reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Janeczka - jesli tetno w normie tak jak piszesz to moze to prostu upaly...

Postaraj się położyc, odpoaczac i wieczorem jak upal zelzeje zrobic pomiar. I wtedy powinno juz byc w normie

Lola - ja tez trzymam kciuki:)
 
reklama
Czesc Dziewczyny!
Jasmina - dzieki Bogu, ze jestescie cali i zdrowi, trzymalam za Was kciuki. Wiecej nas tak nie strasz:crazy:

Witam serdecznie nowe i reaktywowane Mamusie, obyscie na stale zagoscily na tym forum.:-)
Lola - ja ostatnio bylam u polskiej gin. i jestem super zadowolona, fakt okazalo sie, mam jakiegos grzybka i dostalam czopki. Mialam pelne badanie i dowiedzialam sie wszystkiego co mnie nurtowalo.
Pieniazki sa wazne ale dla mnie spokoj wewnetrzny i pewnosc ze Laleczki sa bezpieczne byl wazniejszy.
Jak chcesz to moge ci podac nazwisko pani doktor - super babka, ze spokojnym sumieniem polecam.


Teraz za tydzien mam krzywa cukrowa, usg i wizyte u specjalisty...
Ciekawa jestem co mi powie...

Co do wyprawki to ja zaszalalam... mam juz komplet ubranek na 0-3 miesiecy lacznie ze spiworkami i kombinezonami... Jeden mega wydatek z glowy:baffled:
Mysle, ze blizej rozpakowania jak juz bede wiedziala mniej wiecej wage dzieci dokupie tylko malutkich...

Moj Maz sie za glowe zlapal jak zobaczyl ile tego sie nazbieralo, ale jak zlapal bakcyla to sam chodzi po sklepach i dziewczynkom sukienki kupuje...hehehe

Synek pod preteksem kupienia zabawek dla Dziewczynek probuje przemycic cos dla siebie... ostatnio stwierdzil, ze Spiderman to super lalka tylko dla dziewczyn...Kochany szkrab:-)
 
Witam nowe koleżanki :-)
Magdzioha- ja tez już byłam 3 razy u polskiego gin w tym 2 razy na Greenwich i byłam zadowolona , super sprzęt no i kolejna wizyta tańsza . Natomiast raz poszłam w nagłym przypadku na Tooting do nowej przychodni i porażka na maxa! Stary dziadek ledwie na oczy widział , sprzęt tragedia wiec nigdy wiecej . Ostatnio byłam w Polsce u gin 3,5 tyg temu i teraz planuje iść ok 30tc . A ty w jakuej przychodni byłaś . Zastanawiam sie nad USG 3D ale nie dość ze wizyta 80L( ze zwykłym USG) to jeszcze dodatkowo
100L za 3D wiec już mi chyba szkoda i przeliczam to na rzeczy dla dzieci .

A ja muszę sie pochwalić , ze mam już ciuszki na 0-3 mies i trochę do 3,5kg , rozki, posciele choć to na pózniej , przescieradla , wózek , bujaczki, kolyske ( jedna muszę dokupić ), pieluchy tetrowe , ręczniki i kocyki :-)
Pokój cały zawalony a teraz tylko muszę meble kupić żeby gdzieś to wsadzić.
 
Dziewczyny porady szukam co robic. Wszystko bylo dobrze a tu nagle mi cisnienie do gory idzie. Caly weekend bylo 127-145 na 75-85. Nie wiem co z tym zrobic. Zwykle mialam 120/80 no max to 128/83. A dzisiaj rano 145/80?
Najdziwiniejsze ze wysokie cisnienie mam na prawej rece, na lewej zawsze nizsze. Czyli dzisiaj prawa reka 145/80 a lewa 133/78. Caly weekend skakalo od normalnego (120/80 i nawet nizej ) do 145/80 ( najwyzsze jakie mialam)

Wizyte mialam dopiero co i wiem ze mocz super- zadnego bialka, idealny. Morfologia i enzymy tez dobre- mala anemia ale to nic przy blizniakach.
Nie puchne, czasami delikatne bole glowy ale zadnych silnych boli, zadnych mroczkow, nic.
Na stan przedrzucawkowy to nie wyglada wiec o co chodzi?
Strasznie sie martwie... Bo jestem dopiero w 23 tc?
Ktos cos wie?

Janeczka,ciśnienie mierzy sie na lewej rece. Jeżeli nie przekracza 140/90 to nie ma czym sie martwić, jak Ci wyjdzie wyższe to spokojnie powtórz pomiar po 10 min, dopiero jak dwa trzy pomiary wyjda za wysokie to pogadaj z lekarzem. Mi tez skakało cisnienie,czesto miałam powyżej 140 albo 90 ale jak mierzyłam po jakimś czasie to spadało,Dostałam nawet Dopyget na obniżenie ciśnienia ale nie wziełam ani razu bo zawsze samo spadło. Nawet w szpitalu na obserwacji wylądowałam bo mi do 163/110 i puls 150 skoczyło alr bez leków samo spadło...ja zauważyłam,żr tak reaguje na zmiane pogody i upały-mam wyższe ciśnienie i puls.

Witam nowe i stare dawno nie widziane Mamy:-)

mi też niestety nasiliły sie skurcze,wczoraj już miałam do szptala jechać bo maiŁam po 5,6 na godzine i tak przez 3 godz ale w końcu po 5 nospie i melisie mi przeszło,dzisiaj jest już naszczescie lepiej.
Chłopcy tydzień temu ważyli 975 i 995 gr więc ładnie rowno rosną:-)
23 sierpnia ide do szpitala na 2-3 dni na badania,teraz też tak byłam od środy do piątku,porobili mi wszystkie badania i wypisali ze skierowaniem na następny pobyt i tak co 3 tyg do końca ciąży:-)

Trzymajcie sie Dziewczynki:-)
 
vibeke to my jestesmy na poczatku listy:) do rozpakowania:))

jasmina to super, ze jest ok:)) poza infekcja. a powiedz mi kiedy lekarze chca Ci wyjac maluszki?
 
Ja badanie moczu robię co miesiąć, faktycznie ostatnio mocz mi wyszedł źle, ale oboje z lekarzem to mówiąc wprost olaliśmy. Lekarz chce mi wyjac dzieciaczki w 34 tygodniu, za 2 tygodnie dowiem się konkretów bo się w nim widzę i ustali już wszystko. Kurde, u mamy to jak w wojsku mam, ciągle słysze" leż i sie nie podnos" juz wytrzymac nie mogę, ale wiem ze to dla dobra mnie i dzieciaczków. idę się wykąpać i spac bo nie wyspalam sie dzisiejszej nocy wogole. Zatem milej nocy Wam wszystkim życzę i chłodnej bo duchota jest okropna.
 
Dziewczyny już to kiedyś tu pisałam ale przypomnę jeszcze raz . Otóż bardzo polecam książkę " Bliźnięta " Joanny Tkacz. Dużo w niej rad i opisów rożnych mam jak kąpać , przewijac , karmić , iść na spacer z dwójka dzieci itd. Dużo tez statystyk i takie tam. Naprawdę warto.
Sylha- a ty co sie nic nie odzywasz? Wszystko w porządku ?
 
Kaliszo - ostrożnie z tymi zakupami w taki upał lepiej nie wychodzić do 16 ej... a fenka od którego tygodnia bierzesz i dlaczego zalecił Ci to lekarz?
Hakima - witaj na forum:-)
Vibeke - mieszkam niedaleko IMiDz na Kasprzaka ale o tym szpitalu nie myślałam. Dlaczego nie myślisz o Karowej? Vibeke a Ty z jakiej dzielnicy?
Kropeczka - ładnie dzieciaczki urosły to u mnie też za chwilę taka waga pewnie będzie i dziwie się, ze nogi puchną...:-)
Janeczka84 -mierz i kontroluj nadal ciśnienie w razie czego dostaniesz leki, spokojnie.
gieniek - chcę rodzić przez cc, może uda się dotrwać jakoś do upragnionego 36 tc to jest wtedy szansa przynajmniej takie skierowanie dostanę na pewno od mojego lekarza. Nie czytam żadnych historii o cc po prostu słucham co mówi mój lekarz i mam do niego zaufanie a jak to wszystko wyjdzie - zobaczymy.a Ty ?
 
Malena o Karowej nie myślę, bo słyszałam parę niepochlebnych opinii o tym szpitalu. Poza tym znajoma, która tam rodziła (ale nie bliźniaki) omal nie przypłaciła tego życiem, tak długo zwlekali z cesarką. Poza tym słyszałam tez opinię, że tam najlepiej rodzić jak się ma tam swojego lekarza, a ja nie mam. A mieszkam na Pradze północ:-)
 
reklama
Lola - to fajnie, ze masz juz dobrego lekarza. Czasami grube pieniazki trzeba tu zaplacic a trafia sie do totalnego ... Ja chodze na Algate tam jest polska przychodnia. Korzystalam dlugo z pediatry u nich i teraz ginek.
Wybieram sie dzisiaj z zamiarem kupienia kilku bluzek bo brzunio mi rosnie jak na drozdzach i ze wszystkiego powyrastalam.Powiem szczerze, ze strasznie mi szkoda kupywac tych paskudnych ciazowych ubran... ale nie mam w czym chodzic...:eek:
 
Do góry