właśnie niby do tego nie doprowadzają bo są jak pierś i tak samo dziecko musi je ssac ale one są drogie . Zastanawiam sie czy któraś dokarmiala butelka np dr brown i mimo to karmiła piersią ?

Lilly- a jak tam Twoje maluszki ? Ile już ważą ? Teraz ja ciebie zastępuje na forum z tym ze taka różnica wagowa u dzieci :-) tydzień temu już była 450 g różnicy .., Ale lekarze mówią ze wszystko jest jak najbardziej ok.
 
Ostatnia edycja:
Marcikuk - no leci ten czas szybciutko, ja tam nie narzekam niech Bąble rosna sobie, oby zdrowe były tylko.

Dziewczyny najlepszym laktatorem jest dziecko !!!!
Jesli zamierzacie tylko ściągać mleko to laktacja nie będzie trwac długo, trzeba dziecko przystawiac do piersi. Ja choć nie mam innych dzieci nie zdecydowałam się bo z cyca to nie wiadomo ile dziecko zjadło i za pół godz znów był ryk więc trzeba się nastawic na negliż cyckowy przez większą część dnia. Ściągałam pokarm na początku co 3 godz, także w nocy (jezu jak ja dałam radę:szok:) ale potem już nocki odpuszczałam no i pokarmu robiło sie coraz mniej, a dzieci chciały coraz więcej jeść...
Aaaaa i pamiętajcie, że laktacja głównie jest w głowie:tak:, ja sie podłamałam, że nei daje rady a to było jak kropka nad i i kurek z mleczkiem się zamknął:-(. Żałowałam trochę bo to naprawde fantastyczne uczucie....gdybym miała jednego bobasa na pewno karmiłabym cyckiem bo to takie szczególne chwile gdy można dziecko przytulić, nawiązać więź....no ale trudno przynajmniej próbowałam.

Moi chłopcy urodzili się całkiem duzi bo 2700 i 2780 i pampersów "1" new born używalismy dobre 3 tyg, może nawet dłużej i zeszło mi kilka ładnych paczek, nie pamiętam ile ale na pewno ponad 5. Moje maluchy tez na początku pływały w "1", a "2" używamy do dziś, choć panowie mają po ok. 6kg. Mam jeszcze jedną mega pake "2" i jak ja skończymy to juz na "3" się przerzucamy. Więc spokojnie kupujcie "1" na początek. W szpitalu byłam 4 dni, miałam jedna paczkę 43szt i pamiętam, że mąż mi musiał dowieźć new bornów bo się skończyły...
 
reklama
Niuleczka- dzięki za rady :-)
choć powiem Wam , ze moja koleżanka od początku tylko ściągala mleko , wogole nie karmiła cycem i tez nie dawała mm. I tak cały rok udawało jej sie ściągać ... To chyba tez zależy indywidualnie, niektóre wogole nie maja pokarmu a inne nadmiar :-)
Teraz patrzę , ze ja tez kupiłam pampers 1 ale są tez jeszcze mniejsze te jedynki - micro new baby do 2,5 kg. Wzięłam 2 małe paczki bo u mnie dziewczynka na pewno max 2 kg będzie miec i znajomi właśnie tez te używali jak ona urodziła w 34tc. A nie jest w cale tak łatwo je dostać ...
 
Ostatnia edycja:
Do góry