reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witaj krakuska!:-) Gratuluję parki i wzorowej ciąży. Maluszki ładnie rosną:tak: U mnie identyczne ułożenie chłopiec też :rofl2: (dżentelmen będzie torował drogę córeczce) :-) ale przypuszczalnie jeszcze się zmienią choć ja akurat wolałabym cc.:-) Napisz ile przytyłaś od początku ciąży u mnie przy wzroście 160 cm jestem 7 kg na plusie, a jutro zacznę 27 tc. Leci ten czas szybciutko. Moje skarby wg ostatniego usg miały 900g.:happy: Oby tylko dotrwać do końca października bez większych ekscesów.


 
reklama
Widzę, że pojawiły się nowe mamusie na forum :) Witam Was serdecznie :)
Sylha ja zakupiłam i cążki i nożyczki, ale czym będę obcinała....to wyjdzie w praniu. Moja ciocia podobno się bała nozyczkami, to uruchomiła swoje zęby :-D Moje zakupy na chwilę obecną już dobiegły końca, zostały mi łóżeczka, materace, przewijak i nosidełka. Ale to już zostawiam dla najbliższych do zakupienia, ja tylko powiedziałam co chcę.
Widzę, że u większyści z Nas pojawia się to twardnienie, patrząc po sobie nie zawsze to musi oznaczać coś groźnego, mi osobiście pojawią się już tylko czasami, więc mam nadzieję, że i u Was szybko zniknie :)
Dorisa a Ty w którym tygodniu ciązy jesteś? Będziesz rodzic w szpitalu Orłowskiego tak? Miałaś kontakt z dr Roszkowskim?
 
Witam wszytskie mamusie
Malena - 7 kg w 26 tyg wow super. Ja do 20 tyg przytylam tylko 3 kg a teraz juz mam 7+.

Mam pytanko czy kupujecie tetrowe pieluchy jesli tak to ile???? Mama pyta ile ma mi kupic bo babcia na to przeznaczyla pieniazki a ja nie mam pojecia. Przyouszczam ze i tak bede kisic chliopakow w pampersach na poczatku ale pozniej pewnie sie przydadza.
 
ja od początku ciąży przytyłam 15 kg juz przy 164cm ale dużo przybyło mi na samym początku jak nie wiedziałam ze jestem w ciąży a miałam wilczy apetyt i smaki takie ze hoho i zganialam na zblizajacy sie okres:-) nie wiem czy ta moje dziewucha sie przestawi bo od samego poczatku ciazy tak sobie lezy na boczku ale mam wiare ze sie jej odwidzi ;-) a co do twardnienia brzucha to mam tylko jka sie zestresuje czyms albo jak prowadze samochod to wtedy caly czas mam jeden wielki balon niestety
 
Jasmina - zaczęłam 33 tc. Rodzić będę na Karowej. Teraz jestem pod opieką dr Grymowicz (prowadząca) i dr Kuran (USG) - wg rekomendacji różnych mamusiek to jeden z najlepszych zespołów w Wawie. Oby :))))
 
Witaj Krakuska:-) Gratuluje parki. Ja tez będę miec chłopczyka i dziewczynkę . Za tydz mam kolejne USG i tez jestem ciekawa w jakim tempie przybierają na wadze.

Marcikuk- pieluchy tetrowe ci sie przydadzą i to dużo do wycierania buzi, podkladania pod główkę , niektórzy na przescieradlo kładą pod główkę w razie jakby sie ulalo maluszkowi to żeby przescieradla od razu nie zmieniać . Ja tez kupiłam w Polsce bo tu są strasznie drogie. Kupiłam tetrowe : 10szt białych , 4 szt kolorowe oraz 2 sztuki flanelowe ale koleżanki powiedziały , ze tyle miały do jednego dziecka wiec chyba dokupie jeszcze.
Największy problem mam z ciuszkami bo raz wydaje mi sie, ze mam za dużo a raz ze za mało i już sama nie wiem ...
Dziewczyny a po ile pieluch wy kupujecie?
 
Tetrowe pieluchy to kupilam 10 szt tak do ulewania i flanelowe 6 do kapania
u mnie tez cc bo moje szkraby so ulozone posladkowo i juz na 100% nie zmienia pozycji:))

od wczoraj jestem w szpitalu do pt na zastrzykach sterydowych. Juz jeden zaliczylam. Jutro drugi
ktg dobrze wychodzi
bobaski waza po 2060g:)) takze licze na to, ze miedzy 10-16wrzesnia umowi mnie moj gin na cesarke:)
chyba ze moja parka postanowi wyjsc wczesniej:))

sylha ja kupilam i cazki i nozyczki:)) ciekawe jak to bedzie

ogolnie jak wczoraj przyjmowali mnie na oddzial to juz wstapila we mnie panika jak to pozniej bedzie jak na cc bede szla. te wszystkie procedury i w ogole.....srasznie sie boje, a najbardziej tego bolu po cc i jak ja bede do dwoch szkrabow taka jęcząca wstawała
 
Długo nie zaglądałam a tu widzę nowe mamusie - witajcie:-)
Palu w którym szpitalu leżysz? Waga dzieci super:-)
Co do pieluch tetrowych to ja wzięłam 20 szt. podwójnie tkanych + 5 flanelowych.
 
Witajcie Dziewczyny:-)
Witam na forum nowe Mamuski - Krakuska gratuluje parki.

Ja jestem po dzisiejszym usg. Dziewczynki super sie rozwijaja, cukier mam w normie i badania krwi tez:-)
Ciesze sie ogromnie bo o ten cukier sie martwilam.
Dziewczynki waza 658g i 655g.

Milego dzionka
 
reklama
Witam dziewczyny:-),

Krakuska- witaj:-)

To ja też kupię do pazurków i jedno i drugie- ale się będę cykać pierwszego obcinania:sorry2:

Co do pieluch to ja mam na razie: 6szt tetry, 2flanelki z ceratką- do podkładania jak będziemy się gdzieś przewijać i chyba z 7szt zwykłych flanelowych- coś dostałam od teściowej. Zamierzam dokupić jeszcze z 10 tetrowych właśnie do podkładania, ulewania, wycierania itp......

Ja mam obecnie 10kg na + i ostatnio miałam wrażenie, że dzieci mi się głowkowo ułożyły, ale dzisiaj w to zwątpiłam.......
No i wyskoczyły mi pierwsze rozstępy:szok::dry::szok:, tak w sypialni zaglądam w lustro i się zastanawiam co to jest myślałam może jakieś żyłki:sorry2: idę pytam emka, żeby dokładnie zajrzał a ten się mnie pyta co to są rozstępy:eek: i jednak nie ma reguły, bo ja się smaruję jak osioł, pod prysznicem jadę oliwką i i tak doopa
 
Do góry