reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczynki:-)

Mati - Ty nas tu do szpitala nie przekonasz kochana :-D, żadna nie chce iść - to normalne, ale jak będzie trzeba to się pójdzie. Napisz lepiej jak Twoje maluszki się mają albo fotki nam wklej:-) Jaki im rozmiar zakładasz już?
Lola - to ładnie Twoje z wagą tez idą! :tak: moje są troszkę mniejsze tak o 2 tygodnie ale o to chodzi właśnie, bo ja jestem drobna i niska i nie mogę mieć gigantów bo ich nie donoszę. Cieszę się, że wszystko ok z nimi i córcia tak dziś zapozowała pięknie uśmiech taki zrobiła, no serce ścisnęło mi nie powiem...
Lola - nic się nie martw tą różnicą, kupisz na malutka więcej ciuszków w rozm 50 i już, NAJWAŻNIEJSZE ŻEBYŚ JE DONOSIŁA JAK NAJDŁUŻEJ...:tak:



 
reklama
Mati każda chyba z nas boi się szpitala, wiadomo, lepiej dla dzieci jeśli są pod stałą kontrolą, ale nie ma to jak w domu. Ja wolę leżec caly czas w łóżku i móc porozmawiać z mężem i się do niego przytulić w nocy niż isc do szpitala. trzeba sobie tłumaczyc, że będzie dobrze! Chociaż ja pewnie juz w tym szpitalu niedlugo zawitam :( Ale to już będzie koniecznosc.
Zgredzik, ogólnie czuję się lepiej, tylko caly czas cos boli, no i jakis ucisk mam pod zebrami że z bólu się zwijam, ale wazne ze skurczy nie ma mocnych i nic powaznego sie nie dzieje. Więc wszystko przetrzymam aby dotrwac do terminu :)
Jakby ktos szukal ciuszków dla malenstw to ja zamówilam tu GAMA Wyprawka-WCZEŚNIAK rozm.48- POLSKI PRODUKT (2553028692) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. bardzo fajna pani, udało jej się wyszukać 3 komplety w rozmiarze 48, Pisała, że śpioszki mają 38cm, więc mysle, ze ostatecznie się nadają. Zaproponowala mi też rożki z imieniem ale już zakupiłam wcześniej, więc nie skorzystałam. Myslę, że w poniedziałek powinnam otrzymać przesyłkę, więc gdyby któraś z Was byla zainteresowana to powiem czy warto kupić.
 
Ostatnia edycja:
Lola216- fajne te łóżeczka:) ja też już oglądam sobie :-p

Dziewczyny mam nadzieję,że jak najdłużej każda z nas donosi ciążę i że skracająca się szyjka będzie się mocno trzymać!!Wpadłam się tylko pożegnać,bo jutro wyjeżdżam na tygodniowy urlop:-) Pogodę mam niezbyt fajną,ale i tak się cieszę, mam nadzieję,ze jak wrócę będą tu tylko dobre wiadomości!!

P.S: Czy pobolewania w dole brzucha jak na @ raz z jednej raz z drugiej strony jest normalne?Od paru dni czuję właśnie taki ból:-(
 
Malena- emek ma prawą rękę po pachę w gipsie i jest praworęczny:szok:, ale daje radę- chyba ma wprawę bo to już 3gis na tej łapce......
A od wizyt się nie uzależniłam, bo mam jak na razie raz w miesiącu, ale to już chyba ostatni raz tak, bo przy następnej to by pomału już się gorąco robiło....

Lola- łożeczka OK- z Nimiec ściągane, jedynie teraz te fronty się troszeczkę chwieją- bo je się później na ten tapczan rozkłada, ale emek powiedział, że jak się wszystko do kupy skręci to będzie stabilne...wzór jest nadrukowany- malowany- czyli nic nie zjedzą:-D.
Fajnie, że mamy wizytę dzień po dniu- zobaczymy jak nasze maluchy razem się mają...ja to znowu się obawiam, że jak one takie duże będą to się będą chciały zbyt wcześnie na świat wprosić:zawstydzona/y:

aha- ja też najpierw chciałam różowe i niebieskie, ale zostały zielone, bo pokój jest niebieski z zielonym i by było za dużo napaćkane. Płyty gdzie są nadruki t sklejka sosnowa- czyli jest to o wiele stabilniejsze aniżeli to przy twoich łóżeczkach- bo to jest MDF lub HDF- czyli tak jak meble- spresowane trociny z klejem i skręca się to do kupy a u moich jest skręcane drzewo do drzewa- wiesz trochę mam o tym pojęcia bo 4 lata siedziałam w tej branży...
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Sylha :-) już chciałam je kupić a szuflade osobno jakaś ale potem przyjrzalam sie zdjęciu i z niego wynika , ze pod to twoje łożeczko nic nie wejdzie bo ma nisko te boki ??? I znowu nie wiem jakie...
Nie rozumiem , ze masz z Niemiec sciagane ?

Wczoraj byłam u tej pary co im sie blizniaki w 34tc urodziły . Ważyły tylko 2 kg. Wczoraj miały 3 tyg i takie maluskie były , ze chyba nie widziałam takiego małego dziecka nigdy. Ta dziewczyna karmi piersią ale mówi , ze cała nic prawie nie śpi bo raz jedno raz drugie karmi i tak w kółko . Dzieci w szpitalu były 10 dni a ja wypuscili po 6 godz - UK:-)
 
Lola- qrcze musiałabym zmierzyć ile jest do ziemi, na razie leżą w pokoju się wietrzą, bo śmierdolą drewnem i farbą. Oni te łóżeczka z Niemiec ściągająi moje były świeżo z trasy nawet nie tłumaczone na PL za co koleś mnie przepraszał, ale mnie to nie rusza, bo emek umie perfekt po gebelsowskiemu:-D i powiedział,że jedenj Pani we Wrocku też podrzucał 2 łóżeczka dla bliźniaków:-D
 
Sylha- jestem już prawie pewna, ze jednak tez je kupię i jakoś sie obejdzie bez tej szuflady . A jaki materac kupilas i ile zaplacilas i czy tez u niego?
On teraz znowu nie ma tych lozeczek wystawionych wiec będę musiała do niego zadzwonić żeby wystawił kolory i wzory . A ty jakie w końcu zamowilas? Myślisz , ze one wytrzymają 4-5 lat ?

Ja kupiłam dziś laktator elektryczny Medela Swing oraz 2 butelki z medeli calma, które maja takie właściwości jak pierś i dziecko musi w ten sam sposób ssac jakby jadło z piersi dzięki czemu można karmić pól na pól i nie trzeba sie bać , ze dziecko potem nie będzie chciało jeść z piersi. Zobaczymy jak w praktyce ... Kupiłam tez 2 dr Browna ale to na pózniej najwyżej ...
 
Ostatnia edycja:
Gienek- ja to miałam bóle brzucha jak na @ od początku aż do ok 15tc. Strasznie sie tym tez przejmowalam ale lekarze mówili ze wszystko ok. Często je miałam w terminie kiedy powinnam mieć @ i potrafiło mnie boleć nawet 5-7 dni. Brałam no spe na ten ból brzucha.
 
Lola216 - też postawiłam na Medelę i Calmę, zakupiłam sterylizator,podgrzewacze, calmę 2 sztuki i również laktator minie electric plus (podwójny na dwie piersi) żeby zaoszczędzić czas przy odciąganiu z opcją odciągania z jednej piersi również. Już na początku ciąży zrobiłam przegląd tych wszystkich firm i pod każdym względem Medela wyprzedza inne...W PL dodatkowo jeśli chodzi o serwis wiem, że idzie sprawnie i nie ma problemu bo naprawiają szybko, a Tomme Tippe trwa i trwa więc tu prościej.
Jeśli chodzi o praktykę słyszałam że super się sprawdza ten sprzęt.

Nie wiem, czy Wam wspominalam byłam wczoraj na szkole rodzenia i jesteśmy z męzem bardzo zadowoleni, mnóstwo cennych informacji także myślę, że jak ktoś ma możliwość skorzystania z rekomendowanej porządnej szkoły to przy pierwszym dziecku naprawdę warto

Milej niedzieli życzęi duuuużo relaksu kochane

 
reklama
Malena- ja tez byłam wczoraj w szkole rodzenia i rownież bardzo zadowoleni jesteśmy :-) mieliśmy tylko 2 lekcje po 2,5 godz ale typowo o blizniakach i super.
Co do medeli to strasznie droga no ale jak jest dobra to co zrobić :-) Ja dostałam sterylizator aventa od koleżanki i mam nadzieje, ze będzie pasował . A jaki ty masz ten podgrzewacz ?
Ja tez dużo słyszałam dobrego o butelkach dr brown i jak już piersią nie będę karmić to chyba na nie sie przestawie...
 
Do góry