reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Lola216 super taki widoczek dzieciaczków. Różnica spora między dzieciaczkami, ale teraz powinien byc skok wagi u dziewczynki więc powinna troszkę podgonic braciszka.
Sylha ale twój mąż ma pecha. Mam nadzieję że mu się wszystko zrośnie do porodu aby mógł Ci pomóc.
 
reklama
Lola- nawet nie wiesz,jak się cieszę,że wszystko jest dobrze a dzieci tak śliczne,że aż mi łezka popłynęła!! chłopiec ma kształtną główkę, ładny nosek i piękne usteczka-pewnie podobny do mamusi? Cudowna pamiątka do albumu ze zdjęciami a dziewczynka taka słodka calineczka:tak: dzięki,że pytasz o moją wizytę u mnie nie było szczegółowego oglądania dzieci tylko badanie ginekologiczne, sprawdzenie kostek i opuchnięć na nogach a USG króciutkie,lekarz sprawdził serduszka i powiedział,że na 100% parka i mam wybierać już imiona! Widziałam nawet przez chwilkę siusiaczka;-) A jakie ty masz imionka wybrane, wiem,że dziewczynka Lenka a chłopiec?
Sylha- współczucia dla męża mam nadzieję,że szybko dojdzie do siebie i mu ściągną gips,bo ty potrzebujesz pomocy!!! A u Ciebie jaka płeć dzieciatek?
 
Lola - tak się cieszę, że wszystko w porządku:) Skoro to parka to mają się do siebie jak dzieci z 2 różnych ciąż, więc czasem tak bywa, że pierwsze dziecko jest duże, a drugie jest dużo mniejsze:) Głowa do góry - oby ttlko zdrowe. Fotki rzeczywiście robią wrażenie!

Sylha - to przerąbane z tym złamaniem. Ale jak już się miało stać, to chyba lepiej, że teraz niż po naodzinach.

Ja mam dziś badanie - zobaczę jak tam maluchy, bo pewni rosną, bo ja też zaczynam:) 13 tydzień, a widać już lekko brzuch szczególnie wieczorem.
Buźki i życzę Wam miłego dnia!!
 
Witam
wczoraj miałam wizytę i moja pani mnie zdołowała bo powiedziała że skraca mi się szyjka, że niby minimalnie ale jest już różnica i że na pewno pójdę wcześniej do szpitala takiego mam przez to doła że mi się płakać chce
 
Dzięki dziewczyny.
Gienek- gratuluje Parki:-) a nie mówiłam , ze będzie to co u mnie;-) super
A u nas z imion to Lenka i Mateusz bądź Nadia i Szymon:-) cały czas do nich mówimy w wersji pierwszej ale zastanawiam sie nad zmiana i Nadia byłaby mniej popularna bo z tego co widzę to Lenka jest bardzo popularna ostatnimi czasami. Jednak tak już sie przyzwyczailam do tych imion ze nie wiem czy uda mi sie inaczej mówić .
A synek nie wiem mi sie wydaje, ze do męża podobny ale w sumie cieżko stwierdzić .
Sylha- olej biedny mąż i biedna Ty bo teraz będziesz musiała mu pomagać. Dobrze, ze to sie stało teraz a nie po porodzie... Niech szybko mu sie goi ta ręka . Sylha a ty kiedy masz kolejne USG ?

A ja w piątek idę do męża kolegi co 2 tyg temu blizniaki im sie urodziły w 34tc - ok 2200 wagi i tez parka . Ja dopiero poznam jego żonę i fajnie by było jakbyśmy sobie przypadły do gustu bo miałabym blisko koleżankę na spacery itd i to lepiej trafić nie mogłam z tymi blizniakami:-)

Katka- tak jak piszesz nie ma co porównywać rozmiaru obu do siebie . Najwazniejszy jest przyrost wagi i inne rzeczy jak przeplyw krwi itd a to jest ok. Lekarz powiedzial, ze pelno tskich ciaz prowadzil. Zreszta ja jestem w dziale dla blizniakow i tak jest ok 100 zdjec i na co drugim, trzecim widac wuelka roznice miedzy dziecmi. Nawet Sylha kupowala wozek u ludzi gdzue tez byl 1kg rozbicy miedzy dziecmi. Tym bardziej , ze tak jak Sylha mówi ja miałam bardzo niska bete tak jak przy pojedynczej ciąży a na pierwszym USG było widać tylko jeden zarodek i dopiero 2,5 tyg pózniej był szok bo gin powiedział ze biją dwa serduszka:-)
Trzymam kciuki za wizytę . Daj znać po

Aga- a mocno ci sie ta szyjka strocila?? Nie martw sie tym tak bardzo bo znam wiele osób które od początku miały krótka a ciążę do końca donosiły
 
Ostatnia edycja:
katka2012- trzymam kciuki za Twoją dzisiejszą wizytę i czekam na wieści jak wrócisz. Czy to będzie to badania genetyczne, które robi się między 11-14 tygodniem ciąży? Ja to już mam brzuszek powyżej pępka, pan dr wczoraj się śmiał,że w pojedynczej ciąży to bym miała jeszcze kawałek pod pępkiem;-)
aga2513- a jak bardzo skróciła ci się szyjka? mam nadzieję,że nie będzie tak źle i że spokojnie donosisz ciążę bez leżenia w szpitalu. Nie denerwuj się tylko.
Lola216- tak miałaś rację,że u nas tak samo i zazdroszczę tej koleżance,do której idziesz w odwiedziny,że będzie miała taką kumpelę. Szkoda,że nie mieszkamy w tym samym kraju i mieście,bo naprawdę mamy wiele wspólnego:tak: ja z mężem mamy wielki kłopot z imieniem dla chłopca, na szczęście jest jeszcze dużo czasu..podoba nam się Aleksander i Antoni,ale już tyle dzieci ma tak na imię:-(
 
Geniek- no szkoda , ze tak daleko siebie mieszkamy ...
A co do tej nowej koleżanki to wiesz różnie bywa - moze będziemy nadawały na zupełnie innych falach i nic ze znajomosci nie będzie . A szkoda by było bo całkiem blisko mieszka a ja będę całymi dniami sama...
Co do imion to te co ja napisałam oprócz Nadii są tez w pierwszej dziesiątce a nawet Lena na 1 miejscu w nadawanych imionach w 2011r. Tylko nie wiem czy jest sens na to patrzeć bo jeszcze kiedyś wogole o tym imieniu nie słyszałam a teraz nr 1. Tak samo pare lat temu nr 1 to były Wiktorie, Oliwie , Julki itd. A pewnie niedługo przyjdzie i czas na Nadie i inne mało znane imiona. A tez dawać jakieś mało popularne na sile to nie wiem czy jest sens . U mnie Nadia miała być od początku ale okazało sue ze Moj brat będzie tatusiem i wyobraz sobie, ze jego dziewczyna ma termin 4 dni po mnie:-) i oni tez sie na Nadie uparli wiec ja zmieniłam na Lenke a teraz sie okazało ze oni synka bedą mieć :-) A Lenka już mi w głowie została ...
 
Hej dziewczyny, ja też po wczorajszej wizycie z USG. Dziewczyny były ułożone główkami w dół, ale jedna się przekręciła i jest pupcią:( Mam nadzieję, że jeszcze się przekręci, bo wolałabym urodzić sn, ale zobaczymy, co bedzie. Lekarz twierdzi, że przy takim ułozeniu jest również mozliwy poród sn, więc może dam radę. Ważą 1200 i 1300g i mają długie nogi:-)tyle wiem. Poza tym, wszystko OK, od 26 tygodnia mam załozony pessar, który ładnie trzyma, więc oby tak dalej. Jeszcze przede mną najgorsze 4 tygodnie, ale dziewczyny są zabezpieczone sterydami, więc jestem spokojna, że nawet gdyby zechciały wydostać się wcześniej, to nie będzie problemów z oddychaniem. To tyle wieści od nas. Trzymajcie się w trój- i czteropakach:-D
 
reklama
Witajcie dziewczyny:-)

Jak milo jest na zewnątrz właśnie ze spacerku wróciłam, zaglądam tutaj a tu piękne fotki od Loli:-) Ciesze się, że trafiłaś na lekarza który Cię uspokoił i że z maluszkami wszystko OK.
Lola - u mnie będzie Aleksander i nie zmienię na pewno zakochana jestem w tym imieniu i miała być Lena ale mąż nie chce więc będzie zmiana natomiast chłopiec na 1000% zostaje Aleksander. Trzeba też patrzeć jak brzmi z nazwiskiem dane imię u nas to wychodzi OK.
Silvii- czy zakładanie pesara jest bolesne? To miała tez moja koleżanka zakładane. A co do sterydów to mam zamiar zapytać o to mojego lekarza na piątkowej wizycie wiem, że przed 30tc bierze się jedną dawkę zapobiegawczo i po 30 tc drugą - a Ty ile leżałaś w szpitalu jak Ci to podawali?
gieniek - gratuluję parki:-) dzisiaj jak byłam na spacerku spotkałam panią z dwójeczką (właśnie blixnięta i parka) słodko wyglądały, już miały z pół roku i całkiem kumate były, Pani tylko powiedziała że pomoc jest niezbędna przy dwójce...że lekko nie jest pomimo, że na pesymistkę mi nie wyglądała:-)
 
Do góry