reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Lola- szkoła rodzenia - super sprawa/zgadzam się. Co do podgrzewacza nazywa sie on b-well i działa jak inne podgrzewacze czyli utrzymuje temp na danym poziomie, podgrzewa mleko mamy czy pokarm dla dziecka.

Ja się zdecydowałam na wszystko Medeli żeby mi wszystko pasowało tzn. jak chciałam Tomme Tipe to się okazało, że nie wejdą mi będę się przewracały, to normalne że dany producent zaleca i robi wszystko by tylko jego produkty kupić a reszta żeby nie koniecznie pasowała.

Cod o butelek Dr Brown znam, widziałam tylko to mycie tego lejka w środku mnie zniechęciło bo rozumiem, że myślisz o tej specjalistycznej butelce antykolkowej? Calma się sprawdzi, spokojnie. Ja w to wierzę. Jeśli w ogóle będzie potrzebna/

Najważniejsze, żeby sprawdzić czy sprzęty które kupujesz zdezynfekujesz spokojnie w wyparzaczu czy będą pasowały butelki itd czy się nie będą przewracały czy wejdą te większe 250 ml trzeba na to zwrócić uwagę.
Medela jest droga ale faktycznie jest na rynku od 50 lat i z jaką położną bym nie rozmawiała czy mamą bliźniąt właśnie ją mi polecała.

 
reklama
Witajcie Dziewczyny :)
Jestem "nowa", choć to już 32tc - dwie dziewczynki :)))

Niestety przyszedł czas na to, abym zaczęła się martwić - od początku ciąży czułam się super, zero wymiotów, zero nudności, full energii, badania rewelacyjne, lekarze gratulowali, że bliźniaczki a wszystko tak super i w ogóle.
Niestety od 3- 4 tygodni mam napinania / twardnienia brzuszka - i to nie z taką częstotliwością o jakiej pisze się w książkach - kilka kilkanaście dziennie, ale kilkadziesiąt razy dziennie! Od 3 tyg biorę nospę, ale niewiele pomaga.
Co prawda pr\ez pierwsze 3 tyg twardnień nic się nie działo - jedynie co to szyjkami mi się skróciła z 33 mm na 29 mm.
W piątek (po kolejnym tygodniu twardnień) okazało się, że szyjka nadal ma ok. 27-29 mm, ale widoczne jest małe rozwarcie!!! Od piątku leżę plackiem, bo boję się, żeby się nie zaczęło. Oczywiście jak leże to twardnienie mam dużo rzadziej - jakby książkowo - kilkanaście razy dzienni.

Proszę, podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami - jeśli takie macie. Nie chcę jeszcze urodzić, bo maleńtwa są jeszcze małe. Ale niestety mam stresa.

Czekam z nadzieję na Wasze doświadczenia.
Pozdrawiam Was serdecznie :)
 
Lola- odpiszę wieczorem, bo mi wcięło wiadomość:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: chyba się za bardzo rozpisałam..

Dziewczyny wrzućcie jakiegoś linka z tymi "piersiowymi butelkami" temat mnie zainteresował.

Dorisa- witaj- mi doradzono właśnie odpoczynek, spokój i leżenie na te napiananie....mi też od kilku dni się tak robi, ale raczej mało i zaraz pierwsze co to się kładę wmiarę możliwości, tak już mam ruchy spowolnione i najczęściej mi sie brzuch napina jak po schodach wchodzę, odpoczywaj i odwiedzaj nas:-)
 
Dorisa witaj! Ja twardnienia mam od 24tc. Mi lekarz przepisał fenka na skurcze, biorę też magnez 3xdziennie, i luteine dopochwowo na wieczór 3tabletki. I muszę powiedziec, że te twardnienia są teraz u mnie sporadycznie. Jak wyjdę gdzieś i trochę pochodzę, a tak to brzusio mięciutki. Więc zapytaj swojego gina, może Ci chociaż luteinke przepisze. A tak z leków dostępnych bez recepty to magnez też ma właśnie działanie przeciwskuczowe. No i dużo odpoczywaj, prace domowe już zostaw partnerowi.
No i gratuluje dwóch księżniczek. To tak jak u mnie. A masz już dzieci, czy to Twoje pierwsze?
 
Ostatnia edycja:
To moja pierwsza ciąża, nie mam doświadczenia i dlatego deko panikuje :)
A wszystko przez to, że do 28tc było wszystko cacy - wzorowe badania, usg itd. Mało tego, lekarz prowadząca stwierdziła, że nie ma u mnie wskazań do wcześniejszego porodu, a tu takie rzeczy się dzieją!
I weź człowieku się nie denerwuj :))
 
Dorisa,ja jestem w 29 tyg i też mam już rozwarcie i szyjke 28-29 mm...leże cały czas,biore magnez 3x2 tab i nospe. Szyjka będzie się skracała wraz z zaawansowaniem ciąży,to naturalne,oby tylko nie za szybko i nie za dużo...leż i dbaj o siebie i może pogadaj z lekarzem o tym Fenoterolu,podobno skuteczny.
Ja też się martwie żeby to rozwarcie i skracanie nie postępowało,najgorsze jest to że nic się nie czuje i nie ma żadnych objawów skracającej się szyjki...ja akurat mam skurcze ale nie każde skurcza skracają szyjkę...
I tak ciesz się,że to już 32 tydzień,za 2-3 tyg możesz bezpiecznie rodzić,mi zostało trochę więcej...
Pozdrawiam:-)
 
Dorisa- witaj :-) widzę, ze większość z nas ma już na tym etapie jakieś problemy i wątpliwości . Mi brzuch twardnieje już od 3 tygodni. Jak siedzę w domu i nic nie robię to kilkanaście razy na dobę ale jak gdzieś wyjdę to tez bardzo często . Nie wiem jaki jest teraz stan mojej szyjki bo w Uk nie robią badań ginekologicznych . Ja tez biorę magnez i no spe . Niestety tutaj nic na to nie daje wiec to i tak biorę na zlecenie mojego polskiego gin.

Sylha- ok to czekam na odpowiedz :-)
A oto ta butelka

Calma
 
Kropeczko - trzymam mocno kciuki :) Musimy myśleć pozytywnie - to dużo daje. No i mocno zaciskać nogi :) Musi być dobrze!!

Lola - dobrze, za masz kontakt z polskim lekarzem, bo jakoś podejście do kobiet ciężarnych w UK mnie szokuje. Ani Nospa ani Magnez nie zaszkodzi, a przynajmniej będziesz spokojniejsza. Ja na jutrzejszej wizycie zapytam czy może nie powinnam czegoś silniejszego brać. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)
 
reklama
Czesc dziewuszki.
Ja rowniez mam twrdnienia brzusia ale narazie takie lekkie. Pomaga zmiana pozycji. Ostatnio na spacerze strasznie mi brzusio stwardnial i mowilam do emka ze nie dojde. Posiedzialam troche na lawce i przeszlo. Powiem lekarzowi 24 jak bede na wizycie ale tutaj pewnie nic mi nie powiedza ciekawego. no spe na wszelki wypadek juz mam. Od 13 wrzesnia bede juz na wolnym chyba ze wczesniej nie dam rady i pojde na zwolnienie, nogi mi puchna okrutnie.
Od jutra wroce poczytam co sie u was dzieje dokladnie bo ostatnio tak powierzchownie. Ale dzisiaj w nocy odwozimy tesciow na lotnisko to juz bede miala wiecej czasu na forum.
Pozdrawiam was wszystkie i trzymajmy sie w troj i czwor - paku jak najdluzej.
 
Do góry