reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Marcikuk- do fotelików są oddzielne bazy pod fotelik ( koszt ok 600 zł jedna) i wpinasz w nią fotelik co ułatwia znacznie sprawę przewożenia dzieci. Należy pamiętać, ze samochód musi być dostosowany (mieć oisofix) inaczej nie zamocujesz tych baz i pozostanie blokowanie fotelików pasem bezpieczeństwa. Pierwsze foteliki czyli od 0kg-13kg jeżdżą tyłem do kierunku jazdy zgodnie z wymogami. Bazy się różnie nazywają należy pamiętać, że autko musi mieć isofix (chyba wszystkie produkowane po 2006 go maja) i nie każda baza posłuży dłużej niż dwa lata. Do tych które wklejałam baza familyfix byłaby najlepsza bo wpięłoby się jeszcze foteliki następne ( - 9kg - 18 kg) a potem zmiana bazy....w końcu zarobić muszą! Póki co myśmy tych baz nie kupili choć auto posiada system montażu isofix ćwiczyliśmy na razie blokadę pasami i też szybko idzie i jest to dopuszczalny oczywiście sposób. Te bazy poza tym wg mnie są o tyle beznadziejne, że ten pałąk którym się je montuje u podstawy nie pozwoli mi wejść między dzieci z tyłu, poobijam się o to dziadostwo zawsze więc na razie jestem na "NIE" i nie marzę by je mieć:-)

 
reklama
Malena_ ja tez juz co 2 tyg chodze do gina.
ogolnie to od paru dni jest mi slabo i mam nogi i rece jak z waty i gwiazdki przed oczami...

mam pytanie do wypakowanych laseczek i tez nie do wypakowanych:))
takie malenstwa wchodza wam w rozmiar 56 czy plywaja? i po ile sztuk ubranek macie z kazdego rozmiaru bo nie wiem jak mam sie zaopatrzec:)) czy mam za duzo juz ich czy za malo... a tez zeby mi nie zabraklo:))
 
Malena- dobrze, że zagadałaś o fotelikach, musimy załatwić do naszego wóżka adaptery, potem foteliki też maxi cosi, ale jeszcze nie wiem jaki model, ale najpierw adaptery.....

Wiecie z tymi łóżeczkami to wiem, ze zielony będzie super, ale ja tak myślałam typowo podziałowo wiecie róż dziewczynka, niebieski chłopiec i jeszcze do tego pościel z tym samym nadrukiem- już się z kolesiem dogadałam:-D, tylko ten kolor jeszcze.....ale może jednak lepiej zielony, bo choć mam już 3 razy płci to wiecie na 100% jak się urodzą i jak potem np. Adaś będzie spać w różwoym łóżku?!?!?!:baffled:
 
Palu_ przeżyje to jeżdżenie na te wizyty a czas szybko zleci - tak się pocieszam:tak:
Ja mam głównie ubranka w rozmiarze 50 i przyznam, że skompletowanie ich zajęło najwięcej czasu bo ciężko o ten malutki rozmiar. W 56 będą pływały to już mi kilka bliźniaczych mam mówiło. 56 na później najlepiej kupić.
Kurczę odebrałam wyniki badań niby ta morfologia nie najgorsza ale jednak poniżej normy i przyjmuje żelazo...+ jakieś bakterie w moczu a człowiek sto razy na dzień lata się myć i bakterie! No nic najwyżej dostanę jakieś ohydne globulki i tyle...Rozmawiałam z dr powiedział, ze skoro nie mam żadnych objawów (a nie mam) to się nie martwić teraz a wizyta za 2 tygodnie więc przeżyję...

Co do ilości ubranek moja koleżanka (bliźniacza mama) ma 300 sztuk ale już tak do 6 miesiąca, więc taka liczba robi wrażenie-) Ja mam po 10 body+10 pajacyków lub śpiochów + kaftaniki więc myślę, że akurat a najwyżej pralka trochę częściej pochodzi:-)

 
Heh:-) bez fotelików ani rusz! Czasem można trafić na allegro te adaptery my je razem z wózkiem kupimy najprawdopodobniej.

Sylha to u Was Adaś będzie? Miała być Amelka! Coś się zmieniło:szok:

U nas parka potwierdzona na poniedziałkowej wizycie po raz kolejny włącznie z fotkami buziek i nawet na nich widać, że facet to facet:tak: a dziewczynka to dziewczynka:tak:
 
Malena- a to ty masz po 10szt wszystkiego np w rozm 50 i potem dodatkowo po 10szt na 56 itd? Ja mam pełni ciuszkow na 56-62 czyli 0-3 mies. I tez nie wiem ile kupić tych mniejszych a u mnie dziewczynka tez będzie max 2 kg jak dobrze pójdzie i to w terminie. Czy te rozm 50 to jest to tiny baby(do 2,5kg) czy new born ( do 3,5) ? Bo u mnie w Uk tylko tak jest oznakowane zazwyczaj.
Mi już tez 3 razy pokazało parke ale i tak mam cały czas stresa, ze coś sie zmieni . Nie wyobrażam sobie tego bo mam już prawie wszystko kupione głownie różowe i dxiewczece typowo i chlopiece typowo . Brakuje mi tylko body i pajacykow ale właśnie nie wiem ile tych w rozm 50?
 
KATKA nie dziwię ci sie że tak się martwisz ja już dalej jestem niż ty i w bliźniaczej ciąży ale ja też się cały czas martwię jak to będzie i czy dzieciaczki będą zdrowe ja ogólnie mam sporo problemów największy mieszkaniowy ale nie będę tu się teraz użalać jakoś to musi być.
U ciebie też będzie dobrze zobaczysz zleci i tez będziesz się cieszyć i chwalić dzieciaczkami.
 
:)))
ja rozmiaru 50 jeszcze nie posiadam ale chociaz 6 pajacykow moze kupie na 50.
mam okolo 40szt roznych spioszkow od roz 56 do 80 nawet:)) takze niezbyt duzo..
aha i kolezanka mi dala reklamowke spioszkow takich 56 ale one tylko dla malej beda bo wszystko rozowe:))
za 2tyg powinnam miec dla nich meble to sie zacznie pranie i prasowanie:))

ciesze sie,ze juz mam wszystko. teraz tylko spakowac torbe do szpitala
 
Lola - spokojnie po 10 sztuk mam na pewno zestawów tych w rozmiarze 50 to u Ciebie będzie tiny baby w mothercare w PL b. ciężko go dostać a jak coś jest to też dość duże więc sprawdzaj żeby było jak najmniejsze.
Mam też trochę tych 56 ale po 10 to nie sądzę bo 56 to już kupisz wszędzie potem a na poczatek po co takie wielkie? Na pewno te 1,5 - do 2 miesięcy będą w 50 tkach oby nie w 44 bo to kupić to już w ogóle graniczy z cudem...

witam,
mam pytanie czy w tym lawendowym sweterku ktory macie Państwo w ofercie wycięcie pod szyjką jest bardzo duże? Pytam bo wiem, że strasznie "biednie" to potem wygląda jak te wycięcia są wielkie....a ze zdjecia nie umiem tego ocenić...czy ewentualnie istnieje u Państwa opcja zwrotu?

Katka - jesteś? Co się nie oddzywasz? Z tymi kąpielami gorącymi to żeby mi to było ostatni raz!:-)

 
reklama
Niuleczka słodkie te twoje szkrabki:-) co do szczepionki na pneumokoki to moje obydwie panny dostały refundowane pomimo tego,że Lenka ważyła 2700g.Miałam jeszcze szczepić na rotawirusy,ale chyba odpuszczę bo sie dowiedziałam,że rotawirusów jest całe mnóstwo,a szczepionka chroni tylko przed 40 gatunkami.Pomyśle jeszcze nad tym.Cieszę sie,że pneumokoki mamy za darmo,bo cholernie droga ta szczepionka.Niby jest tak,że do 2,5kg dziecko ma za darmo,ale nam załatwili dla Leny.

Lola znalazłam wypis ze szpitala jak leżałam w 25tc,no wiec waga była 770g i 530g i róznica duża między dziecmi była do końca.Waga urodzeniowa to 2700 i 2000g.Jak się okazało niestety po porodzie wystapił zespół podkradania.Ta co podkradała i ważyła wiecej po urodzeniu miała przerosnięty mięsień sercowy,ale już się unormowało,chociaż kardiologa musimy odwiedzić.A u Ciebie jaka jest róznica?Pewnie gdzieś pisałaś,ale niestety czasu brak,żeby czytać wszystkie posty.
Aha i jeszcze jedno.Na 3 dni przed porodem miałam naprawdę super usg i waga dzieci w przybliżeniu miała być 3300 i 2900g:szok: ale duzo ustrojostwo się pomyliło.
 
Do góry